+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda Fatiha'dan sonra okunan dualar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 25
  islamyolu
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Namazda Fatiha'dan sonra okunan dualar

  Reklam  Cevap: Namazda Fatiha'dan sonra okunan dualar isimli konu Mumsema.com Cevap: Namazda Fatiha'dan sonra okunan dualar
  evvela benim bildigim bütün mezheplerde bu sure sıralaması vardır . tek hanefide yoktur.

  ikinci olarak. Bütün fıkıh kitaplarında Namaz bölümünde bunlar vardır. Zaten müçtehidlerimiz içtihatını yapmışlar. ve ondan sonra gelen fakih alimleride şerhlerini edip kitaplarına almışlardır. Mekruh olduğunuda söylemişlerdir. Eğerki yok ben daha iyi biliyorum dersen kendin yaparsın. Altınada benim sözüm dersin. benim fetvam dersin. bizde Altına ibni abidin Hazretlerini yazarız. Veya başka fıkıh alimlerinin kaynaklarını yazarız. sana uyan sana uyar onlara uyanda onlara uyar.

  ha Kur'anı tersten okumak senin dedigin maksada gelseydi açıkça şirk işlenmiş olurdu. ama o rivayetteki maksat sondan başa doğru gelmektir.

 2. 26
  özürdileyerek
  Üye

  Cevap: Namazda Fatiha'dan sonra okunan dualar


  Reklam


  "evvela benim bildigim bütün mezheplerde bu sure sıralaması vardır . tek hanefide yoktur."
  tam tersidir, hanefi mezhebi dışında bunu dillendirmiş bir mezhep yoktur.


  "ha Kur'anı tersten okumak senin dedigin maksada gelseydi açıkça şirk işlenmiş olurdu. ama o rivayetteki maksat sondan başa doğru gelmektir."
  bu rivayetin bu şekildeki tefsirine dair hanefiler dışındaki ulemadan deliller getirebilir misiniz? ibn abidin de söylese, ebu hanife de imam ahmed de söylese delili ile içtihadını görmeden buna doğrudur veya yanlıştır diyebilme hakkına sahip değiliz.

 3. 27
  Misafir
  Merhaba bu konu beni de ilgilendiriyor. Antalya Kaş'ın köyünde ikamet ediyorum yaşım 32 . namazlara başlayalı 3 sene oldu hamd olsun.
  namazlarda kıyamda Fatiha suresinden sonra okunacak dualar nelerdir bunları bilginiz varsa bende yeni konu açmadan öğrenmek isterim. mesela Salaten Tuncina veya herhangi bir Salat okuyabilirmiyiz? bir arkadaşımız da Sureleri sırasıyla yazmış Fil suresinden başlayıp bunları da tabiiki Kur'an sırasına göre okumak bence ve bazı din alimlerince doğrudur, bunu hocalarımız da camide teyit ederler hatta yanlış sure sırasında namazın bozulabileceğini hatırlatırlar. kardeşimizin yazdığı gibi yoksa Kur'an da sure sırası da olmazdı yanlışsam lütfen bilgilendirin , bu arada 15 yaşındaki kardeşimizi tebrik ederim , aferin namazların devamını Hz.Ömer (r.a) efendimizin sözünü hatırlatarak devamını dilerim .

  "..Namaz Kılan Yaşlıyı Severim, Ama; Namaz Kılan Gence Aşığım..!"Hz.Ömer (r.a)

  saygılarımla

 4. 28
  Şema
  Moderatör
  mesela Salaten Tuncina veya herhangi bir Salat okuyabilirmiyiz?
  Hayır bunlar okunmaz.
  kıyamda Fatiha suresinden sonra okunacak dualar
  Namazda fatihadan sonra okunabilecek süreler: Fil, kureyş, maun, kevser, kafirun, nasr, tebbet, ihlas, felak ve nas süreleri
  kardeşimizin yazdığı gibi yoksa Kur'an da sure sırası da olmazdı yanlışsam lütfen bilgilendirin
  Sıralama şart değildir, sünnettir.

 5. 29
  Misafir
  allah razı olsun bilmeyen kardeşlerimize yardımcı olursak allah için

 6. 30
  Misafir
  Aleykümselam. Fatihadan sonra okunan surelerin bir sırası vardır ama sırayla okumasanda namazın kabul olur . Sadece mekruh yani yapılması istenmeyen dir .

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23

fatihadan sonra okunan dua

namazda fatihadan sonra okunan sureler

fatihadan sonra okunan sureler

namazda fatihadan sonra okunan dualar

namazda fatihadan sonra ne okunur

namazda fatihadan sonra okunacak dualar

fatihadan sonra okunan dualar