+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Türkiye Şeriatla Yönetilsin İster miydiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. pars06
  Devamlı Üye
  Reklam

  Türkiye Şeriatla Yönetilsin İster miydiniz?

  Reklam

  Türkiye Şeriatla Yönetilsin İster miydiniz? Mumsema Türkiye Şeriatla Yönetilse İster miydiniz?Evet soru bu 1923 yılında Atatürk cumhuriyeti ilan etti 1924 yılında ise halifelik kaldırıldı.Siz bunlar yapılınca mı daha mutlu oldunuz yoksa halifelik kaldırılmasa daha mı mutlu olurdunuz.

  Ve halifelik kaldırılmasaydı şu anda Müslümanların durumu nasıl olurdu?

 2. rakif
  Üye

  Cevap: Türkiye Şeriatla Yönetilsin İster miydiniz?


  Reklam


  türkiyede istesenizde şeriat sistemini uygulayamassınız şeriat sistemi adil bir sistemdir adil bir yönetim gösterecek tanıdığınız bir yönetici varmı ? allah muhafaza manyağını biri iş başına geçse önüne geleni kesip doğrar o yüzden asla istemem

 3. İKTİBAS
  Devamlı Üye
  pars06 öyle bir soru sordunuz ki muhtemelen cevaplar hep "isterük" olacaktır.

  Lakin bu isterük diyenler şunu da hesaba katarak lütfen cevap versinler.

  Malum şu anda Türkiye'de ve tüm dünya'da ümmet ihtilaf halinde ve her bir grup kendilerin hak yolda olduğunu iddia etmekte ve kendisi dışındakileri bir şekilde itham etmektedir. İşte Harici, hadis inkarcısı, vehhabi, sufi, tarikatçı, mealci, mürcie, mezhepsiz vs.

  Soru şu Türkiye Şeriat ile yönetilecekse yönetenler bunlardan hangisi olacaktır? Soru ilginç değil mi : )) daha ilginc olan ise cevaplar, bakalım bunlardan hangisi başa gelirse diğerlerinin başına ne gelir;

  1-Sufi, Tarikatçı;

  Osmanlının yıkılmasının en büyük sebeplerinden biri sufilerin cihadı başkalarına hediye edip miskinhanelerde oturup bunun keyfini çıkarmaları ve transandantal meditasyon yaparak mistik bir alemin fıstık yaşantısından fazla tütsü çekip sarhoş olmaları nedeniyle kendileri dışında cereyan eden düşmanların tuzaklarından bihaber yaşamalarıdır.

  Bunlar başa gelse vay diğerlerinin haline. Hele hele vehhabiler kaçacak delik ararlar, ömerhattap, islamyolu ve cihad38 ilk kılıcı sallayacak kişiler olacaktır : ))

  2- Hariciler;

  Bu sefer tam tersi bir durum söz konusu. Tarikatci ve sufiler kaçacak delik aramak zorunda kalacaklar

  3- Selefiler;

  Diğerlerinden farklı davranmayacaklardır. Suud örneğinde bunu görebiliyoruz. Kendileri gibi düşünmeyen ne kadar alim varsa hapislere atıyorlar. Sokaklar gizli ajan dolu halk susturulmaya çalışılıyor.

  Bütün bunlardan sonra ben bu şekilde bir şeriatin gelmesini istemem doğrusu. Ha bizim gibiler yani adil ve Kuran ve Sünnet merkezli, mezhep taassubu olmayan her görüşe ve fikre İslam'a düşmanlık beslemedikleri sürece saygılı olanlar gelecekse elbette isterim.

 4. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.
  Türkiye Şeriatla Yönetilse İster miydiniz?


  Her ülkenin bir şeriatı muhakkak vardır. TÜRKİYE'ninde ŞERİATI var. İstemeyiz desek HUKUKEN SUÇ teşkil eder zaten.

  ŞERİATULLAH'ı istermesiniz derseniz eğer. Yani Allahu Taala'nın Kanununu.... El hak isteriz.

  Tabi istemekle olmuyor..... Demokraside isteriz. Cumhuriyetsiz asla olmaz. Laiklik ise vazgeçilmezimiz.

  Öncelikle CUMHUR'un yöneticisini seçmesini isteriz. CUMHURİYET isteriz hülasa.

  Sonra DEMOKRASİ isteriz. Tartışma ve iyi olan kazansın ortamı.

  Laiklik isteriz, herkes özgürlük alanının dışına çıkmasın ve diğerinin özgürlüğüne müdahil olmasın. Kendi özgürlüğünü yaşarken başkasının özgürlüğünü kısıtlamaya kalkmayan türünden bir laiklik.

