+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 245
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cevşen uydurma mı??? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. atıf 1
  Devamlı Üye
  Reklam

  --->: Cevşen uydurma mı???

  Reklam  --->: Cevşen uydurma mı??? ile alakalı yazı mumsema.com --->: Cevşen uydurma mı???
  dupdupdip den alıntı

  Hayır tabiki atıf1 kardeşim. Haşa, Rab'imizce açıkca yasak kılınmış bir şeye hak demek büyük günah ve akılsızlıktır. Sadece büyüyüde batıl olarak görenlerin var olduğunu lakin hak olmadığı halde böyle bir şeyin var olduğunu belirtmek istedim. Bunuda inkar edemessiniz herhalde yanlış anlaışım kardeş. hakkınızı helal edin . selam ve dua ile

 2. dupdupdip
  Üye

  --->: Cevşen uydurma mı???


  Reklam


  Ben kendimi anlatamadım asıl kardeşim. Helal olsun. Allah yardımcımız ve ebedi rehberimiz olsun.

 3. farukyazici
  Emekli
  Benim merak ettiğim bir şey var. Eğer cevşen duasını sizin gibi görmediğim için küfre düşmekle itham etmeyecekseniz bir cevap verin lütfen.

  Eğer Uhud Savaşı'nda böyle bir dua geldiyse Müslümanlar neden Hayber'de, Hendek'de bu dua ile gitmedi de tedbiri elden bırakmayıp zırhları kuşandılar?

 4. Taliban
  Üye
  Yok öyle bi şey tabi Sunni isen , zira bu duanın kökeni Şia. Bizde yaygınlaşması da Nurcular aracılığı ile olmakta ki bu da muhtemelen Efgani, Said ilişkilerine dayanmakta. Zaten çok uzun olan linklerin başlarına baktım kaynakça diye Nurcuları vermişler. Sekine'ye ise hiç bulaşma derim.

 5. Ravza Sevdam
  Medine'nin Gülüne Hasret
  Bismillhirrahmanirrahim.Ben her gün kuran-ı kerim okuyorum hemde cevşen sonuçta elimi açıp Alemlerin Rabbı olan Allah (c.c.)'tan istiyorum ve bunları okuyunca kendimi ona çok yakın hissediyorum.Ayrıca cevşen de hem Allah'ın güzel isimleri var hemde Kuran-ı kerimden alınan dualar var.yorum yazan kardeşlerim yorum yazınca buna bilerek yazmalarını tavsiye ediyorum.vesselam.

 6. bonasera
  Üye
  Konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim ortalıkta bazı arapça dualar dolaşıyor şu kadar şehit sevabı (Hem de Bedir şehiti uhud şehiti) verilir deniyor . Kalbi olmadan neyden bahsettiğini merak bile etmeden neyi istediğini bile bilmeden yapılan dua ne ölçüde kabul edilebilir bilmiyorum. Kuran'da bir sürü dua ayetleri varken bununla alakalı rivayetler hiç yoktur fakat biri çıkar falanca alim bunu rüyasında görmüş 100 milyon salavat hükmündeymiş şeklinde şu zikri oku bu duayı oku der biz hemen ezberleyip okuruz. Zikir de dua da kul ile Allah arasındadır kalbi yapılan bir dua ezbere yapılan duadan daha iyidir. Zaten bunu ortaya atan vatandaşlar ne kuran ne meal ne tefsir ne tecvid okurlar ama kırmızı kitapları ellerinden düşürmezler cevşeni elden düşürmezler. bu yazılanlar Kuran-ı Kerimden daha mı üstün????

 7. Misafir
  tabiki gerçek sizin yazdıklarınız uydurma aslında uydurma dahi olsa çok güzel bir dua okumanızı tavsiye ederim hiç bir kuranı kerimden zarar gelmez kendinize gelin dini saptırmaya çalışan insansınız bence

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 245
cevşen uydurma mı,  kütübü sitte yi okuyan var mı mumsema.org,  cevşen bidat mı,  diyanet cevşen ül kebir duası