+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cuma namazı tam öğle vaktinde mi kılınıyor? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. misafir23
  Üye
  Reklam

  Cuma namazı tam öğle vaktinde mi kılınıyor?

  Reklam

  Cuma namazı tam öğle vaktinde mi kılınıyor? Mumsema Öncelikle herkese şimdiden teşekkür ederim.

  Ben 14 yaşında bir öğrenciyim. Yeni yeni ergenliğe girdiğim için bana bazı şeylerin farz kılındığını düşünmeye başladım. Namazımı son 2 haftadır düzenli kılıyorum fakat Cuma namazı konusunda bunu söyleyemeyeceğim. Okulumda sabahçı olduğum için cuma namazına gidemiyorum. Ben Elazığ'da oturuyorum. Öğle ezanı 11:30'da okunuyor. Biz 11:50 gibi çıkıyoruz. Lütfen fikir olarak yardımlarınızı esirgemeyin.

  Ayrıca Cuma namazı tam öğle vaktinde mi kılınıyor? Yoksa cemaatin toplanması için bekleniyor mu? Eğer benim okul çıkış saatime sarkıyorsa yetişebilirim diye düşünüyorum.

  Vaktinizi aldığım için özür dilerim ama lütfen bir mesajı esirgemeyin.

 2. karadamlalar
  Kesintili Üye

  Cevap: Cuma Namazı!


  Reklam


  selamun aleykum kardeşim. ezan vaktinden yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar sonra başlanıyor diye biliyorum daha geç de olabilir hiç hesaplamadım ne kadar sürdüğünü, fakat benim okulumda mesela 12.00 da okunuyor ezan 12.10 da çıkıp okuldan rahatça yetişiyorum.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  türkiyede tüm illerde 12.00 da ezan okunuyor.aslında vakit önceden giriyor tabi.yetişebilirsin.ilk sünneti kılmak zorunlu felan değil.onu kılamıyacağım gitmeye gerek yok gibi bişey aklından geçiyorsa çıkar aklından

 4. wolfteam99
  Üye
  Malt'ın da dediği gibi ilk dört rekat sünnete yetişemezsen farzı ve sonra dört rekatı kılabilirsin diye biliyorum

 5. musab
  Hadis Öğrencisi
  birde uyarmak istiyorum adam ezandan 2 dakika sonra geliyor camiye.zaten camilerde imamlar bile hızlı kılıyor.adam 4 rekatı yetiştirmek için eğilip eğilip kalkıyor nedir bu.o 4 rekat farz mı .2 kılsa tam yetişecek ama yok halkımızın gözünde sünnet le farz bir tutuluyor.sorun bakalım kaç kişi ikindi namazı cemaatine yetişebilmek için sünnet kılmayı terk etmiş,kaç kişi camiye geç geldiğinde öğlenin ilk sünneti ni 2 kılmış ya da hiç kılmamış,kaç kişi peygamber efendimiz yatsının son sünnetini 4 kıldıgıda olmuş diyerek 4 kılmış.neyse ben yazsam bitmez bunlar zaten.umarım demek istediğim anlaşılmıştır

+ Yorum Gönder