+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sınıftaki tehlike .... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. gizlidir123
  Üye
  Reklam

  Sınıftaki tehlike ....

  Reklam

  Sınıftaki tehlike .... Mumsema yardım edin lütfen
  sınıfımda bi tane ateist kız var yanımdaki arkadaşlarıma öyle şeyler diyor ki (ateizme ikna edici) onu susturmam lazım.
  bana aşağıdaki konularda lütfen yardım edin lütfen

  Kızın dedikleri
  1-Doğarken adalet yok,Müslüman olarak doğuyoruz ancak bize sormuyorlar.Her insan ateist doğmalı diyor.
  2-Kur-an' da çok fazla çelişki var
  3-Söylemeye cesaret edemiyorum (onların inançları)
  4-Peygamberlerin mucize gösterdiğini nerden biliyorsun eskiden yaşadın mı ??

  lütfen bunlara karşı güzel kısa ve öz sözler söyleyin de ebediyen susturayım sınıftaki tehlikeyi

  Bu forumu çok seviyorum ALLAH (c.c) sizden razı olsun hep başım sıkışınca direk bu foruma girerim

 2. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.

  Cevap: sınıftaki tehlike ....


  Reklam


  1. Her insan müslüman olarak doğar.... Bu doğru. Çünkü doğuşlar, yani başlangıç İSLAM FITRATI üzerinedir. Temiz ve PAK olarak. Adalet yok kısmına katılamayacağız çünkü eğer adalet olmamış olsaydı Ateizm'i savunacak gücü kendinde bulamazdı. Demekki Adalet var. Her İNSAN Ateist olarak doğmuş olsaydı. Bu seferde bizim suçumuz ne bizi İSLAM ÜZERE doğanlardan eyleseydin ve bize içimizden bir uyarıcı gönderseydin biz sana ibadet ve taatte eksiklik yapmazdık derlerdi..... Ancak bunu söyleyecek mecalleri olmayacak. Zira kendileri İSLAM FITRATI üzere doğduklarını zaten kabul etmişler.

  2. Kur'an-ı Kerim'de çelişki yok. Ancak kendisine İLİM ADAMI diyen ve MÜREKKEP YALADIĞINI iddia eden bir takım MALUM ZEVAT. Allah lisanı'nı, Arapça ile ve KIT BEYİNLERLE açmaya çalışınca, yani İLMİ bizatihi RAB'binden değilde, ZAHİR'den alıp BATIN'a hükmetmeye çalışınca, Kur'an-ı Kerim'de NESH'de vardır derler. Ayetler birbirini NESH'de ediyor derler. Tezatta vardır derler. Derlerde derler. Halbuki bilmezler ki; İLAHCA ile ARAPCA arasında, RAB'ca denilen bir KELAM ilmi vardır.

  3. Madem onların İNANÇ'ları..... Onların İNANÇLARI onları bağlar, Bizim İNANÇLARIMIZ ise bizi. Ne onlar bizim İNANÇ'larımıza gelecek nede biz onların inançlarına gideceklerdeniz..... Onlar bizim inandığımız RAB'be itaat etmeyecekler, bizde onların inançlarına. Onların dinleri onlara. Bizim dinimiz bizedir.

  4. Hadi siz eskide yaşamadınız ve görmediniz Peygamberlerin (A.S.) mucize gösterdiklerini..... Görenler bile inanmadılar. İnanamadılar. Bu hususda da haklı..... Aslında en büyük mucize gözünün önünde cereyan ediyor. Rab'bin öyle bir mahluk yaratmış ki; BEN'liği ile RAB'bini inkar ediyor. Böyle bir mucize görülebilirmi....???? Ne dersin.... Bu açıklamadan sonra, Bu mucizeye sizde şahit oldunuzmu.....????

  lütfen bunlara karşı güzel kısa ve öz sözler söyleyin de ebediyen susturayım sınıftaki tehlikeyi

  HAK'kı tebliğ edin bunda üzerinize düşen vazifeler vardır..... Ancak ebediyyen susturmayın. Eğer ebediyyen susması gerekiyor olsaydı, Rab'bim sustururdu..... Ancak onlar kendilerini size, çevrelerine ve kendilerine karşı şahidler edinecekler..... Sonra biz böyle dememiştik diyemeyecekler. O sizi ve çevresindekileri kendisi için yeterli şahitler edinmek için çaba harcayanlardan olacaktır. Çabasıda boşa düşmeyecektir.

 3. gizlidir123
  Üye
  çok teşekkür ederim suratına yapıştırcam bu cevapları
  ALLAH (c.c) razı olsun.
  3. madde Kafirun suresinden alıntı demi ??

 4. NarKo
  Üye
  o kişiler Allah'ı fazlasıyla düşündüklerinden ufacık insan aklıyla derinlere inip Allah'ı bulmaya çalışan kişilerdir aslında ateistler beyin belli bir yerden sonra çıkamaza girer ve bu tür inkarlar çıkar zaten olmayan bir şey inkar edilemez. böyle bir sözde vardır. senin onlara vereceğin cevap onlar sana bu sözlerle değilde Sana Allah'ın varolmadığını ispatlasınlar ki ispatlayamazlar, ama sen Allah'ın varlığına delalet eden binlerce örnek gösterebilirsin..

 5. bassedas
  Üye
  büyük ihtimal kendince karizmatik sıradışı gözükmeye çalışan çakma ateist gençlerdendir. dersine biraz çalışıp üstüne gitsen yerin dibine sokarsın. bu aralar da amma moda oldu bu.

+ Yorum Gönder
Sınıftaki ateist