+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kinayeli sözlerle boşama Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ezgi
  Üye
  Reklam

  Kinayeli sözlerle boşama

  Reklam

  Kinayeli sözlerle boşama Mumsema Kinayeli sözlerle boşamada boşama kastı ya da niyeti önemli deniyor. Benim eşim birçok defa kavga anlarında bu sözlerin kinayeli boşama sözleri olduğunu bildiği halde ben gideceğim dediğim için sırf bana karşılık olsun diye gidersen git, defol git, ananın evine git gibi bir sürü söz söyledi ve daha sonra ben o sözleri sinirden söyledim, sen gideceğim demesen ben sana öyle sözler söylemeyecektim, boşama kastıyla söylemedim diyor. Eğer seni boşamak istesem "boş ol" derdim ve buna engel var mıydı, eğer gitseydin peşinden gelirdim diyor ve ayrılığa bir türlü yanaşmıyor. ben boşama kastının ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Boşama kastının olması için içinden boşamaya niyet etmiş olması mı gerekiyor. ben sana "boşan git" demedim ki gidersen ne yapabilirim, ne yapayım gidersen gitmek isteyen birine nasıl engel olabilirim anlamında söyledim diyor.
  Bu durumda bizim nikah devam ediyor mu hocam? cevap verirseniz Allah bin kere razı olsun.

 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: Kinayeli sözlerle boşama


  Reklam


  Kinayeli sözlerle boşamada boşama kastı ya da niyeti önemli deniyor. Benim eşim birçok defa kavga anlarında bu sözlerin kinayeli boşama sözleri olduğunu bildiği halde ben gideceğim dediğim için sırf bana karşılık olsun diye gidersen git, defol git, ananın evine git gibi bir sürü söz söyledi ve daha sonra ben o sözleri sinirden söyledim, sen gideceğim demesen ben sana öyle sözler söylemeyecektim, boşama kastıyla söylemedim diyor. Eğer seni boşamak istesem "boş ol" derdim ve buna engel var mıydı, eğer gitseydin peşinden gelirdim diyor ve ayrılığa bir türlü yanaşmıyor. ben boşama kastının ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Boşama kastının olması için içinden boşamaya niyet etmiş olması mı gerekiyor. ben sana "boşan git" demedim ki gidersen ne yapabilirim, ne yapayım gidersen gitmek isteyen birine nasıl engel olabilirim anlamında söyledim diyor.
  Bu durumda bizim nikah devam ediyor mu hocam? cevap verirseniz Allah bin kere razı olsun.
  Nikâh, ‘boşadım, boşsun’ sözleri ile gerçekleşir. ‘defol veya benzeri tehditlerin boşama olması için sözü kullananın bununla ‘boşama’ kastını kullanması gerekir.

  Nureddin Yildiz
  "defol git" gibi sözler ancak aranizdaki saygiyi yitirmenizi saglar.
  bosanmak ve gidiyorum demekle ne naz yapilir nede saka..

  evlilik oyuncak degil, elbetteki tartismalar olacaktir, zor zaman yasiycaksiniz, ama bu gibi sözlerden uzak durun insaAllah
  yuvanizin kiymetini bilin ve birbirinizin rizasini kazanmaya bakin.. özellikle bir bayanin eside dinini yasayan ve yasatan biri ise onun rizasini kazanmak zorunda..
  Allah aranizdaki sevgiyi saygiyi muhabbeti artirsin.
  dua ile..

 3. ezgi
  Üye
  Teşekkürler allah razı olsun.

+ Yorum Gönder
kinayeli sözler