+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Adet bitimi yıkandıktan sonra gelen akıntılar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Nara
  Üye
  Reklam

  Adet bitimi yıkandıktan sonra gelen akıntılar

  Reklam

  Adet bitimi yıkandıktan sonra gelen akıntılar Mumsema Onceden ozur dilerim ama bir sorum olacakdi.ben bu sabah adetliyim bitdigi icin gusul abdesti aldim.AMMA simdi çamaşırımda kahveyi bir leke gordum.simdi benim gusul abdestim bozuldumu?ben namaz kilabilirmiyim?şimdiden tesekkürler.

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Adet bitimi yıkandıktan sonra gelen akıntılar


  Reklam


  Adet günü bittiyse bu istihaze (hastalık) kanıdır.

  Not: Adet günü belirlemek için iki ay üstüste aynı gün adet başlayıp bitmesi gerekir.

 3. Nara
  Üye
  kan deyil sadece kahveyi rengli kucuk bir leke.simdi namaz kilabilirmiyim?gusula abdestim bozuldumu?kafanizi sisirtdiysem ozur dilerim ama ben simdi merak icindeyim namaz kilayimmi yoksa yok?

  lutfen cevap veri cok acil

 4. Hoca
  erimeye devam...
  evet veya hayır diye bir cevap olmaz.
  Adet günün bittiyse o leke adetten değildir. Namaz kılabilirsin.

 5. rana
  Aciz Kul
  kardesim adet günlerini sen bizden daha iyi bilirsin, eger 7 gün sürüyor ise ve sen 6ci gün güsül almissan gelmiyor diye, leke gelmesi cok normal..
  ama kahve rengi lekede olsa tekrar güsül abdesti almak zorundasin, kimi bir gün öncesi güsül abdesti aliyor, son kalan damlalar ise sonradan geliyor..
  yani güsül abdestini tazele.. akinti beyaz olmali..

 6. seniseviyorum
  Üye
  Adet'in bittigini belirleyen beyaz akinti gelmedikten sonra adet bitmis sayilmaz.
  Her ne renkte olursa olsun, akinti beyaz olmadikca, adet bitmis sayilmaz!!

  Hz. Aişe radıyallahu anha: "Beyaz akıntıyı görünceye kadar acele etmeyin!''


  Zira isin ucunda namazimizin ve ibadetlerimizin kabul olmamasi ile beraber, gusl abdestimizinde gecersiz olmasi var. Eger aceleye getirirsek ve emin olmadan gusl edersek (ki acelecilik iblistendir) ilerki gunlerdeki ibaderlerimizin gecerli olmasi icin yeniden gusl etmek gerekir. Buda sadece kendimize eziyet olur. Rabbim icimizi biliyor yaptiklarimizin nedeninide biliyor. Biz en iyisi Hz. Aise validemize uyalim.

 7. Misafir
  1 - Adet bitimi gelen akıntılarıa ne denir

  2 - Benim adetim bittisandim 5 6 saat hic akmadi sonra yine akmaya basladi neden

  3 - Merhaba 2 gündür akintiyla kirmizi renkte akintim oluyor ve bende spiral var sizce sebebi ne olabilir

 8. arifselim
  Yönetici
  Adet bittikten sonra gelen akıntılara özür kanı denir. Bazen adet düzensizliği olması çok normal bir durumdur. Eğer spiral varsa sizde ve anormal bir durum olarak görüyorsanız doktorunuza mutlaka baş vurmalısınız.

 9. Misafir
  Ben 9 aylik evliyim adetim düzensiz doktora gittim polikistik över dedi yumurtaliklarimda küçük kistler olusuyomus duphaston adında bir ilaç verdi çocukta istiyorum olmycak diye korkuyorum benim gibi olan var mi ne yapmam gerek lütfen yardimci olur musunuz

 10. arifselim
  Yönetici
  Bu durumda olan biri varsa belki bir bilgi verebilir. Ama en sağlıklı bilgi doktorunuzdan alacağınız bilgidir çok geçmiş olsun Allah şifalar versin.

 11. Misafir
  Benim adetim yedigün sürüyo son dörtgün koyudan açıga dogru kahverengi geliyo yedinci günde açık sarı geliyo yıkanıp namaz kılıyorum ve normaldede açık sarı kırem geliyo benim adetim bitmiş sayılıyomu

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Adetin tam olarak bitmesi için tam olarak temiz akıntıya dönüşmesi lazım. Sarı ve krem rengi gibi gelmesi durumunda adet devam ediyor demektir. Akan akıntı temiz bir şekle dönüşmesi gerekir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
adet bittikten sonra kan gelmesi,  adetten sonra akıntı,  Adet bitimi,  adet bittikten sonra gelen kan,  adet bittikten sonra leke gelmesi,  adet sonrası akıntı,  adetten sonra beyaz akıntı gelmesi