+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz kılmalı mıyım? ACİL ZAMAN DOLACAK Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. wolfteam99
  Üye
  Reklam

  Namaz kılmalı mıyım? ACİL ZAMAN DOLACAK

  Reklam

  Namaz kılmalı mıyım? ACİL ZAMAN DOLACAK Mumsema Şimdi en okuldan çıktım Cami'ye gittim. CUMA NAMAZI için gelmiştim ama dört rekat sünnet i kılmaya vakit bulamadım.Şimdi Zühri Ahir namazı ve Vaktin Sünnet namazını kılmalı mıyım yoksa 10 rekat olan normal öğle namazını mı kılmalıyım?  Cevaplarınız için YÜCE ALLAH razı olsun.

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Namaz kılmalı mıyım? ACİL ZAMAN DOLACAK


  Reklam


  anlamadıgım sen cumanın farzını eda ettin mi

 3. wolfteam99
  Üye
  Evet farzı veson dört sünneti yaptım

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  neden zuhri ahiri kılmadın peki.cemaat tesbihata geçti diye mi

 5. wolfteam99
  Üye
  Ben cuma namazının ilk dört rekat sünneti hariç diğerlerini kıldım sonra eve geldim.Şu anda evdeyim ve öğle namazını kılacağım.Öğle namazını nasıl kılayım? Affet ama senin son cevabını anlamadım. Senin de zamanını alıyorum özür dilerim

 6. musab
  Hadis Öğrencisi
  neden öğle namazını kılacaksın??

 7. wolfteam99
  Üye
  ALLAH emrettiği için.

 8. musab
  Hadis Öğrencisi
  Allah bize hem cumayı kılın hem de öğleni mi kılın diyor?

 9. wolfteam99
  Üye
  Hani cuma günlerinde öğle namazı 6 rekat.Ben de diyorum ki 6 rekatlık mı kılim yoksa 10 rekatlık mı ama cuma namazının ilk dört sünnetini kılmadım

 10. islamyolu
  Emekli
  cumanın farzını kılmışsın kardeş yani o iki rekat farz zaten öğlen namazı yerine geçiyor Allahın izni ile Cuma namazın olmuştur öğle namazını kılmana gerek yok.

 11. musab
  Hadis Öğrencisi
  ya kardeş cidden ne demek istiyorsun anlamıyorum.cuma günü öğlen 6 rekat ne demek.sen cumanın farzını kıldın mı kıldın.hutbeyi dinledin mi dinledin.allah kabul etsin cumayı eda ettin öğleni kılmana gerek yok.ama tabi cumanın ilk sünnetini kılmanda hiçbir sakınca yok.hatta uygun olanı bu.

 12. wolfteam99
  Üye

  Reklam


  İslamyolu cevabın için çok teşekkür ederim. ALLAH RAZI olsun senden. Malt senden de özür dilerim ailemde namaz kılan yok da o yüzden biraz eksik bilgiye sahibim.

  anlamadığım yer şurası: Namaz nasıl kılınır diye internete yazdığımızda ikinci sitenamazzamani.net de zuhri ahir ve vaktin son sünneti var.Biz camide 10 rekat cuma namazı kıldıktan sonra tesbihe geçtik sonra da eve gittim.Şimdi benim herhangi bir namaz kılmam gerekiyor mu?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu