+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Doğuştan peygamber sünneti olanlar tekrar sünnet olmalımıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. profesor
  Üye
  Reklam

  Doğuştan peygamber sünneti olanlar tekrar sünnet olmalımıdır?

  Reklam

  Doğuştan peygamber sünneti olanlar tekrar sünnet olmalımıdır? Mumsema doğuştan peygamber sünnetliyim insanlar bana sen yarı sünnetlisin diyor.yinede kan akıtmalımıyım?

 2. Misafir

  Cevap: doğuştan peygamber sünneti olanlar tekrar sünnet olmalımıdır?


  Reklam


  normal sünnetin ne olduğunu biliyorsun,aynı şekilde sünnetli isen,daha neresini sünnet ettireceksin.eğer normal sünnetin aynısı değilse doktora gösterip kesilecek fazlası olup olmadığını kontrol ettireceksin,.

 3. cihad38
  Emekli
  Erkek çocuklarda görülebilen doğumsal bir bozukluktur. Normal bir peniste idrar kanalı (üretra) penis başının (glans) ucunda sonlanır ve çocuklar penisin ucundan idrarını yaparlar.

  Hipospadiaslı çocuklarda ise idrar kanalı (üretra) penisin alt yüzünde ve daha geride sonlanır. Bu sonlandığı nokta ile penis ucu arasındaki mesafede idrar kanalı oluşmamıştır.

  İdrar kanalının açılma noktası testislerden daha geride bile olabilir ve ne kadar geride ise o kadar ciddidir. Ancak olguların çoğunluğunun penis ucuna daha yakın olanlar oluşturmaktadır.

  Yegâne tedavisi cerrahi operasyondur. Operasyonda penisin aşağıya doğru kıvrılmasına neden olan -kordi- adını verdiğimiz fibrotik bant temizlenerek penis ereksiyona geldiğinde aşağı doğru kıvrılmayacak şekilde düzleştirilir.

  İdrar kanalının açıldığı noktadan penisin ucuna kadar olan eksikliğini tamamlamak üzere yeni idrar kanalı oluşturulur. Yassılaşmış halde bulunan penis başı (glans)' na doğal konik şekli verilir. Yani sonuçta estetik ve fonksiyonel açıdan kabul edilebilir bir penis şekli oluşturulur.

  Operasyonda Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahinin çok ince ve hassas teknikleri uygulanır. Cerrahi işlemin başarılı olabilmesi için Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ehliyeti olan ve özellikle bu konuyla ilgili yeterli bilgi ve deneyime sahip kişilerce yapılmalıdır.

  Hipospadiasın tipine göre seçilmesi gereken değişik yöntemler vardır. Cerrahi işlem seçilen yönteme bağlı olarak 1 ile 4 saat arasında sürebilir.

  Sünnet Yapılmalı mıdır?

  Hipospadiasın birçok tipinde eksik idrar kanalının oluşturulması amacıyla sünnet derisi (prepusium) kullanıldığı için bu kıymetli malzemenin sünnet yapılarak harcanılmaması gerekir. Yani sünnet yapılmamalıdır!

  kardeş bir doktora görünmelisin.

 4. Misafir
  saol paşa işe yaradı bu bilgiyi vermen

 5. nurol
  Devamlı Üye
  dogustan sünnetli olmak sünneti gerektirmiyor ancak idrar kanalı acılıp genisletilmesi gerekiyor .yoksa idrar akısında sorun yoksa sünnetli oldugundan ama kanakıtmak gibi sünnet adeti geregi kanla genisletildiginde bu operosyonda bir miktar kan cıkacakolması tabiidir . fıkıh alımlerıne bakmak en güzeli olur .

+ Yorum Gönder