+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kedi oldurmeye vesile olma Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ozgun_1133
  Üye
  Reklam

  Kedi oldurmeye vesile olma

  Reklam

  Kedi oldurmeye vesile olma Mumsema bugun kendi havali tufegimi eve gelen arkadasim saga sola ates atarak deniyordu. disarda dururken ona bir kedinin yoldan assaga dogru yurudugunu soyledim kendi niyetim kedinin oldurulmesi degildi onun kediyi oldureceginide dusunmedim o kediye nisan aldiginda yapma oldurme dedim ama okadarda israrli yada ustune bastirarak soylemedim . kediye nisan aldi ve vurdu kedi 2 dakika icinde oldu .simdi o cok pismanim neden engel olmadigim icin .kendimi kotu hissediyorum . sizce ne yapmam gerek . ve cokmu gunah isledim sizce

 2. yıldızlaş
  Üye

  Cevap: kedi oldurmeye vesile olma


  Reklam


  Allah'ın verdiği canı Allah'tan başkası alamaz. Kendi canımızda, diğer canlılarında canı Allah'ın emanetidir. Şimdi yorumunu sen yap. Kötü olmuş, Allah affetsin. Belli ki bir gaflete düşmüşsünüz.

 3. ozgun_1133
  Üye
  allah beni affetsiz kendimi cok kotu hissediyorum bugune kadar karincayi bile ezmekden kacindim . ama boyle bir seye vesile olmak beni cok uzdu . sonucda bize zarari olmayan kendi halinde bir kedi . ne kadar uzucu .

 4. yıldızlaş
  Üye
  Samimi bir pişmanlıkla tevbe edersen, İnşaAllah Allah affedicidir.

 5. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Bu sana bir şey olsun, bundan sonra hayvanlara daha iyi davran, elinden geldiğince doyur, bi kap yemek su falan bırak evinin önüne, ya da uygun gördüğün biryere, bittikçe değiştir onları, yani, hoş olmayan birşey olmuş ama inşaAllah hem telafi edip hem de kara geçebilirsin böylece.

  Suya düşüp de kendini kurtaramayan bir karıncayı tutup çıkarmak bizi kurtaracak belki, kim bilir ?

 6. ozgun_1133
  Üye
  dogru diyorsunuz. bu beni cok uzdu ben odamin icine giren essek arisini bile oldurmeden disari cikartirim .ama bugun keske bunlar yasanmasaydi .. allah affetsin

 7. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  İşte bazen de öyle daha ne olduğunu bile anlayamadan çokçabuk olur biter herşey bir anda sonra da ortada kalırız "Ne oldu ? Nasıl oldu ?" diye sonra ne olduğunu tam olarak anladığımızda da senin gibi pişman oluruz.

  Güzel kardeşim Peygamber Efendimiz (a.s.) 'ın anlattığı bir tevbe hikayesi var.

  99 kişinin katili bir kimse artık tevbe etmeye karar verir. Bunun için kendi devrinde yaşayan en bilgin alimin yanına gider ve sorar " Ben 99 kişiyi öldürdüm, artık tevbe etmeye şansım var mı der ?" Bu alim " Hayır artık sen tevbe edemezsin" deyince tutar onu da öldürüp sayıyı 100' e tamamlar.

  Sonra başka bir alime gider ve tekrar tevbeden sorar. Bu alim " Tabi tevbe edersin. Kişi ile tevbesi arasına kim girebilir ki ? Sen filan yere git. Orada yüce Allah'a ibadet eden insanlar var. Sen de onlarla birlikte ibadet et. Sakın memleketine dönme. Zira orası fena bir yerdir." dedi.

  Adam denilen yere gitmek için yola çıktı, yolun yarısında iken kendisine ecel yetişti.
  Ölümünün ardından yanına hem azap hem rahmet melekleri indi.
  Rahmet melekleri " O adam tevbe ederek ve kalbiyle Allah'a yönelerek yola düştü" dediler.
  Azap melekleri " O adam hayatında hiç iyilik yapmadı ki" dediler.
  Bu sırada oraya insan görünümünde bir melek geldi, rahmet ve azap melekleri onu aralarında hakem tayin ettiler.
  Hakem olan melek " Geldiği ve gittiği yer arasındaki mesafeyi ölçün, hangisine daha yakınsa o adam o tarafa aittir " dedi. Melekler her iki mesafeyi de ölçtüler.
  Gitmek istediği yere daha yakın olduğunu gördüler. Bunun üzerine rahmet melekleri adamı alıp götürdü.

  Başka bir rivayete göre Yüce Allah öteki köye uzaklaşmasını, beriki köye yaklaşmasını, meleklere de iki mesafenin arasını ölçmelerini emretti. Adamın beriki köye bir karış daha yakın olduğu görüldü. Bunun üzerine affedildi.

 8. yıldızlaş
  Üye
  Tevbe, ne güzel bir nimet. Umarım hayatlarımızdaki tüm hatalar içinde samimi tevbeler edip, bağışlananlardan oluruz. Teşekkür ederim bu güzel paylaşım için, Allah razı olsun.

 9. tugcee
  Devamlı Üye
  Allah tevbelerinizi kabul etsin insallah benimde bir kedim var bir sey olacak diye ödüm kopuyor o yüzden icim sızladı vesileyle söylemis olayım arkadaslar hayvanlara eziyet etmeyelim bi kap yemek su verelim Rabbim onları konusamaz yaratmıs dertlerini söyleyemezler biraz duyarlı vicdanlı olalım

+ Yorum Gönder