+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir müslüman niye bir köpek tutamaz ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ryan123
  Emekli
  Reklam

  Bir müslüman niye bir köpek tutamaz ?

  Reklam

  Bir müslüman niye bir köpek tutamaz ? Mumsema Ben kücük oldugumdan beri hep köpek isterdim ve anneme 14 sene boyunca derdim: "Bugün beni dogum günüm, bir köpek alirmisin bana?". Ama hep hayir derdi bana. Gercekten köpekleri cok seviyorum ve bi gün bahcem olursa (insALLAH) almak isterim. Internetde az önce bunu okudum: "Bir musliman köpek tutmaz.". Bu acaba niye öyle? Hic bir köpek alamicakmiyim?

 2. tekturk
  Devamlı Üye

  Cevap: Bir müslüman niye bir köpek tutamaz ?


  Reklam


  Köpek necis degildir.

 3. Ebu Muhammed
  Devamlı Üye
  Köpek bulunan eve melekler girmez.
  Aynı zamanda necistir.

 4. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  Yok öyledir yok böyledir. Adam size nedir diye sormuyor, neden diye soruyor.

 5. cihad38
  Emekli
  peygamber söylediği için olabilir mi ?
  evde köpek besleyip de salyasının herhangi biryere bulaşmasına nasıl engel olabilirsin,evlerimizde namaz kılıyoruz,o evler insanlar için,hayvanın ne işi var evin içinde diye olmasın.
  ağır necaset diye birşey var az bişey araştırın ve köpeğin salyasının,idrar ve tersinin ağır necaset olduğunu göreceksiniz.
  evin içine kesinlikle alınmaz.!!1

  Hic bir köpek alamicakmiyim?
  köpeğin eve girmesi yasak diye köpek alamayacaksınız denmiyor,pekala dışarda bahçede,korunmak,bekçilik için, av için köpek kullanmakda mahsur yok diye biliyorum.

  ama günümüz insanlarından helede şu çıtıpıtı dediğimiz süslü püslü bayanların kucaklarında köpekle dolaşıp, birde o hayvanı ağzından yüzünden öpüp,elini yüzünü yalatıyorlar kafayı yiyorum.aynı hanımefendiler burnundan sümük akmış,üstü başı kirlenmiş fakir fukara çocuklarına tiksinti ile baktıklarını da görüyorum,kafayı yiyorum yine.

  konuyla ilgisi yok,kusra bakmayın,cihad ne saçmalıyor demeyin.

+ Yorum Gönder
müslümanlara köpek harammıdır