+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kız arkadaşımla dini nikah? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. akın33
  Üye
  Reklam

  Kız arkadaşımla dini nikah?

  Reklam

  Kız arkadaşımla dini nikah? Mumsema s.a. öncelikle durumu şöyle izah edeyim. Ben 1.5 yıllık kız arkadaşımla ilişkimizin başlarından bu zamana kadar ara ara zina yapmışlığım oldu. Bunun ne denli günah olduğunu yeni yeni öğrendim. Göz zinası, el zinası şuan bizim ilişkimizde kaçınılmaz olan şeyler. Çünkü aramızda bi tartışma olduğunda elini tutuyorum öpüyorum felan gönlünü alıyorum. Ki günümüzde de el ele gezmeyen sevgili yoktur muhakkak en basitinden. Bu arada biz 4 aydır da nişanlıyız aileler biliyor yani. Ben bu günden sonra tövbe edip böyle hareketlerin zinaya girmemesi için dini nikah kıymayı düşündüm çünkü nasıl olsa evlenecez kız arkadaşımın okulunun bitmesini ve benim askerliğimi bekliyoruz. Dini nikah kıymazsak bu durumda olan kız arkadaşımla ayrılırız diye düşünüyorum mutlaka yani sorunlar felan çok daha büyük olur elini bile tutamazken. Bu durumda kız arkadaşımı ortada bırakmaktansa onun getireceği günahtan ötürü dini nikah kıymayı daha uygun gördüm kendimce tabi dini nikahı aileler bilmeyecek bunu nasıl yapabiliriz uygun olur mu sizlerin fikrini almak istedim cevap yazarsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: kız arkadaşımla dini nikah?


  Reklam


  Ve aleykumusselam,
  Dinimize göre kizin ebevileri haberdar olmazsa nikah gecersiz olur. Yani gizli nikah gecersizdir.

  Bizleri zamanin zinakarlari ilgilendirmez zaten yani el ele tutan yok diyip üzerimizden bir günah kalkmiyor.
  Allah ümmet Muhammedi korusun...
  Seven insan zaten sevdigini cehennem yolunda bir adim dahi eslik etmez. Dokunmaya kiyamamali. Eger seviyorsan sabretmesini bileceksin. Dokunamiyorum diye ayrilacak hale geliyorsan zaten ayril derim cünkü evlilik sadece dokunmakdan ibaret degil.

  Nikah icin ailesinin müsadesini isteyin ama bunu hic bir hoca tavsiye etmiyor yani evlilige yakin bir zaman nikah kiyilmasi daha uygun görülüyor.
  Bu bayan icinde en dogrusu.

  Dua ile

+ Yorum Gönder