Konusunu Oylayın.: Zayıflamak için ameliyat olma

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Zayıflamak için ameliyat olma
 1. 25.Kasım.2012, 20:41
  1
  emredem61
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 01.Haziran.2009
  Üye No: 48633
  Mesaj Sayısı: 48
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 22

  Zayıflamak için ameliyat olma


  Zayıflamak için ameliyat olma Mumsema Bir kişinin zayıflamak için ameliyat olması caiz midir?. Örneğin midenin bir bölümünü kesip alıyorlar bu ameliyatlar dinen uygunmudur . YAda mideye bant takılması dinen uygun mudur? ... Şimdiden Allah(C.C) razı olsun ...


 2. 25.Kasım.2012, 20:41
  1  Bir kişinin zayıflamak için ameliyat olması caiz midir?. Örneğin midenin bir bölümünü kesip alıyorlar bu ameliyatlar dinen uygunmudur . YAda mideye bant takılması dinen uygun mudur? ... Şimdiden Allah(C.C) razı olsun ...

 3. 26.Kasım.2012, 12:04
  2
  Ebu Muhammed
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Şubat.2007
  Üye No: 42
  Mesaj Sayısı: 278
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 29

  Cevap: Zayıflamak için ameliyat olma
  Zayıflamak İçin Yapılan Ameliyatlar caiz mi?  SORU:*Selamün Aleyküm Hocam, nefsimi yenemediğim (depresyon vb.) yüzünden kilo aldım, aldığım kilolardan kurtulmak için ben bundan iki yıl önce mideme kelepçe taktırdım. Bir yıl sonra midem (vücudum) kabul etmedi ve*çıkarttırdım ve ben eski kiloma tekrar geri döndüm. Ölümcül bir sağlık problemim olmasa da normal insanların yaptıklarını yapamıyorum (nefes nefese namaz kılmak kalp çarpıntısı ve pişik gibi birçok problemle tekrar*yüzyüzeyim.) Ben mide küçültme (tüp mide) denilen ameliyatı olmayı istiyorum. Dinimizin bu ameliyatlara bakışı nasıldır acaba? Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Allah Razı olsun hocam.


  CEVAP:*Selamünaleyküm.Vücutta kalıcı bir operasyon için tıbben gerekli bir durum olmalıdır. Doktorlar sağlık açısından gerekli dediği zaman kalıcı bir operasyon yapılabilir.

  Nureddin yıldız hoca


 4. 26.Kasım.2012, 12:04
  2
  Devamlı Üye  Zayıflamak İçin Yapılan Ameliyatlar caiz mi?  SORU:*Selamün Aleyküm Hocam, nefsimi yenemediğim (depresyon vb.) yüzünden kilo aldım, aldığım kilolardan kurtulmak için ben bundan iki yıl önce mideme kelepçe taktırdım. Bir yıl sonra midem (vücudum) kabul etmedi ve*çıkarttırdım ve ben eski kiloma tekrar geri döndüm. Ölümcül bir sağlık problemim olmasa da normal insanların yaptıklarını yapamıyorum (nefes nefese namaz kılmak kalp çarpıntısı ve pişik gibi birçok problemle tekrar*yüzyüzeyim.) Ben mide küçültme (tüp mide) denilen ameliyatı olmayı istiyorum. Dinimizin bu ameliyatlara bakışı nasıldır acaba? Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Allah Razı olsun hocam.


  CEVAP:*Selamünaleyküm.Vücutta kalıcı bir operasyon için tıbben gerekli bir durum olmalıdır. Doktorlar sağlık açısından gerekli dediği zaman kalıcı bir operasyon yapılabilir.

  Nureddin yıldız hoca
+ Yorum Gönder