+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yemin Ettim Şimdi Pişmanım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yandı_yurek
  Emekli
  Reklam

  Yemin Ettim Şimdi Pişmanım

  Reklam

  Yemin Ettim Şimdi Pişmanım Mumsema Selamun Aleyküm

  Ya bende Kilo takıntısı var arkadaşlar biraz saçma dalga geçebilirsiniz

  3 gün boyunca kek yemiyecegime yemin ettim evde yoksa yemeden duramıyorum
  sonra 3 gün boyunca aksamleyin sadece 1 tane meyva veya eti form yiceme yemin ettim ama şimdi
  kek yeminim bittide mevye veya eti form hariç birşey yeme yeminim bittimi bilmiyorum yani sürelerini unuttum ne yapmalıyım acıktım ben .

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Aleykum selam.

  Ettiğin yeminini yerine getirmen gerekir. Eğer süresi bitti mi bitmedi mi diye şüphelenirse o zaman kalbinin rahat ettiği süreye kadar uzat ki içinde şüphe kalmasın.

 3. Misafir
  Ben bir kız hakkında ciddi düşünüyorum evlenmek açısından kızla internette yazışıyoruz bir konuşmada allaha olan inancım üzerine yemin ederim ki seninle ciddi düşünüyorum dedim bu yemin sayılırmı şimdi ailelerimiz istemiyor yani kızla evlenemiyorum ettigim yemin den nasıl dönerim

 4. arifselim
  Yönetici
  Bu yemini ederken Allah üzerine yemini kastederek etmişsen evet bu bir yemin sayılır. Eğer ciddiysen ve başka da bir şey katmamışsan ciddi düşünüyorum demekten dolayı eğer ayrılırsanız sana kefaret düşmez. Ama senden ayrılmayacağım diye yemin etmiş ve yeminini şimdi bozmak istiyorsan o zaman bozduktan sonra sana yemin kefareti düşer.

 5. Misafir
  Ben bu oyunu bırakıcam dedim içimden ve kardeşimede bunu söyledim hehe tabi tabi yalan falan diye makaraya vurdu oda bende dedim yemin ederim bıraktım ya inan dedim oda tamam dedi oyunu oynamak istiyorum ama oynayamıyorum ne yapmalyım

 6. arifselim
  Yönetici
  Eğer bu yemini söylerken sadece sana inansın diye demişse ve yemin etmek niyeti ile dememişsen bu yemin geçerli olmaz ama yemin niyeti ile söylemişsen bu yemindir ve bozarsan sana yemin kefareti gerekir.

+ Yorum Gönder