+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Günah ve kusurlarını başkalarına anlatanlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. almanyali67
  Devamlı Üye
  Reklam

  Günah ve kusurlarını başkalarına anlatanlar

  Reklam

  Günah ve kusurlarını başkalarına anlatanlar Mumsema Günah ve kusurlarını başkalarına anlatanlar ..

  Bununda Ayrı günah oldugunu okudum,yine her ikisi için yeniden Tevbe etse,yani hem yaptığı için ve anlattığı günahlara..şahit olunmuş günahlara tekrardan Tevbe ederse bu günahlarını önceden anlattı ve şahit tutmuş oldu ,bu daha önce başkasına anlattığı günah'larını şahitli kıldı,şahitli günahların ise af olunmaz gibi..biryerde okumuştum.Burada anlatılmak istenilen nedir?Bu gibi durumlarda olanlar Tevbe etmez ise'mi af olunmaz?yoksa Tevbe ederse Durum farklımıdır?

 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: Günah ve kusurlarını başkalarına anlatanlar


  Reklam


  diyelim ki birileri tevbe kabul edilmez dedi, bu size inandirici gelirmi.. Allahin rahmeti o kadar genisken bir insanin böyle demesi... bu halde yinede tevbe eden daha hayirli degilmidir kardesim, hadi rabbimin kabul ederse tevbesini?
  zararda olan tövbe etmeyen olur..
  zaten bunun bilincinde tevbe eden bi nevi pismanlik icerisinde utandigindan günah oldugunun farkina vararak tekrar rabbimizin kapisina gitmekte ve af dilemekte..

  bu konuda Nurettin Yildiz hocamiz aynen sunu söylemekte:
  "Anlatmanız da bir hata idi, ondan da tevbe ettikten sonra mesele kalmamıştır. Tevbenizde samimi olduğunuz sürece endişe edecek bir durum yoktur."


  zaten önemli olan Allaha samimi olmak..
  “De ki: “Ey çok günah işleyerek kendi öz canlarına kötülük etmede ileri giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz. Allah dilerse bütün günahları mağfiret eder. Çünkü O, çok affedicidir, merhamet ve ihsanı fazladır.” (Zümer, 39/53)

+ Yorum Gönder