+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Başımdan geçen bir olay beni kuşkulandırdı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. cholt
  Devamlı Üye
  Reklam

  Başımdan geçen bir olay beni kuşkulandırdı

  Reklam

  Başımdan geçen bir olay beni kuşkulandırdı Mumsema Arkadaşlar bir sorum olucak şimdi ;

  Yiyendeydim Yiyenim dedi namaz kılıcam biraz dışarı çıkın yanımda 10 11 yasında yıyenım var namaz kılıcak olan yıyenım 17 yasında ondan sonra bende kucuk olan yıyenıme cık desem cıkmaz sımdı dedım ondan sonra dedım hüseyın cıkta dısarı umut abın manıtasıyla konuscakmıs dedım . Ondan sonra aklıma bir vesvese dustu adam namaz kılıcak ben ne dıyorum dedım yani töbe haşa dalgamı gectım acaba dedım ondan sonra aldırmadım vesvese dedım yıyenım cıkmadı daha odadan sonra dedım hadi olm cık felan dedım kucuk olan yıyenıme sonra namaz kılcak yıyenıme bole sorular sordum gercekcı olsun dıye manıtanın adı neydı felan dedım bir kac kere ama aklımda halen dolasan saçma sapan bır vesvese var sonra yıyenım cıktı obur yıyenımde namazını kıldı ama benım ıcıme suphe dustu yanı vesvese geldıgı halde ben halen bole bole dedım odadan cıksın dıye ondan sonra namaz kılcak yıyenıme manıtanın adı ne felan fılan dedım ama bunalrı derken aklımda halen vesvese vardı . yanı aklımda bu kotu kotu vesveseler gectıgıni bıldıgım halde yıyenıme manıtanın adı neydı felan dıyıp sonra ustelemem benı gunaha sokarmı yanı kendımı tövbe haşa dalga gecmıs gıbı hıssettım sizlere sorım dedim . vesvesenın geldıgını bıdıgımız halde bıseyı ustelesek gunahmı yanı anladınzı umarım

 2. ugurdogan
  Emekli

  Cevap: Başımdan geçen bir olay beni kuşkulandırdı


  Reklam


  Yok vesvesvesyi sallamamak bizim size söylediğimiz başından beri bu işte. Niye dalga geçmek olsun?

 3. cholt
  Devamlı Üye
  anladım saolun peki diger olan onun içindemi aynı sekilde cevabınız yıne yanı vesvese geldıgı halde sen ustelıyosun yanı kotu anlamda bısi yapmıyorum veya soylemıyorum .yani vesvese geldigi halde aynı ıse devam etmek bu anlamda yanı brde yukarda basımdan gecen olay . gunahmıdır yanı

 4. ugurdogan
  Emekli
  Kuzeniniz namaz kılıcakken, manitasıyla konuşuyor demişsiniz diğer kuzeninize(küçük olana). Burdaki yalan caiz mi bilmiyorum ama Allah'la dalga geçmek falan olmaz. Bu açık saçık şeytanın sizi oyalamak için, üzmek için uydurduğu bir vesvese.

  Bir sözlük sitesine üyeydim vakti zamanında orda "Allah'a sorulacak sorular" diye bir başlık açılmıştı. Üyeler den bazıları: "Ay bu elbise bana yakıştı mı?" "Hey dostum sorunun ne ha?" gibi cevaplar atmıştı. Allah ile dalga geçmek(haşa) böyle olur. Tabi dalga geçenler dalga geçtiğini sanıyorlar, o keyiflendikleri şeyi Allah üzüntüye dönüştürmesini bilir elbet.

 5. cholt
  Devamlı Üye
  Gayet iyi anladım teşk ederim. Tövbe etmemi gerektircek durum yok yani . Birde size ne sorucam mesela bazen insan kendine kızıyor diyorki kendi kendine > Ya olm malsan malım de burak < yani bu tür cümlelerin sonunda Allah aşkına demek günahmıdır . Anladınız umarım buraya tam yazmadım simdi günaha girmiyelim

 6. ugurdogan
  Emekli
  "Mal" kelimesi küfür kabul edilmese de bazıları tarafından bence küfürdür. Hakaret amaçlıdır yani. İnsan kendine de böyle konuşmamalıdır zira nefsimizin de bizim üzerimizde hakkı vardır.
  Soruna gelince böyle argo tabirleri Allah ile aynı cümlede anmamak gerekir bence.

 7. cholt
  Devamlı Üye
  Teşk ederim kardeşim. Evet olmaması gerekir peki şirkmidir . Olursada. Yani olduktan sonra acaba yanlış bişimi yaptım diyerekten 5 6 kere yine aynı şeyi demek söylemek tekrar etmek.

 8. tsrock
  Emekli
  Yanlış bir davranış olduğunu öğrenein artık yapmaassan sorun olmaz şirk duumudw yok

+ Yorum Gönder