+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Zayıflamak için ameliyat olma Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emredem61
  Üye
  Reklam

  Zayıflamak için ameliyat olma

  Reklam

  Zayıflamak için ameliyat olma Mumsema Bir kişinin zayıflamak için ameliyat olması caiz midir?. Örneğin midenin bir bölümünü kesip alıyorlar bu ameliyatlar dinen uygunmudur . YAda mideye bant takılması dinen uygun mudur? ... Şimdiden Allah(C.C) razı olsun ...

 2. Ebu Muhammed
  Devamlı Üye

  Cevap: Zayıflamak için ameliyat olma


  Reklam


  Zayıflamak İçin Yapılan Ameliyatlar caiz mi?  SORU:*Selamün Aleyküm Hocam, nefsimi yenemediğim (depresyon vb.) yüzünden kilo aldım, aldığım kilolardan kurtulmak için ben bundan iki yıl önce mideme kelepçe taktırdım. Bir yıl sonra midem (vücudum) kabul etmedi ve*çıkarttırdım ve ben eski kiloma tekrar geri döndüm. Ölümcül bir sağlık problemim olmasa da normal insanların yaptıklarını yapamıyorum (nefes nefese namaz kılmak kalp çarpıntısı ve pişik gibi birçok problemle tekrar*yüzyüzeyim.) Ben mide küçültme (tüp mide) denilen ameliyatı olmayı istiyorum. Dinimizin bu ameliyatlara bakışı nasıldır acaba? Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Allah Razı olsun hocam.


  CEVAP:*Selamünaleyküm.Vücutta kalıcı bir operasyon için tıbben gerekli bir durum olmalıdır. Doktorlar sağlık açısından gerekli dediği zaman kalıcı bir operasyon yapılabilir.

  Nureddin yıldız hoca

+ Yorum Gönder