+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tıpta Ayıp Var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. aaasssddd
  Emekli
  Reklam

  Tıpta Ayıp Var mı?

  Reklam
 2. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.

  Cevap: Tıpta Ayıp Var mı?


  Reklam


  Düştünüz ve kalçanıza çivi battı.... Bu durumda iken doktora gitmek haram olurmu diye soruyorsunuz....

  Diyelim ki; haram olur. O halde tetanoz olmayı göze aldınız demektir.

  Diyelim ki; haram olmaz. O halde tetanoz tedavisi olmayı göze aldınız demektir.

  Neticede sizin hayatınız ve takdir size ait. Ya tedavi olacaksınız Allahu Taala'nın size verdiği sıhhati muhafaza edeceksiniz, yada tedaviyi red edeceksiniz.

  Siz hangisini tercih edersiniz.....????

 3. İsmailAbi
  Devamlı Üye
  doktora gitmek haram mı olur?dalgamı geçiyorsun kardeş? tevekküldür bu.niye haram olsun.önlem alıyorsun.islam dini bilimle orantılıdır, ilgilidir.

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Zaruret olmadan avret yerini açmak haramdır. Ama doğum, ameliyat ve sünnet gibi bir zaruret varsa durum değişir. O zaman ihtiyaç nispetine göre avret yerini açabilir. Şayet avretten bir karış kadar açılması kifayet ediyorsa, fazlasının açılması haramdır. Yani belli bir noktanın açılması yeterli ise kalan kısmını açmak ve bakmak haramdır.
  Bu konuda varsa hanım doktor tercih edilmesi uygundur. Böyle bir imkan yoksa erkek doğum uzmanına doğum yaptırmakta caizdir.

  Hasta bir kadın, muayene, tedavi ve ameliyat gibi şeylere muhtaç olabilir. Ancak kadın, hasta olduğunda ehliyetli bir kadın doktor varsa ona gidip muayene olabilir. Yoksa erkek bir doktora gider tedavisini ona yaptırır. Aksi takdirde erkeğe gitmesi günâh ve vebaldir.

  Kezalik bir erkek hasta olursa, ehliyetli erkek bir doktor varsa ona gitmeye mecburdur. Yoksa bir kadın doktora gidebilir. (Bedâ'ial-Senâî, c. 6, s. 2962)
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet+ Yorum Gönder