+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Herşeye yeni başladım. Bir kaç dini sorum var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. GenCTürK
  Üye
  Reklam

  Cevap: Herşeye yeni başladım. Bir kaç dini sorum var

  Reklam  Cevap: Herşeye yeni başladım. Bir kaç dini sorum var ile ilgili yazı Yudumla.com
  ravzaya katılıyorum cünki bende her şeyi merak ederdim aklımda bi cok soru işareti vardı ama anladımki önce namazı tam olarak hayatımın bi parcası haline getirmem lazım buna alısmam lazım ama bunu yapmadan diger seylere yönelirsek bocalarız bir sürü yalan yanlıs bilgilerle beynimizi doldurabiliriz onun için yeni baslayanlar önce namazı hayatından bir parca olarak görmeye alısmalı sonrasında yavas yavas Kuran dan ilmihallerden ayrıntılarını ögrenebiliriz ...

 2. Ufkuaçık
  Devamlı Üye

  Cevap: Herşeye yeni başladım. Bir kaç dini sorum var


  Reklam


  SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞLERİM...

  Acilen ben de birkaç kelam edip fikrimi söyleyeyim...

  Mvx evladımız henüz çiçeği boynunda bir delikanlıdır.Tabii ki, namazdan abdestten ve diğer konularda sorusunu soracak ve bu soruları da İnşaallah cevapsız bırakılmayacaktır.Ancak kendisinden bir ricamız vardır ki o da, en kısa zamanda elif- ba'yı yani Kur'an okumayı öğrenmesini tavsiye ediyoruz.Zira Kur'an harflerinin diğer latin harflerle aynı okunmamakta ve mahrecleri olduğundan acele olarak elif-ba'yı öğrenmelidir.Kur'an'dan okunan bir yanlış harf namazlara da zarar verebilir.Bu konuyu izah etmek uzun sürer.İyisi mi biz genellemelerde kalalım.Şimdilik idareten latin harflerle Kur'an okumaya devam etsin.Mealleri de okusun ama varsa tefsirlerden de yararlanırsa kendisini iyi geliştireceğinden eminim.Allah yar ve yardımcısı olsun.


  İş yerinde namaz meselesine gelince: Hanefi mezhebinde namazları cem etmek yoktur.Ancak bu, hac farizatında vardır.İşverenden namaz izni çıkmıyorsa başka bir iş bulana kadar orada çalışsın.Namaza serbestiyet veren başka bir işyeri (işveren) bulursa orada çalışmaya devam etsin.Bu da ona daha çok mutluluk verir.

  Not:Namaza izin vermeyen bir kimsenin müslüman olduğundan şüphe edilir.İstediği kadar "ben de müslümanım" desinler dursunlar.Gerçek bir müslüman hem kendi namazını kılar hem de başkasının namaz kılmasına da engel olmaz, vesselam...

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34