+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Biri hakkında kötü düşünmek bizi dinden çıkarır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. cafe
  Üye
  Reklam

  Biri hakkında kötü düşünmek bizi dinden çıkarır mı?

  Reklam

  Biri hakkında kötü düşünmek bizi dinden çıkarır mı? Mumsema Arkadaşlar bir sorum olcak . Bugün cumadan çıkarken böle duruyorum. Bir adam konuşa konuşa yanımdan geçiyor .Bende anlamadın ne konuştuğunu caminin içindeyiz .Ağzımdan bir anda adama ermenimidir nedir dedim. Sonra dedim ne alaka yahu bundan dolayı dinden çıkmışmıyımdır veya günaha girmişmiyimdir.

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Biri hakkında kötü düşünmek bizi dinden çıkarır mı?


  Reklam


  Bu söz su-i zandır/biri hakknda kötü düşünmektir/günahtır ama küfür değildir/dinden çıkarmaz.

 3. cafe
  Üye
  Büyük günahmıdır hocam çok .tövbe etmedim henüz etmem gerekirmi

 4. Mücahid
  Üye
  Şüphesiz zan, hakikat namına hiçbir şey ifade etmez.

 5. ravza seyda
  Devamlı Üye
  kardeşim eğer sadece kalbinden geçirdiysen günaha girmiş olmazsın bunu fiiliyata geçirmediğin sürece.bunun manevi zararı vardır ama azaba sebebiyet vermez.ama diline vurduysan bu günaha sebep olur ve Allahu zülcelal affetmezse neticesi cehennemdir günahın.her iki durumdada tevbe gerekir.tevbe et ve aynı zamanda kul hakkıda hasıl olduğu için kötü düşüncede bulunduğun kardeşine de affedilmesi için duada bulun,onun adına hayırda bulun..muhakkak ALLAH pişman olanı affeder..

 6. cafe
  Üye
  Kardeş evet dilimle söledim ama yani fiiliya döktüm öyle bir anda dedim . Tmm da kardeş tövbe de ettim. Yukarda öyle demiyolar ama sen öle bi yazdınki kafam karıştı tedirgin oldum

+ Yorum Gönder
birisi hakkında kötü düşünmek,  birisi hakkında normal değil diye düşünmek günahmı,  biri hakkinda kotu dusunmek gunahmi