+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kuran Süresini çöpe atmanin ve işrak namazı hükmü? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. lilah
  Üye
  Reklam

  Kuran Süresini çöpe atmanin ve işrak namazı hükmü?

  Reklam

  Kuran Süresini çöpe atmanin ve işrak namazı hükmü? Mumsema Selamun aleykum işrak namazı sabah namazının cemaatle kılınması ile mi kabul olurnur tek basımıza kılsap sabah namazı sonra zıkıre başlasak olurmu acba? Sınıfta sure ezberliyoduk arkadasıma sureyı yazdım o da onu uyarmama rağmen sureyi çöpe attı çıkarmaya çalıstım fkat sınıftakılerden cekındım tam cıkarayım drken elıme özr dlerm ama balgam geldı herkesın cıkmasını bekledım fakat sınıfımızda kurs oldugu için çıkarmdım ole kaynayıp gıttı vıcdan azabı cekıyorum gunahmıdır yaptıgım acba?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Kuran Süresini çöpe atmanin ve işrak namazı hükmü?


  Reklam


  Mumsema Selamun aleykum işrak namazı sabah namazının cemaatle kılınması ile mi kabul olurnur tek basımıza kılsap sabah namazı sonra zıkıre başlasak olurmu acba? Sınıfta sure ezberliyoduk arkadasıma sureyı yazdım o da onu uyarmama rağmen sureyi çöpe attı çıkarmaya çalıstım fkat sınıftakılerden cekındım tam cıkarayım drken elıme özr dlerm ama balgam geldı herkesın cıkmasını bekledım fakat sınıfımızda kurs oldugu için çıkarmdım ole kaynayıp gıttı vıcdan azabı cekıyorum gunahmıdır yaptıgım acba?
  Karrdes sorularini "Sizden gelen sorular" basligina ac.
  Makale basligina acma yiksa cevapsiz kalir.


  Ayeti bilerek çöpe atmak küfürdur.
  Israk namazi sabah namazini kildiktan bir saat sonra kilinir.

 3. lilah
  Üye
  Kardeşim ayeti çöpe atmak günah ben atmadım zaten arkadasım attı fakat ben cıkaramadım copten bana gunah yazılmısmdır onu dıyrm.. İşrak namazını kabul olması ıcın ılla sabah namazını cemaatle kılcan dıye bır zrnlluk yokmu? "Bir kimse sabah namazını cemâatle kıldıktan sonra oturup güneş doğuncaya kadar zikir ile meşgul olsa, güneş doğunca da iki rekat (İşrak) namaz kılsa, bir nafile hac ve umre sevabına nail olur." (İhyâ, I. 336)

 4. lilah
  Üye
  cevap verebilecek yokmu

+ Yorum Gönder