+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 356
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaza yeni başladım çok istiyorum ama bir huzursuzluk var içimde Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. okan çolak
  Üye
  Reklam

  Cevap: Namaza yeni başladım çok istiyorum ama bir huzursuzluk var içimde

  Reklam  Cevap: Namaza yeni başladım çok istiyorum ama bir huzursuzluk var içimde altıncı sayfa yazısı mumsema.com Cevap: Namaza yeni başladım çok istiyorum ama bir huzursuzluk var içimde
  Kardeşim kazanamazında önerim her sabah naazı kılınca 1 sabah naazını kaza et.
  her öğle namazı kılınca1 öğle naazını kaza et.
  Dua ile...

 2. bassedas
  Üye

  Cevap: Namaza yeni başladım çok istiyorum ama bir huzursuzluk var içimde


  Reklam


  Kardeşim kazanamazında önerim her sabah naazı kılınca 1 sabah naazını kaza et.
  her öğle namazı kılınca1 öğle naazını kaza et.
  Dua ile.
  imsak ve güneş arası sadece vaktin sabah namazı kılınıyor diye biliyorum ben. nafile ve kaza kılınmaz diye okumuştum. forumda daha ehil arkadaşlar doğrusunu yazabilir mi?

 3. ravza seyda
  Devamlı Üye
  kardeşim imsak ile güneş arasında kaza namazı kılınabilir.ancak nafile namaz kılmak mekruh olur..

 4. GenCTürK
  Üye
  benim baya bi kaza namazım oldugu için nafile namaz kılamam zaten onun yerine kaza namazı kılarım onuda gece kıllmaya calısıyorum elimden geldigince inşaAllah ...

 5. İlimyolu
  Üye
  tedavi başlamış gençtürk . vesvese geliyorsa sürekli bil ki dogru yoldasın. sadece ilk mesajını okudum ona göre cevap yazıyorum. ALLAH yardımcımız olsun.

 6. GenCTürK
  Üye
  Allah razı olsun güzel insanlar amin ecmain ...

 7. anelka_1907
  Üye
  Allah ın ismini çok an kardeşim. Besmeleyi her işine dahil et.... bir de şu ayeti okumayı ihmal etme kardeşim.


  رَبِّ اَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطيِنِ وَ اَعُوذُ بِكَ رَبِّ اَنْ يَحْضُرُونِ

  "Ey Rabbim, şeytanların vesveselerinden Sana sığınırım. Onların yanımda bulunmalarından da, ey Rabbim, Sana sığınırım.” Mü’minûn Sûresi 97-98.

 8. Köle
  Üye
  Senin reçeten belli kardeşim..Bende bir anda İslama yöneldim..Dinden bi haber iken..Arayış içine girmişsin..Ben de aradım..Sadece Allah'ı düşündüm..Senin gibiydim belki daha da fazlası..Ve..Risale-i Nur'u buldurdu Allah..
  Kur'an tevsirleri oku..Kur'an'ı anlamaya çalış..Tevsirler içindeki boşluğu dolduracaktır..Cehaletten vesvese oluyor..Bende evhamlıyım..Sen gibi..İman zaafiyetinden kaynaklı bu durumlar..

  ''Allah'ı ve Ahireti bilmiyorsan.Sende öyle dehşetli bir hastalık vardır ki tarif edilmez.''
  Bediüzzaman  Çağımı

 9. Misafir
  Elif Allah mim muhammed tez selamet bunu cok soyleyin. bu durum benm basimda da var lakin bunun seytandan oldugunu biliyorum sen bu yolda ilerledikce o cok vesvese vermek ister lakin cihad edip rabbimin yolunda ilerledigin surece bunun meyvesini yani mukafatini rabbim kat kat verecektir.yeter ki icten samimi ol ve hergun estagfirullah cok zikret rabbimin isimleri el mumin el kuddus isimleri sifadir.Senin icine o huzursuzllugu veren seytandir.rabbimizin ipine sımsıkı saril birakma.selametle

+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 356
namaz kılıyorum ama huzursuzum,  namaz kıldığım halde huzursuzum,  namaza yeni başladım vesvese,  namaza yeni başlayanlar şeytanın vesvesesi,  namaza başladım vesvese,  Namaza yeni başladım,  namaz kildigin ilk 40 gün seytan ugrasirmis