+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Rüyam'da Peygamber Efendimizi Gördüm Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Emre1000
  Üye
  Reklam

  Rüyam'da Peygamber Efendimizi Gördüm

  Reklam

  Rüyam'da Peygamber Efendimizi Gördüm Mumsema Rüyam'da Peygamber efendimizi gördüm Yanina Gidiyordum elini öpüyordum yanağini öpüyordum sonra simsikı sarilip ağlıyordum kendimi tutamiyordum sonra dedem yanima geliyordu peygamber efendimiz Namaz kılmaya gidiyorum diyordu bana Sonra uyaniyordum Acaba gördüğüm rüya hakkında bana bilgi verirmisiniz ?

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Rüyam'da Peygamber Efendimizi Gördüm


  Reklam


  Peygamber Efendimizi (S.A.V) Rüyada Görmek
  Rüyada Muhammed mustafa (sav) efendimizi görmek

  Bazı âlimler de, (Peygamber efendimizi değişik şekilde görmek, yine Onu görmek olur. Fakat bu, o kişinin dindeki noksanlığına alamettir. Peygamber efendimizi rüyada gerçek şekliyle gören ve mümin olarak ölen herkes Cennete gider) buyurmuşlardır.


  Buhari, Ahmed bin Hanbel ve Tirmizi, Enes bin Malik (R.A)’den şöyle rivayet etmişlerdir: Hz. Peygamber(S.A.V) buyuruyor ki:
  “Beni rüyada gören gerçekten beni görmüştür. Çünkü şeytan benim suretime giremez.” (Ahmed bin Hanbel, Buhari, Tirmizi)
  Yine Enes bin Malik (R.A)’den rivayet edilmiştir:
  “Kim beni görürse, uyanıkken beni görmüş gibidir.” (Ahmed bin Hanbel, Buhari, Tirmizi, İbn Mace)

  Hz. Peygamber (S.A.V)’i rüyada görmenin bir çok yolu vardır. Hz. Peygamber (S.A.V) rüyada görmek, kişinin derecesine göre değişir. Mesela sadık, salih olan kimseler Hz. Peygamber (S.A.V)’i daha daha nurani görür. Bazılarına da derece derece daha aşağı şekilde görünür. Hatta Hz. Peygamber (S.A.V)’de bir noksanlık görünürse, gören kimsenin noksanlığına delalet eder....

+ Yorum Gönder