  Bu durumda şeriat zaten oturmuş ülkede..... Başka birşey istemeye gerek varmı....?????

 5. İKTİBAS
  Devamlı Üye
  yani siz şimdi Türkiye Cumhuriyetinin laik demokratik sosyal bir hukuk devleti olmasından memnunsunuz ve bu yönetim biçiminin bir Müslüman için ideal olduğunu söylüyorsunuz, doğru mu anladım?

 6. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.
  Türkiye Cumhuriyetinin laik demokratik sosyal bir hukuk devleti olmasından memnunsunuz


  Olamamasından muzdaribim....

  TÜRKİYE CUMHURİYETİ Gerçek manada laik....

  TÜRKİYE CUMHURİYETİ Gerçek manada demokratik....

  TÜRKİYE CUMHURİYETİ Gerçek manada SOSYAL (VAKIF VE İMARETHANELERİ V.S.) ve....

  TÜRKİYE CUMHURİYETİ Gerçek manada HUKUK (KANUN DEĞİL) HUKUK DEVLETİ olsa....

  Bir MÜSLÜMAN için bundan daha iyi bir yönetim şekli olamaz.....

  HAKİMİYET BİLA KAYD-I ŞART MİLLETİNDİR.

  Çıkar birileri ve şöyle der....

  HAKİMİYET BİLA KAYD-I ŞART ALLAHINDIR.

  Allahu Taala ise şöyle der....

  Size Cüz-i İrade'nizi verdim. Hakimiyet bu gün sizindir.

  Hakimiyet'in Yalnız Allahu Taala'nın olacağı O Gün'e kadar kimse kusura bakmasın Allahu Taala'yı bu hususda suçlayamaz. Cüz'i İraden var kullan ve ADALETİ yay.

 7. cihad38
  Emekli
  Hele hele vehhabiler kaçacak delik ararlar, ömerhattap, islamyolu ve cihad38 ilk kılıcı sallayacak kişiler olacaktır : ))
  büyük ihtimal sende kaçacak delik ararsın, hoş bugün adres versen yine aynı olur,şeriat gelmeden de sizi kesebilirim.

 8. İKTİBAS
  Devamlı Üye
  Vay be Başbakan gerçekten haklıymış, gerçekten de son 10 yılda aşırılıklar(!) törpülenmiş ve bunlar paratoner görevi görmüş ve sizin gibilerin gazını almışlar.

  Tabi efendim İslam Şeriati bizim neyimize ne güzel rahat rahat dinimizi yaşıyoruz, namaz serbest ibadet serbest, başörtüsü serbest, dindara zorluk yok tam tersi bak Kuran dersi bile okullara girdi ohooo daha ne olsun. Başbakanımız da Müslüman. Tabi İslamı bilmeyince bundan iyisi Şam'da kayısı değil mi? Gerçi Şam da eski Şam değil ya ağzımız alışmış işte.

  Allah bizden İslam'ı hayatımızın her anına her alanına tahsis etmemizi istemişken birileri mevcut küfür rejimleri takiyyelendirip İslamileştirmeye çalışıyorsa "yolunda gitmeyen bir şeyler var" demektir.

 9. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.
  Fransız ihtilalinin temelini oluşturan nüshaların, üsküdardaki. Hacı Selim Ağa kütüphanesinden notlar halinde alındığı ve Aziz Mahmud Hüdai'nin eserlerinin osmanlıca bilen fransızlar tarafından aylarca tercüme edilerek kanunname'nin İslam Hukuku'ndan alındığını biliyormuydunuz....

 10. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Şeriattan kasıt Allah'ın kanunlarıysa ve eğer o kanunlar bazı ülkelerde olduğu gibi çarpıtılmayacak olduğu gibi uygulanacaksa o şeriate can feda..

 11. İKTİBAS
  Devamlı Üye
  Osmanlı dine dayalı devlet değil devlete dayalı bir din yapısı ile yönetiliyordu. Padişahlar "hakk'us saltanat" yani kanun koyucudur aynı zamanda. Neyse işim çıktı sonra devam ederiz inş.

  -----------------------------

  Şeriattan kasıt Allah'ın kanunlarıysa ve eğer o kanunlar bazı ülkelerde olduğu gibi çarpıtılmayacak olduğu gibi uygulanacaksa o şeriate can feda

  Aynen öyle Kırlangıç kardeşim, doğru diyorsun.

 12. İKTİBAS
  Devamlı Üye

  Reklam


  Şeriattan kasıt Allah'ın kanunlarıysa ve eğer o kanunlar bazı ülkelerde olduğu gibi çarpıtılmayacak olduğu gibi uygulanacaksa o şeriate can feda

  Aynen öyle Kırlangıç kardeşim, doğru diyorsun.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu