+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Arkadaşlık hakkında. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Yasin123
  Üye
  Reklam

  Arkadaşlık hakkında.

  Reklam

  Arkadaşlık hakkında. Mumsema Bir tane arkadaşım var okuldan. Kendini dinden çıkaracak hareketler yapıyor / sözler söylüyor. 1-2 kerede uyardım böyle şeyler yapmaması için. Ve çoğu zaman cünüp geziyor. Benim bu kişi ile arkadaşlık yapmam doğru mudur? Yoksa muhabbeti kesmeli miyim? Hayırlı günler.

 2. imam
  Üye

  Cevap: Arkadaşlık hakkında.


  Reklam


  Insanlara kotu ornek olan kisilerle arkadas olmayin.
  Dunya ve ahiretiniz konusunda size yarari olanlarla dost olun.

 3. Yasin123
  Üye
  Çocuk kötü niyetli değil, inancıda var sanırım ama sanki laf olsun torba dolsun gibi nedenlerle yapıyor gibi. Aynı sınıftayız ve sıra arkadaşım. Samimi sayılırız. Ne yapacağımı bilemiyorum açıkçası.

 4. ravza seyda
  Devamlı Üye
  üzüm üzüme baka baka kararır kardeşim..niyetini biz bilemeyiz ALLAH bilir.eğer fiilleri hoş değilse,sonunda sen zarar görürsün..

 5. Yasin123
  Üye
  Teşekkür ederim.

 6. seniseviyorum
  Üye
  Madem iyi arkadasin, muhabbetini kesme. okulda seviyeli bi sekilde surdur arkadasligini ama yanlisini gordugun yerde direk yuzune soyle
  Ona nelerini duzeltmesi gerektigi hakkinda bilgilendir. Arsiz arkadas insani yoldan cikarir. Kendine sinifinda olan ve dini acidan daha bilgili olan arkadaslar edin.
  Mumkun oldugunca onlarla birlikte ol

  Rabbim yardimcimiz olsun

 7. Yasin123
  Üye
  Teşekkür ederim. Kafirleri dost edinmek ile ilgili birkaç ayet okudum. Kafirlerle arkadaş olmayı hiçte iyi karşılamıyor Rabbimiz. Arkadaşımın dinden çıkaracak hareketleri olduğu için kafir olmuş olabilir mi diye düşünüyorum. Kafama takılan nokta bu işte.

 8. seniseviyorum
  Üye
  imkanin varsa ipleri kopar derim ozaman. zira bir hadis-i serif vardir; Kalpte şüphe ve tereddüt uyandıran şeyi terkeyle

 9. ravza seyda
  Devamlı Üye
  kardeşim yasin,açıkça dinden çıktım demeyen kimseye asla kafir denmez.dikkat et.o arkadaşınla Allah için beraber ol.bu nasıl olur.yani oturup havadan sudan konuşma,birlikte yiyip içip gezme..ona,bulduğun her fırsatta nasihat et.ama direk yanlıştasın dememeye çalış.nefis o kadar şiddetlidirki yanlışını kabul etmez bu sefer senide düşman bilir çocuk kendine ve temelli kayar şeytanın eline.
  ona örnekler vererek,kıssalar anlatarak doğruyu göstermeye çalış.etrafınızda abiler gibi birileri yada cemaat müntesipleri varsa arkadasını onlarla görüştür ve en çokta dua et onun için...

 10. tekturk
  Devamlı Üye
  Münafik , kafirden daha tehlikelidir...kafiri hic degilse bilirsin kafir oldugunu ama münafigi bilemezsin icini göremezsin vede senin imanini zayiflatir sen farkinda bile olmadan, onun icin dikkat et...

+ Yorum Gönder