+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dayanamıyorum artık yardım et Allahım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Cedd
  Devamlı Üye
  Reklam

  Dayanamıyorum artık yardım et Allahım

  Reklam

  Dayanamıyorum artık yardım et Allahım Mumsema Selamun Aleykum kardeşlerim,

  Küçük bir çocuk gibi kapınıza geldim. Dayanamadım artık buraya yazma kararı aldım. : ) Allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum.

  Son zamanlarda iyice psikolojik olarak çöküntü yaşadım. Hiçbir şey zevk vermiyor hayatta. Bu hayatta zevk veren şeylerle ilgilensem içimi huzursuzluk kaplıyor ve zaten bu yüzden korku, huzursuzluk oluyor, bir şey anlamıyorum. Çekilsem köşeme, bir karamsarlık kaplıyor anlatamam. Hiçbir şey yapasım gelmiyor, tembelleştim iyice. Oldukça karamsar oldum, erinir oldum. Bunları fark ettikçe daha çok kendimi yiyip bitiriyorum. Çok mu irdeliyorum, kafaya mı takıyorum bilmem. Dinim tesellim diyeceğim ama onda da layıkıyla görevlerimi yapamıyorum. Ya tembellik ya ihmal etmeler yüzünden o da beni yiyip bitiriyor. Her defasında Allah'a tövbe edip onun yolunda daha sadık olacağımı ve daha örnek bir kul olacağımı söylüyorum; fakat gelin görün ki bunu istikrarlı uygulayacak gücü kendimde göremiyorum ki zaten birkaç güne o istikrar bozuluyor, ağır geliyor, beceremiyorum. İsteyerek, zevkle yapamadığımı görünce din konusunda da kendimi kahrediyorum. İman konusunda mı bir sıkıntım var onu da bilemiyorum. Ve dinde de mesafe açılıyor böylelikle. Takıntılar, şüpheler, korkular.. Bu sefer yapacağım, düzene sokacağım diye başladığım hayat ertesi güne yine aynı hezeyan. Kendimi hiçbir konuda tam kontrol edemiyorum. Kendime çok yükleniyorum, her konuda hatalarımı görüyor, eziyet ediyorum. Olmamalı, yapmamalısın ve bir daha yapmayacaksın diye. Sonra yine yapıyorum. Yüzlerce kez tekrarlanıyor bu ve ben daha çok kahroluyorum. Kendimde umut göremiyorum ilerlemek için böyle olunca.

  Ne ders çalışmak ne yeni şeyler öğrenmek vs. Dünyevi zevkler desen, dünyevi işler desen biraz yaklaşsam kendime dünyaya çok bağlanma diyorum ya da ahiret aklıma geliyor ve bir anda bütün motivem, moralim de gidiyor. Nerede dursam oraya hak ettiği karşılığı veremiyorum. Kendime güvenim gitmiş. Çok imreniyorum şu vakitler diğer insanlara. Çalışanlara, mücadele edenlere, faydalı olanlara, tembellik etmeyenlere, kendini kontrol edenlere, kompleks yaşamayanlara ve takıntı yapmayanlara. Hayattan tat alanlara. Tabi tamamen dünyevi olmuş insanlara, günaha bulanmışlara değil.

  Her şeyden fazla etkilenir oldum. Ama üzerimdeki tesiri de çabuk geçen birisi oldum. Kısaca kendimi kaybettim kardeşlerim. Durduramıyorum kendimi, çok bunaldım çok.
  Önce şu tembellik, şu isteksizlik ve karamsarlık gitse. Olumsuz düşünceler ve kaygılar, takıntılar gitse. Sonra faydalı bir adam olsam bu yolda hızla ilerlesem, o akışa motive olup Alllah izin verdikçe durmasam. Belki huzur, huzur, huzur. İnancıma yöneliyorum tamamen; ama din konusundaki bütün yasakları bir anda uygulayınca bir tatsızlaşıyorum, her yasakla ilgili yanlışlarımda kendimi çok yargılıyorum ve iyice beziyorum. Kendimi kötü bir kul olarak görüyorum şu vakit.

  Allah rızası için ilimleriniz, tavsiyelerinizi, yönlendirmelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.
  Ne olur çok görmeyin.

  Allah cc razı olsun.

 2. 2
  Misafir

  Cevap: Allah cc Rızası için Yardı Edebilir misiniz? Dayanamıyorum Artık.


  Reklam


  aşk bul aşk.. Allah aşkı. emin ol hayata bağlanırsın.

