+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cahil kimselerin gafletteki batıl inancı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. almanyali67
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cahil kimselerin gafletteki batıl inancı?

  Reklam

  Cahil kimselerin gafletteki batıl inancı? Mumsema cahil kimselerin gafletteki batıl inancı? Bir kimse Müslüman olduğunu söylüyor ve kabul ediyor ise buna rağmen ister istemez gaflet ve cahillik nedeniyle batıl inanç bulunursa bu kimselerin Ahirette ki hali nedir? Hesaba çekilirken imanlımı olarak yoksa imansız olarakmı sayılırlar böylesine insanlar?yani Kendini Müslüman olarak kabul görsede, Allah cc ve Hz Peygamberimize S.a.v 'e iman ettiğini ısrar ediyor buna rağmen bazı batıl inançlarıda var olan kimse Müslüman olarakmı? yoksa gayri müslim olarakmı Haşr olunur?Cehennemde Bunlarda Ebedi (sonsuz) Kalacakmı?

 2. breathing
  Üye

  Cevap: cahil kimselerin gafletteki batıl inancı?


  Reklam


  Kardeş itikadi meseleleri öğrenmek gerekiyor. İman konusunda itikadı doğru olması gerekiyor eğer inandığı şey imanı götürecek derecede yanlış ve batılsa bu, o kişinin imansız ölmesine sebep olabilir;

  İmanın Altı şartına inanmak.

  İslami hükümlerde;

  Harama Helal- Helale Haram dememek
  Haramları küçümsememek.
  İslami bir konu hakkında alay etmemek ve küçümsememek.

  Kuran, Hadis ve Sünnetleri inkar etmemek.

  Günümüzde çoğu insan İslam hükümlerini reddetmekte veya Dinde yeri olmayan batıl şeylere inanmaktadır. Eğer bu kişi İman konusunda bile batıla düşmüşse Allah hidayet etsin. Peygamber Efendimiz (S.A.V.) ahir zaman hakkında bir Hadisi var şöyle;

  Bir zaman gelecek imanı kalpte tutmak, kor ateşi elde tutmaktan daha da zor olacak. Kişi gece Mü’min yatacak, sabah kâfir olarak kalkacak veya bunun tersi olacak.

+ Yorum Gönder