+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şirk olan Film ve Dizileri izlemek Küfürmü? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. breathing
  Üye
  Reklam

  Şirk olan Film ve Dizileri izlemek Küfürmü?

  Reklam

  Şirk olan Film ve Dizileri izlemek Küfürmü? Mumsema Arkadaşlar dönemimizin en tehlikeli Ahir zaman fitnelerini yaşıyoruz. İzlediğimiz çoğu film ve dizilerde şirk içeriği olabiliyor. Size burada bir sürü dizi ve film sayabilirim okadar çoklarki biz müslümanların çoğunluğu bile bu dizi ve filmleri izliyor. Bu tür film ve dizileri izlemek dinden çıkarırmı? sadece izlemek çıkarmaz diyorlar fakat zevk alma ve sevme meselesi var ?

 2. bicaree
  Üye

  Cevap: Şirk olan Film ve Dizileri izlemek Küfürmü?


  Reklam


  Bilgili ilim sahibi arkadaşlardan cevap gelirse memnun olurum zira Tv'de şirkten başka bir şey yok neredeyse tüm kanallar şirk içeriyor cevabı bekliyorum ben de ...

 3. breathing
  Üye
  Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan kişiler yokmu ? Dönemimizde insanlar zamanını dizi, film, müzik ve oyunla geçiriyor ve neredeyse hepsinde İslama ters düşen olaylar mevcut nasıl olacak bu iş bunlarla keyiflenip zaman geçirenin imanı tehlikedemidir. Eğer tehlikedeyse ülkemizde bunca insanın imanı tehlikeye girmezmi ?

 4. Hoca
  erimeye devam...
  Küfür ve şirk içeren söz duyan yada görseller izleyen kalbiyle küfrü ve şirki tasdik etmediği/kerih sürece kafir ve müşrik olmaz.

 5. breathing
  Üye
  Cevabınız için teşekkürler fakat sadece şirk yok aynı zamanda İslamiyetle alayda ediliyor bu türk dizileri içinde geçerli dinimizle ilgili espiriler biraz fazla abartılıyor.

 6. BurakDündar
  Emekli
  Mum kardeş "
  Küfür ve şirk içeren söz duyan yada görseller izleyen kalbiyle küfrü ve şirki tasdik etmediği/kerih sürece kafir ve müşrik olmaz. " demişssin ama bide bu ayete bi bakarmısın
  “O size kitap’ta şunu indirdi:

  Allah’ın âyetlerine küfredildiğini ve alaya alındığını işittiğinizde, onlar başka bir söze geçmedikçe yanlarında oturmayın. Yoksa siz de onlar gibi olursunuz.

  Doğrusu Allah münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır.” (Nisâ: 140)

 7. 1ht1baron
  Üye
  Alıntı mum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Küfür ve şirk içeren söz duyan yada görseller izleyen kalbiyle küfrü ve şirki tasdik etmediği/kerih sürece kafir ve müşrik olmaz.
  Kalp ile tasdik edince kafir olunur mu? Dil ile söylendiği takdirde inkar olacağını, içimizden geçenlerden sorumlu olmayacağımızı biliyordum. Yanlış mı biliyordum acaba?

 8. Misafir
  Tv İzlemek yerine otur dini kitaplar oku dua et araştırma yap yada sadece haber sana faydası olacak seyleri oku tv izlemek bosa vakit harcamaktan birşey degildir ki bu da dinen zaten haramdır

+ Yorum Gönder