+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İntiharla ilgili ayet ve hadisler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: İntiharla ilgili ayet ve hadisler

  Reklam  Yorum: İntiharla ilgili ayet ve hadisler isimli yazı www.Mumsema.comYorum: İntiharla ilgili ayet ve hadisler
  Bir arkadaş demiş ya herşeyi kuranda arama diye. Allah bize herşeyi anlamamız için Kuran-ı kerimi göndermiş. Kurandan buhari,tebrizi,cubbeli ahmet vs. Bunlardan bahsetmiyor. Neden kuran bize yetmiyor? Kendimiz anlayamıyor muyuz? Bu kesinlikle çok yanlış bir açıklama. Eğer Allah u Teâla bize kuran dısında birseye inanın deseydi ve bunlar gelecekteki alimler deseydi eyvallah. Ama ayetlerinde açıklıyor. Benim kitabim size yeterli değil mi diyor. Çünkü günümüzdeki cehaletide ancak ve ancak bilen yanlızca Allahtır.

 2. Misafir

  Yorum: İntiharla ilgili ayet ve hadisler


  Reklam


  15 yasinda tanıdığım biri intihar etti .acaba bu kişi cehenneme girer mi

 3. arifselim
  Yönetici
  - Ona uymamız gereken ve herşeyi kendisinden bulmamız emredilen kuran zaten kurana, peygambere ve ilim sahiplerine başvurmamızı emretmiştir. Meselelerin aslını bilmeden işi yokuşa sürmeye gerek yoktur.

  - 15 yaşında intihar eden kişi eğer henüz ergenlik yaşına girmemişse inşaallah bu kişilere günah yazılmadığı bildirilmiştir.

 4. Misafir
  e cahil bir insanın ne yapacağını Allah bilir lakin ona kendi kararlarını vermesi için aklı vermiştir yani insan isterse onu yapmayabilir . Kaderi aldığınız karaları doğru kılmak için kullanmazsınız.

 5. Misafir
  Psikoloji bozulmuş bır insan doğru dürüst düşünemiyor sürekli yanlış yapıyor kurtulmak istiyorum ama olmuyo boylede yaşanıyor çünkü hergün ölüyor dua ediyor namaz kılıyor bazan biraz iyi oluyor bazen yine kötü bazı yanlış düşünceler doğru zannediyor bundan kurtulmak istiyor bunun için intihar ediyor buda normal intihar mi sayılıyor yada bazıları diyor ya doğru dürüst düşünmediğini için intihar sayılıyor bunun özü nedir

 6. arifselim
  Yönetici
  Her hastalığın bir tedavisi bir ilacı vardır. Bunun için o kişinin uzman bir doktora görünmesi gerekir. Aklı başında olan birisinin intiharı büyük bir günahtır. Aklı başında olmayanı ise Allah çok iyi bilir ve Allah kullarına asla zulüm etmez.

 7. Misafir
  Bak kader elbette var ama kaderini sen belirlersin. Şimdi gitsen intihar etsen, hesap günüde kaderimde varmış dersen bu saçmalık olur. Neticede sen yaptın, kaderin yapmadı.

 8. Misafir
  Nisa suresi 29. Ayet "...kendinizi öldürmeyiniz"

 9. Misafir
  Herkez kendi kaderini kendi cizer, sen herseyi kendin belirlersin, ve olanlarda senin kaderin olur

 10. Misafir
  Biz insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık. Ayeti kerime her şeyi anlatıyor arkadasim

 11. Misafir
  herkesin kaderi doğduğunda yazılır doğru ama atladığın birşey var herkes kaderini kendi yazar Allah sadece senin ne yapacağını bilir. zaten kaderde insanın kendi hür iradesiyle yaptıklarının ilahi bir yazı ile önceden yazılmış olmasıdır yani zannetmeyesin Allah bana bu kaderi verdide ben bunu yaşıyorum . hayatında yaptığın seçimler veya karşına gelen herhangi bir olay tamamıyla sana bağlıdır senin yaptığın seçimlerle ortaya çıkmıştır

 12. Misafir

  Reklam


  ALLAH ın verdiği canı ancak o alır.

  Sıkıntılardan dolayı ölümü istemeyin! Dayanamayan, "Ya Rabbi, hakkımda yaşamak hayırlı ise, yaşamayı, ölmek hayırlı ise, ölümü nasip et!" desin!) [Buhari]

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

intiharla ilgili ayetler

intiharla ilgili ayet

intihar ile ilgili ayetler

intiharla ilgili hadislerintihar ile ilgili ayetkuranda intiharla ilgili ayetlerintihar ile ilgili hadisler