Konusunu Oylayın.: Gusül abdesti sırasında vesvese

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Gusül abdesti sırasında vesvese
 1. 12.Aralık.2012, 21:55
  1
  cndlk12
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 13.Şubat.2012
  Üye No: 94187
  Mesaj Sayısı: 3
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 24

  Gusül abdesti sırasında vesvese


  Gusül abdesti sırasında vesvese Mumsema Selamün Aleyküm değerli büyüklerim vesveseyle ilgili çok sıkıntı yaşıyorum abdestimi alıp yıkanırken sanki yanlış yapıyormuşum hissine kapılıyorum en düzgün abdesti alma gibi bir fikir oluşuyor aklımda, yanlış abdest alırsam başıma kötü bir şey gelcekmiş hissi doğuyor içime buda beni çok rahatsız ediyor bununla ilgili yardımlarını bekliyorum sayın büyüklerim.
  ayrıca yıkanırken karın gurultusu ve diğer sesler abdestimi bozar mı ? ( yellenmek dışındaki diğer sesler ) 2. 12.Aralık.2012, 21:55
  1
  cndlk12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Selamün Aleyküm değerli büyüklerim vesveseyle ilgili çok sıkıntı yaşıyorum abdestimi alıp yıkanırken sanki yanlış yapıyormuşum hissine kapılıyorum en düzgün abdesti alma gibi bir fikir oluşuyor aklımda, yanlış abdest alırsam başıma kötü bir şey gelcekmiş hissi doğuyor içime buda beni çok rahatsız ediyor bununla ilgili yardımlarını bekliyorum sayın büyüklerim.
  ayrıca yıkanırken karın gurultusu ve diğer sesler abdestimi bozar mı ? ( yellenmek dışındaki diğer sesler )


 3. 13.Aralık.2012, 01:18
  2
  Huzurlu
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 03.Temmuz.2012
  Üye No: 96770
  Mesaj Sayısı: 70
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Gusül abdesti sırasında vesvese
  Bu vesveselere aldırmayınız .Vesveselerin giderilmesinde günlük yapacağınız zikirler önemli yer tutar , ibadetlerinize sıkıca bağlanır ve bu vesveseleri aldırmazsanız bir süre sonra kendiliğinden geçecektir . Gusül sırasında yellenmek , kan gibi normal namaz abdestini bozan durumlar guslü bozmaz. ancak daha sonra namaz kılmak yahut Kuran okumak isterseniz tekrar namaz abdesti almalısınız diye biliyorum lakin bu konuda daha ilim sahibi hocalarımız sana cevap vereceklerdir .

  Selametle :gul.


 4. 13.Aralık.2012, 01:18
  2
  Üye  Bu vesveselere aldırmayınız .Vesveselerin giderilmesinde günlük yapacağınız zikirler önemli yer tutar , ibadetlerinize sıkıca bağlanır ve bu vesveseleri aldırmazsanız bir süre sonra kendiliğinden geçecektir . Gusül sırasında yellenmek , kan gibi normal namaz abdestini bozan durumlar guslü bozmaz. ancak daha sonra namaz kılmak yahut Kuran okumak isterseniz tekrar namaz abdesti almalısınız diye biliyorum lakin bu konuda daha ilim sahibi hocalarımız sana cevap vereceklerdir .

  Selametle :gul.
+ Yorum Gönder