+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Haram olan şeylere ilgim çok fazla Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. merak
  Üye
  Reklam

  Haram olan şeylere ilgim çok fazla

  Reklam

  Haram olan şeylere ilgim çok fazla Mumsema Selamunaleyküm.. kardeşler haram olan şeylere ilgm çok fazla bir aralr mastürbasyona çok takmıştım Allaha şükürki o isteğimi körledim.. fakat içki ve kumara olan hevesim çok fazla ama Allahtan korkum yapmamı engelliyor fakat çok hevesliyim ne yapmam lazım ?

 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: Haram olan şeylere ilgim çok fazla


  Reklam


  Selamunaleyküm.. kardeşler haram olan şeylere ilgm çok fazla bir aralr mastürbasyona çok takmıştım Allaha şükürki o isteğimi körledim.. fakat içki ve kumara olan hevesim çok fazla ama Allahtan korkum yapmamı engelliyor fakat çok hevesliyim ne yapmam lazım ?
  ve aleykumusselam kardesim,

  harami tatli gösterenin seytan oldugunu ve buna karsilik veren ise de nefis olduguna göre, nefsini terbiye etmekde imtihanin icinde olan sana düsüyor.
  Neyle mesgul olursan nefsinde onu arzulamasini ögrenecektir, senin bu düsüncelerinin kaynagi cok bos vaktin olmasindan kaynaklaniyor.
  Allah ile mesgul olmayani zaten günahlar mesgul eder.
  Sen bunu dile getirmeye dahi haya etmelisin en önemlisi Allaha karsi.
  Yapman gerekenler sunlardir, Allah dostlarinin bulundugu ortamlara katil, dostluklarini gözden gecir, cevreni gösten gecir, Kurani Kerim ve Efendimizin hayati ile mesgul ol.
  Kuran okumadan bir günün dahi gecmesin, en azindan bir sayfa ve mealini oku.
  Günün Allahi zikir ile gecir. En önemlisi namazlarini ihmal etme. Anli 5 vakit secdeye degeninin bu gibi arzulari cok yüksek olmasina sasirdim, ama imtihan dünyasindayiz. Namaz kilarken okudugun arapca surelerinin mealerini düsünerek kil ki husuyu yakla ve ruhunu nefsini Rabbimine teslim et. Teslim eden zaten bu gibi cehenneme sürükleyecek adimlardan korur.
  Cehennem ayetlerinide sIk sIk oku derim.

  vesSelam..

 3. merak
  Üye
  Tekrar teşekkürler kardeşim zaten sadece bir heves dediklerini uygulamayabasladım dediğiniz gibi çok boş vakitten oluyormuş

 4. bre67
  Üye
  Eüzü besmele çek ibadete başla
  Ayetel kürsi oku
  Kuran oku (huzur verir)
  Esmaül Hüsna''yı oku ve dinle
  Allah'ım nefsime hakim olmamı sağla diye dua et.

+ Yorum Gönder