+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İmanımla ilgili Allah aşkına yardım edin... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Aliaksandr
  Üye
  Reklam

  İmanımla ilgili Allah aşkına yardım edin...

  Reklam

  İmanımla ilgili Allah aşkına yardım edin... Mumsema Arkadaşlar öyle duygular içindeyim ki anlatamam.Yüce Rabbim kimseyi bu duruma düşürmesin.Bir sorum olacak yine sizlere lütfen bu konuda bilgisi olan cevap yazmaya gayret etsin Allah rızası için.Çok pişmanım ama anlatacağım.Müslüman ana babadan doğdum.15 yaşına kadar dinle pek haşır neşir değildim.15 yaşında bir cemaate katıldım ve ibadetlere eksiksiz ve gönülden bir başlangıç yaptım.O zamanlar çırak olarak bir yerde çalışıyordum.İşimden memnun değildim,hayatımdan memnun değildim.İmandan soğumaya başladım.Herşeyi Allah yarattı bana bu hayatı layık gördü diyordum.İsyan ettim,isyanın arkasından küfür(bu küfür bildiğiniz küfür insanların birbirine ettiği cinsten).İrtidat ettim bir kaç sefer.Ateist oldum.Hristiyan oldum.Sonra herşey kafama dank etti.Müslüman oldum.Birkaç aydır tekrar beş vakit namaza başladım.Sonra günahlarımdan tövbe etmeyi düşünürken şirk tövbesi küfür tövbesi derken kendimin hepsinin yanında mürted olduğumu öğrendim.Şöyle bir yazı ile karşılaştım:
  Müslüman anne babadan doğan ve müslüman olarak yetişen kimse irtidat edince, tevbe etmeye çağrılmadan had uygulanır. Fakat daha önce küfre girip sonra müslüman olan kimse tevbeye çağrılır.
  Allah'a ve Rasûlüne küfreden kimse de tevbe etmeye çağrılmadan öldürülür. Böyle bir kimse tevbe etse dahi durum değişmez. Çünkü, Allah'a ve rasûlüne küfretmek haddi gerektirir. Tevbe ise haddi düşürmez Ben bu iki durumdada tevbem beklenmeden had uygulanacak adamım.Sorum şu ki bu sadece dünya cezasımı ben tevbe etsemde artık iş işten geçtimi artık müslüman olamaz mıyım.Şuan öyle bir durumdayım ki ciğerim yanıyor.Allah rızası için yardım edin...

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: İmanımla ilgili Allah aşkına yardım edin...


  Reklam


  Sana düşen iman etmektir ki etmişsin. Yaziyi bos ver
  Allah hidayetten ayirmasin

 3. breathing
  Üye
  Dünyada iken pişman olarak edilen hertürlü Tevbeyi Mevlamız kabul eder İnşAllah. 90 yıllık koca Gavur Allaha küfrediyor İslamı küçümsüyor Müslümanlar ile alay ediyor ölmeden aklı başına geliyor ve Tevbe edip Müslümanlığı seçiyor. Böyle birsürü örnek var tarihte sıkma canını Tevbe et ve namazlara devam et içine Allah tevbeni kabul etmedi diye şüphe gelirsede umursama çünkü o şeytanın vesvesesi seni Hak yoldan uzaklaştırmak istiyor

 4. Zümer
  Üye
  Gerçek pişmanlıkla tevbe et gerisine karışma kardeşim.Yalnızca gerçekten samimi bir şekilde tevbe et.

 5. Aliaksandr
  Üye
  Anladığım kadarı ile müslüman iken kafir olup sonra iman edinlebiliyor kardeşlerim abilerim hepinizden Allah razı olsun çok teşekkür ederim.

 6. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Ya arkadaş bu internette yazılan saçma sapan yazılar yüzünden kimbilir kaç kişi ümitsizliğe kapıldı gitti. Adama bak, ya, sen nereden biliceksin adam belki tekrar Müslüman oldu, 2 tuşa basıp öldürülür demek kolaydı çünkü. Şu internette herşeye güvenmeyin, herifler kendi düşünüdüklerini ayet hadismiş gibi yazıyorlar.
  Sen boşver kardeşim o yazıyı, dosdoğru yolda devam et.
  Hayır, bu yazıyı yazan adam yüzünden sen imanından vazgeçsen nasıl hesabını vericek düşüncesiz adam, insan biraz düşünür bişey yazarken ne yapıyorum ben diye ama yok..

  Fetva arıyorsan sana fetvayı Allah veriyor :

  26 - Allah, sizlere bilmediklerinizi bildirmek, sizden öncekilerin yollarını size göstermek ve tevbenizi kabul etmek istiyor. Allah, her şeyi çok iyi bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
  27 - Allah sizin tevbenizi kabul etmek istiyor. Halbuki şehvetlerine uyanlar ise, sizin doğru yoldan büyük bir meyl ile sapmanızı istiyorlar.

  145 - Şüphesiz ki münafıklar, cehennem ateşinin en aşağı tabakasındadırlar. Onlara bir yardım edici de bulamazsın.
  146 - Ancak tevbe edenler, durumlarını düzeltenler, Allah'a sarılanlar ve Allah için dinlerine samimi olarak bağlananlar müstesna. İşte bunlar müminlerle beraberdirler. Allah, müminlere büyük bir mükafat verecektir.
  147 - Eğer şükreder ve iman ederseniz Allah size azabı ne yapar? Allah, şükredenlerin mükafatını veren ve her şeyi bilendir.


  (Nisa, 26-27-145-146-147)

  Ha ayrıca, yahudiler aralarında Allah'ın 2 peygamberi bulunurken tutup buzağıya tapmadılar mı ? Bundan sonra onlar tevbe etti ve Allah onları imansızlıklarından sonra tekrar affetti.

  54 - Hani bir zamanlar Musa kavmine dedi ki; Ey kavmim cidden siz o buzağıyı put edinmekle kendi kendinize zulmettiniz, bari gelin Rabbinize tevbe ile dönün de nefislerinizi öldürün. Böyle yapmanız Bârî Teâlânız katında sizin için hayırlıdır, böylece tevbenizi kabul buyurdu. Gerçekten de o Tevvab ve Rahîm'dir.
  (Bakara, 54)

  Ne oldu şimdi o yazı, o kim ki Allah'ın merhametine sınır koymuş.

  Bu arada cidden sinirlendim adama, kim yazdıysa o yazıyı

 7. Misafir
  bak kardeşim şeytanın vesveselerine uyma öyle şey olur mu Yüce Rabbim çok merhametli işte hepimiz bazı şeyler yaşıyoruz Rabbimizin merhametine kim sınır koyabilir

 8. Misafir
  benimde büyük bi sıkıntım var arkadaşlar kim bana ALLAH rızası için yardımcı olacak

+ Yorum Gönder