+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Misvak kullanımı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sevgiii
  Devamlı Üye
  Reklam

  Misvak kullanımı

  Reklam

  Misvak kullanımı Mumsema selamun aleyküm ben misvak aldım ama ucunu neyle açıcam nasıl kullanacağım bana tarif edermisiniz.

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Aleykum selam kardeşim. Misvak peygamber aleyhisselamın en güzel sünnetlerinden birisidir. Misvak alınınca ilk önce çok temiz olmasına dikkat edilmelidir. Ucu yaklaşık 1 veya 2 cm kadar kabuğu soyulur. Daha sonra yumuşaması için soyulan bölüm bir suyun içerisinde bir gece bekletilir. Daha sonra ucu fırça haline gelmiş olan misvak rahatlıkla kullanılır.

  (Misvak; ağzı temizler, görmeyi keskinleştirir, diş etlerini güçlendirir, dişleri beyazlaştırır ve çürümeyi önler, hazmı kolaylaştırır, mideye sıhhat verir, balgamı keser, hasenatı artırır. Allahü teâlâyı razı eder, melekleri sevindirir.) [Ebu Nuaym]

 3. Misafir
  Arkadaşlar biliyorsunuzki misvak sünnet.

  Ben yeni bir misvak açiyorum ve kullaniyorum biraz ama diğer güne kuruyor.Odun parçasi gibi kaliyor kendi sivisinda kalmiyor.

  Yinede etkisi ve sünneti devam edermi?

 4. arifselim
  Yönetici
  Bunu önlemek için 5 - 6 saatliğine ucu soyulmuş olan bölümünü bir suyun içerisinde bekletmelisin böylece yumuşacık olur ve rahatsız etmez. Bunu arada bir yapabilirsin. Kuru veya yaş olsun sünnet yerine gelmiş olur.

+ Yorum Gönder