 3. 3
  nkaya2
  Üye
  Ve aleyküm selam kardeşim.
  Yazdıklarınıza baktığımda karamsarlık ve ümitsizliklerin olduğu belli. O kadar uzun yazmışsın amayhazdıklarının özünde , ümitsizlik,karamsarlık, tembellik gibi kelimelerin etrafında dönmüş durmuşsun. Diğer bir deyişle derdini tam açamamışsın. Ve yahut ben ancak az miktarda anlayabilmışım.
  Sana tavsiyem günlük namazlarını geçirmeden kıl, mevlaya yönel dualarını içten yap ve ona teslim ol. Seni karamsarlığa iten etkenlerden ve ortamlardan uzak dur.
  Çok eski zamanlarda yaşamış lokman hekime ait olduğu rivayet edilen bu ata sözünü uygularsan umarım çok sıkıntıdan kurtulursun.
  "AYAĞINI SICAK TUT
  BAŞINI SERİN.
  KENDİNE BİR İŞ BUL.
  DÜŞÜNME DERİN."
  Allaha emanet olunuz.

 4. 4
  Misafir
  Suan senin yasadiklarini bende yasiyorum. Ve uzgunum ama caresi yok. Yani tedavi yontemi aramakla ugrasma. Ama iyi gelen seyler var. Mesela arkadaslarla vakit gecirmek bana iyi geliyor.Ya da baska. Mesela Ben matematik fonksiyonlarla ugrasmayi seviyorum. Cizimler falan. Onlarla ugrastigim zaman. En azindan kafam dagiliyor. Bi iki saat oluyor. Kafamin dagilmasi iyi geliyor. Yani sana iyi gelen seyler yap. Bunu bulmak icin de herseyi yap. Dene herseyi. Bak mesela bana iyi gelen seylerden biride otobuste oturup disardaki insanlari izlemek. Degisik otobus hatlarina biniyorum. Kulakligimi takiyorum. Insanlari izliyorum. Sacma gelebilir. Ama bende ise yariyor gercekten. Yani sana iyi gelen seyleri bul. Ve onlari yap.

 5. 5
  Misafir
  Allah yardimcimiz olsun. Hayatin acimasizliklari hep yani basimizda. Iyi olan hicbirsey yokkkkkkkkk. Bende coook mutsuzum. Ne yapacaz bilemiyorum.

 6. 6
  loving
  Üye
  Hemen namaza başlayın bol bol sadaka verin.

  ve şunu unutmayın;

  ZUHRUF Suresi 36. ayeti;

  Ve men ya’şu an zikrir rahmâni nukayyıd lehu şeytânen fe huve lehu karîn(karînun).

  Ve kim Rahmân’ın zikrinden yüz çevirirse, şeytanı ona musallat ederiz. Böylece o (şeytan), onun yakın arkadaşı olur.

 7. 7
  Misafir
  Selamin aleyküm
  24 yaşinda bir bayan doguştan bedensel engeli olarak insan yerine koyulmamak ciddiye alinmamak anlasilmamak kötü davranilmak gibi gibi hayat yasantisi olan bir bayan olarak intihar etmeyi düsünüyorum tabikide cani veren allah alan allah ama bir süre sonra insan hayatina tahamül edemiyor öbür dünyada yerim cehennemlik olurmu bu konuda bilginiz varmi ben engelilerin durumu iyi olcak diye duydum ve okudum ama bunun herkez icin gecerli olduguna inanmiyorum örnegin dogustan engelidir alkol kulanir anne babaya kötü davranir iste her haram olan birsey yapar bu sadece bir örnekti alkol almiyorum şükür ve böyle haramlar isleyen biri sirf dogustan engeli diye azap görmicekmi veya iste intihar eden bir

 8. 8
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. İslam dininde ayağa batan bir diken ve hatta göze giren bir tozdan bile Allah günahları siler ve müslümana sevap yazar. Elbette engelli olması kat be kat sevap almasına vesile olur. Ancak bunun şartı isyan etmemek ve sabırlı olmaktır. İşlediği günahlara veya sevaplara göre herkes muamele görecektir. Allah asla kullarına haksızlık etmez. Sonsuz bir hayatın yanında dünya hayatı o kadar kısa ve o kadar basittir ki bunu anlayabilen Allah'a asla isyan etmez ve başına ne gelirse gelsin sabırlı olur. Sende sabret ve aklına gelen bu kötü düşünceleri sil. İntihar işlenen büyük günahlardan olur Allah muhafaza.

 9. 9
  Misafir
  Cümleten selamun aleyküm bende aynı derdi çekiyorum.Ölemediği için yaşamak zorunda kalan bir insanım bende ama arkadasında dediği gibi yapcak bisey yok.keske olsaydı.Olsaydıda herkesin derdi gectikden sora benimki en sona kalsaydı.Çünkü caresizligin ve bu yasanan duygularn ne demk oldugunu çok iyi bilirim.Allah düşmanmn basına vermesin

+ Yorum Gönder

dayanamıyorum bu hayata

dayanamıyorum artık

dayanamıyorum allahımdayanamıyorum artık yardım et allahımartık dayanamıyorum