+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Türkiye Şeriatla Yönetilsin İster miydiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Türkiye Şeriatla Yönetilsin İster miydiniz?

  Reklam  Cevap: Türkiye Şeriatla Yönetilsin İster miydiniz? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Türkiye Şeriatla Yönetilsin İster miydiniz?
  Alıntı İKTİBAS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Soru şu Türkiye Şeriat ile yönetilecekse yönetenler bunlardan hangisi olacaktır? Soru ilginç değil mi : )) daha ilginc olan ise cevaplar, bakalım bunlardan hangisi başa gelirse diğerlerinin başına ne gelir;
  Sizin gibilerin Müslümanların başına geçmesi vay müslümanım diyenin haline...Nede olsa fitne kazanını kaynattınız bütün müslümanları birbirine düşman ettiniz...Bak sen ağzınla diyorsun fitnebaz biz bu işleri yapmayacığımız halde bize yalan ve iftira isnat ediyorsunuz?

 2. cavraşım
  Devamlı Üye

  Cevap: Türkiye Şeriatla Yönetilsin İster miydiniz?


  Reklam


  müslümanlar arasında,ehlisünnet olanların bile aralarında bu kadar anlaşmazlık,kin ve nefret olması beni ve benim gibi dinini fazla bilmeyen ve yaşayamayanları soğutuyor

  dini konulardaki ihtilaflarda cabası

 3. Ebu Muhammed
  Devamlı Üye
  Şeriat Allah ve Rasulunun kuyrukları demektir.
  Ben istemiyorum demek kültürdür dikkat edelim.
  Rakif

 4. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı İKTİBAS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bunlar başa gelse vay diğerlerinin haline. Hele hele vehhabiler kaçacak delik ararlar, ömerhattap, islamyolu ve cihad38 ilk kılıcı sallayacak kişiler olacaktır : ))
  Allaha szizi havale ediyorum ...Arkadaş bana iftira etmekten vazgeç...Eğer ben bu düşüncelere sahip değilsem rabbim seni cehennem çukurlarının en dibine tıksın...?

 5. karadamlalar
  Kesintili Üye
  Allahın hükümlerini istememek nisa-60 ayetine göre açıkça küfürdür zaten, bizler tabi olacağımız kişileri düşünmek yerine tabi olabileceğimiz nesillerin yetişmesine vesile olarak sanırım daha faydalı oluruz.

 6. çelebiler
  Emekli
  Bu gibi sorular amerikan thing tang şirketlerinin ısmarlaması mıdır sizce?

 7. karadamlalar
  Kesintili Üye
  iktibas abi doğru bir şey söylemişsin fakat itikadı bir olmayan kitlelerin çatışmaları zaten kaçınılmazdır ki devlet de islami olsun veya olmasın bir itikad taşıyacaktır. kapitalizm ile geçimini sürdüren suudun selefilik zihniyeti genellenebilecek bir şey değildir suud telefiliğinin tembelliği ile osmanlı sufizminin tembelliği arasında çok fark yok aslında.

 8. simav
  Üye
  Ben kesinlikle istemem bu kadar dini kullanan adam varken ülkemizde hiç gerek yok.

 9. islamyolu
  Emekli
  Şeriat istenmez mi Kurban olayın Allahın kanunlarına. Hırsız kalırmıydı , Adam öldüren kalırmıydı , sokak ortalarında içki içenler , zina edenler kalırmıydı. Ecdadım Hak üzere getirdi dini buraya kadar. Hepsinden Allah razı olsun. Hiç bir Osmanlı paedişahı kendi hevesleri doğrultusunda Şeriat uygulamamışlardır. Kanuni sultan Süleymanın Şeyhülislamı Koca Alim Ebu suud , Hep onun fetvalarıyla giderdi , Yavuz Sultan selim hanın Şeyhülislamı İbni Kemal paşa Allah hepsinden razı olsun.

  Hiç bir osmanlı Padişahı hüküm koymamıştır. Ve şeriata ters birşeyler yapmamıştır. Onlar saltanat derdinede düşmemiştir. Merak etmeyin. Şeyhülislamların onları saltanatından indirme yetkileri bile vardı. Osmanlı devleti işte böyle büyük devletti. Rabbimde 650 yıl Dünyaya hükmettirdi. neden peki. Hep zikir , Kur'an şeriat , tevekkül say say bitmez. Rabbimi o kadar çok andılarki. Allahta Gören gözü Duyan Kulakları oldu. her savaşlarında kazandırdı.

