+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cihad Hakkında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. paRad0x
  Üye
  Reklam

  Cihad Hakkında

  Reklam

  Cihad Hakkında Mumsema bu siteye girdiğimde 2011 de bir arkadaş sormuş admin arkadaşta okumakta cihad etmektir yazmış katılıyorum ancak şunu söylemeliyimki günümüzde okumakla bu insanlarla başa çıkılmaz medyamız eğitim sistemimiz vb. hep kafirlerin yahudilerin elinde geçiştirmek için bana basit cevap yazmasın kimse lütfen bize o koltukları yedirmezler bunu sizde biliyorsunuz ülkemde beklesem hiçbirşey olamıcam Türkiyede desem vatan millet İslam aşkı 2 dk de harcarlar adamı askeri biryere girsem kime hizmet ettiğim belli değil adamakıllıca bir bağlantı arıyorum özel mesaj atarsanız sevinirim benim orada din kardeşim katlediliyor elim kolum bağlı ülkemizde o kadar kafir var biz kıllarına dokunmuyoruz dokunmayızda devletimizi milletimizi Dinimizi herşeyimizi bozdular konuyu uzatmak istemiyoru mmesaj bekliyorum iyi günler

 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: Cihad Hakkında


  Reklam


  özel mesaja gerek yok kardesim, konuyu acmissin buraya cevap verilecektir..

  admin arkadas cok dogru söylemis..

  okumadigimizdan degilmi basimiza gecenlerin bizi mahvetmesi?
  yahudiler neden bir basari elde ediyor hic düsünmedinmi?
  körü körüne Allah icin ölüyorum diye "cihada" gidilmez

  Nureddin Yildiz hocamizin tavsiyesi:

  SORU: Selamünaleyküm. Hocam ben 20 yasında bir üniversite ögrencisiyim. Sorum cihadla ilgili. Birkaç kardeşime verdiğiniz cevaplara baktım Türkiye de olduğumuz icin cihadın farzi kifaye olduğunu söylemişsiniz ve ailemizin rızası gerekiyormuş, birde zulüm altındaki müslümanların bize farklı alanlarda ihtiyacı olduğunu söylemişsiniz. Ben sizin görüslerinizi çok beğeniyorum hocam ama müslüman kardeşlerim zulüm görürken bir şey yapamamak onlarla birlikte savaşamamak zoruma gidiyor ve ben rabbimin karşısına sehit olarak çıkmak istiyorum. Ne yapmamı öneriyorsunuz?

  CEVAP
  : Selamünaleyküm.

  Güzel kardeşim benim,
  Bu sözlerin çok samimi; ona itirazım yok ama istemekle uygun olanı yapmak aynı şeyler değildir. Hiçbir yerde insana ihtiyaç yok, desteğe ihtiyaç var her yerde. Destek de parayla, siyasetle oluyor. Sen yetiştir kendini, kapasiteli biri ol; binlerce şehit hazırlayacak işler yap. Daha iyi bir iş yapmış olursun. Sana dualar ederim.


 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  "körü körüne Allah icin ölüyorum diye "cihada" gidilmez"

  Cihad ümmete günümüzde farzdır. paradox kardeşim niyetin halis ise sen internette arama çokça tuzaklar olduğu söylenir emniyetin vs kullanıp müslümanları tuzağa düşürdüğünü duymuştum. Allaha sabırla dua et, bizlere de dua et. Müslümanlar cihadı unutup farklı bahaneler getirdiği sürece küfür güçleniyor ve cesaretleniyor.

 4. rana
  Aciz Kul
  Farz degildir demekdik, Nureddin hocanin söyledigini anlamamissin.
  Kimsede paradoxda kötü bir niyettesin demedi!

 5. karadamlalar
  Kesintili Üye
  nureddin hocanın söylediği şeyin başarıyla sağlanabilmesi için gerekli olan cihada destek de verilmeli. önce buradan başlamalıyız.

 6. rana
  Aciz Kul
  nureddin hocada zaten onu söylüyor.
  efendimizin hayatina bakarsak o savaslarda dahi plansiz ileri gitmemis yani savasinda dahi ilim yatiyor..
  ilmi o kadar hafife alircasina yorumlari okuyunca bende tabiki körü körüne cihada gidilmez derim.

 7. karadamlalar
  Kesintili Üye
  körü körüne cihada gidilse şu an cahil de olsa bağımsız bir islami topluluk olmuş olurdu, demek ki bu dediğiniz yok.

 8. rana
  Aciz Kul
  körü körüne cihada gidilse şu an cahil de olsa bağımsız bir islami topluluk olmuş olurdu, demek ki bu dediğiniz yok.
  sanirim siz beni anlamak istemediniz ve bunda israr ediyorsun, o nedenle uzatmiycam.

  vesSelam.

 9. karadamlalar
  Kesintili Üye
  Allah taassubtan korusun hepimizi, demek istediğim şudur: Birisi gelip de namusunuza dininize açıkça göz diktiğinde sizin onu ilim ile alt etme imkanınız kalmamıştır, islam ümmetinin hali de aynen budur. Nureddin hocayı tenkid amaçlı söylemiyorum zaten, fakat teknoloji siyaset vs farz-ı kifaye olan şeylerdir. oysa bir yerde müslümana zulmediliyorsa müslümanların cihad etmesi farz-ı ayndır.

 10. seniseviyorum
  Üye
  seni cok iyi anliyorum kardesim.. bende avrupada yasiyorum. hele burda dahada zor. tesetture karsilar, islama karsilar, yabancilara karsilar. en azindan musluman ulkelerde (mesela turkiye) de cihad dahada kolay. nice yardim kampanyalari yapiliyor ve ayni gorusten insanlar bulmak cok daha kolay. dusuncelerini etrafindaki insanlarla paylasman iyi olur diye dusunuyorum. kucuk tedbirler alabilirsiniz. mesela bazi markalari boykot etmek gibbi.

  Rabbim hepimizin yardimcisi olsun

+ Yorum Gönder