+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şeytan ile ilgili bazı sorular aklıma takıldı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mesut99a
  Üye
  Reklam

  Cevap: Şeytan ile ilgili bazı sorular aklıma takıldı

  Reklam  Cevap: Şeytan ile ilgili bazı sorular aklıma takıldı isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Şeytan ile ilgili bazı sorular aklıma takıldı
  Haklısınız bu ayetleri araştırınca gördüm. Bu sorulara en güzel cevabı yine şeytan bizzat kendisi vermiş.
  " İş bitirilince şeytan da diyecek ki: "Şüphesiz Allah, size gerçek olanı söz verdi. Ben de size söz verdim ama yalancı çıktım. Zaten benim sizi zorlayacak bir gücüm yoktu. Ben sadece sizi çağırdım, siz de hemen bana geliverdiniz. O hâlde beni kınamayın, kendinizi kınayın. Artık ben sizi kurtaramam, siz de beni kurtaramazsınız. Şüphesiz ben, daha önce sizin, beni Allah'a ortak koşmanızı kabul etmemiştim. Şüphesiz, zalimlere elem dolu bir azap vardır."(İbtahim 22)

  Diğer sorularımın da cevabını buldum.
  "Hani meleklere, "Âdem için saygı ile eğilin" demiştik de İblis hariç bütün melekler hemen saygı ile eğilmişler, İblis (bundan) kaçınmış, büyüklük taslamış ve kâfirlerden olmuştu."( Bakara 34)
  Hepinizden Allah razı olsun

 2. CeyhuN_
  Devamlı Üye

  Cevap: Şeytan ile ilgili bazı sorular aklıma takıldı


  Reklam


  İlk sorum Allah şeytanı kötülük yapsın diye mi yaratmıştır?
  Hayır. Şeytanda ALLAH'a ibadet yapmakla yükümlüydü.. Hatta din öğretmenimden duyduğum kadarı ile çevresin de ki melekler arasında en çok o ibadet yapıyordu.. Hz.Adem babamız yaratıldığında, Allah (c.c) sadece bir kereliğine ona secde etmelerini söyledi. Herkes secde etti, şeytan hariç. O "ben" dedi. Çamurdan olan insanı küçümsedi , Allah'a karşı geldi ve kovuldu.
  İkinci şeytanın bizi yoldan çıkarma gücü varsa bizim suçumuz ne?
  Öyle bir gücü yok. Şeytan sadece vesvese verir. Fiziksel olarak hiçbir etkisi yoktur. Olamaz.
  Eğer ilk soruya şeytan isyan ettiği için lanetlenmiştir derseniz o zaman Allah şeytanın isyan edeceğini daha yaratırken bilmiyor muydu?
  İrade.. İsyan edip etmemek şeytanın elinde olan birşeydi. Allah elbette biliyordu. Şeytan istese etmezdi.. Etti..

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12