  Bu ülkeye Laiklik kanunlarının gelecegini Dedelerimiz bilselerdi Acaba O çanakkale savaşlarına , Kurtuluş savaşlarına Allah Allah diye girerlermiydi. Onların Tek amacı Allahın dinini yaşatmak ve bu uğurda şehit olmaktır.

  şimdi Düşünüyorumda Ecdadıma gerici diyorlar. Necip fazıl kısaküreğin demesi gibi.

  -------Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici / Üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici----------

  bu ülkede Şeriat lazımdır. Bu ülkede kimse demesin şeriat vardır diye. Domuzun etinin serbest olduğu , zinanın içkinin serbest olduğu , Hatta özellikle bunları devlet teşfik ediyor vergi alabilmesi için. bu ülkede Cumartesi Pazar neden tatil oluyor. Bizim mübarek günümüz o günler mi. Cumartesi yahudilerin , Pazar Hıristiyanların. onlar o günleri Tatil yapıyorlar ki rahat rahat ibadetlerini etsinler diye. Bize ne oluyor ki gidip Cumamız varken hristiyanların yahudilerin günlerini almışız. hemde farkındasanız Cuma günüde işlerin en yoğun olduğu zamandır . Millet Cuma namazına bile gidemiyor.

  Şapka kanunu getiriyor. Peygamber efendimizin taktığı takkeler , Sarıklar kaldırılıyor. yahudilerin şapkası getiriliyor. Ya buna kim razı olur. ve takmayanlarıda Asmadılar mı kesmediler mi.

  şuan günümüzde elbiselerinden tut her özenti Avrupadan geliyor. Gavurlardan geliyor.

  Son olarak diyecegim yine necip Fazıldan.

  İslamiyet Avrupadan gelse , bunlar Müslüman olacaklar....


 10. karadamlalar
  Kesintili Üye
  osmanlı her yönü ile tam manası ile örnek alınacak bir şeriat devleti olmadı, onun dışında katılıyorum islamyolu na.

 11. İsmailAbi
  Devamlı Üye
  Osmanlı monarşiyle yönetilen bir devletti şeriat kanunları geçerli değildi tarihi açıdan araştırma yapmak gerekir aksini idda eden arkadaşlarım.

 12. islamyolu
  Emekli

  Reklam


  osmanlı her yönü ile tam manası ile örnek alınacak bir şeriat devleti olmadı,
  çok yanılıyorsun kardeşim. Tam manasıyla örnekti. Hacı Bayram veliler, Akşemsettin efendiler, İsmail hakkı erzurumlu , Aziz Mahmut hüdayiler say say bitmez. Bu büyük alimler nereden yetişti. Hepside Osmanlı itikatı ile yetişti. Osmanlı devletinin ilk kurulduğu zamanlar bile. Orhan gazi hana Fetvalar veren HAcı Bektaşi Veli değilmiydi. Rabbim İstanbul Fethini Fatih sultan Mehmet e nasip etmedimi. Peygamberimizin Övgüsünü almadımı. Ehli sünneti O kadar sağlam getirdilerki. Mevlana Halidi bağdadi gibi büyük alimler oralardan çıkmadımı.

  Bak bizim Osmanlı düşmanı bir Prof Medineye gidiyor. ve bunu kendiside anlatıyor. Oranın Alimleri ona Türk olduğu için Okadar ikramlar yapıyorlar ki şaşırıyor kalıyor. Sonra Anlıyor ki Osmanlı devletinden gördükleri iyilikler dolayısı ile oda onların Torunu olduğu için bu kadar ikramı yapıyorlar. bunu kendiside şaşırarak anlatıyordu.

  Bizim ecdadımız böyleydi. Bizim ecdadımız Ehli sünnetten kıl kadar ayrılmadı. Zaten Ehli sünnetten Ayrılsaydı 650 yıl Allah bu saltanadı nasip edermiydi. Son zamanlarında Avrupaya özendiler giyimlerini kuşamlarını aldılar. Ondan sonra Devlet yıkılmaya başladı.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu