+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kız çocuğu yüzme kursuna gitmesi günahmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. almanyali67
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kız çocuğu yüzme kursuna gitmesi günahmı?

  Reklam

  Kız çocuğu yüzme kursuna gitmesi günahmı? Mumsema Kız çocuğu yüzme kursuna gitmesi günahmı?
  Almanya da okullar da çocukların yüzme dersine katılması gerekiyormuş.İslam Dinimiz de bu konuya nasıl bakılır?
  bizler Anne ve Baba olarak Buluğa ermemiş de olsa 7-8 yaşında olan bir kızımızı ister istemez okula gönderdiğimizde yüzme dersi zorunluğu varmış gönderdiğimiz takdirde Anne ve Baba sorumlumudur?günah a girermi?kız çocuğu ileriki yaşlarda büyüyünce yüzme bildiği için Anne ve Baba gitmesini önlediği halde yine zevk için veya spor için erkeklerinde oldugu yüzme kursuna giderse Baba ve Anne ileriki zaman içinde sorumlumudur? yani anne baba sözü dinlemeyip yine gitse Anne ve Baba olarak bizler her defasında böyle yaparsa günaha girermiyiz?küçükken göndermekle..Ergenlik çağına girip ve gitmesinde bizler vebale girmiş sayılırmıyız?
  birde yüzmeyi ögrenmek sünnettir diye ögrenmiştim bu Erkekler içinmi?

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Kız çocuğu yüzme kursuna gitmesi günahmı?


  Reklam


  Yüzmek sünnettir evet sünnettir ancak Çocuğunuz bu yaşta yüzmeye gidecek ve erkeklerle aynı yerde bu sizce uygun görülen bir davranışmı, ileri bir zamanı düşünsenize Haya sahibi bir kızmı olmasını istersiniz yoksa gerisini siz düşünün,çocuğu küçük yaşta eğitmek ve Ahlaklandırmak daha basittir dikkat edelim.

  Elbetteki çocuğunuz yüzsün buna karşı gelmeyiz ancak Karışık yerlerde durmak hele ilereyen zamanlarda asla caiz değildir.  Denizde yüzmek haram değildir. Ancak kadın erkek karışık bir yerde yüzmek caiz değildir.

  Günümüzde deniz sahillerinde tesettüre riayet edilmediği için hem kadınların hem de erkeklerin gitmeleri doğru değildir.

  har iki taraf içinde sünnettir,ancak kendinizi burada suçlu görmeyin.

+ Yorum Gönder
yüzmek günahmı,  denizde yuzmek gunahmi,  kiz cocunu yuzmeye gondermek harammidir