+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ehl-i Beyt ve Peygamberin Soyu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ugurdogan
  Emekli
  Reklam

  Ehl-i Beyt ve Peygamberin Soyu

  Reklam

  Ehl-i Beyt ve Peygamberin Soyu Mumsema Hz. Muhammed(s.a.v)'in Ehl-i Beyt'i anılırken erkek torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin zikrediliyor. Peki neden iki kız torunu Hz. Zeyneb ve Hz. Ümmü Gülsüm zikredilmiyor? Hz. Zeyneb ve Hz. Ümmü Gülsüm Ehl-i Beyt'ten değil mi? Yoksa bu bizim ihmalkarlığımız mı?
  Yine ikinci sorum. Peygamberin soyu ilk olarak kızı Hz. Fatma'dan devam etmiştir.
  Bundan sonra Peygamber(s.a.v)'in soyu denilince sadece erkek evlatlardan devam edenler mi kabul edilir yoksa hepsi mi?

 2. Ebuzer.
  Emekli

  Cevap: Ehl-i Beyt ve Peygamberin Soyu


  Reklam


  Hz Muhammed(sav)'in Ehl-i Beyt'i anılırken erkek torunları Hz Hasan ve Hz Hüseyin zikrediliyor Peki neden iki kız torunu Hz Zeyneb ve Hz Ümmü Gülsüm zikredilmiyor? Hz Zeyneb ve Hz Ümmü Gülsüm Ehl-i Beyt'ten değil mi? Yoksa bu bizim ihmalkarlığımız mı?
  doğrudur .ihmalkarlık bence..pek tanınmıyorlar Hz.Zeynep ve Hz.Ümmü Gülsüm,halbuki bu kişiler ilim irfan sahibi büyük zatlardır
  peygamberin 2 kız torunu bunlar.zeynep 5-6 yaşındayken peygamberimiz vefat etmiştir bildiğim kadarıyla,bu küçük yaşında öyle bir eğitim almıştı ki Hz. Fatıma (sa)’dan bir çok hadis ve hutbeler nakletmişti. Beş-altı yaşlarında olmasına rağmen, hutbelerini aynen büyüklerinden duyduğu gibi irâd edebilmesi, belağat ve fesahat dolu şekilde ezberlenmesi, ilmi olgunluğuna, ferasetine şahitlik etmiştir.
  Tanınmıyor bu iki kişi

+ Yorum Gönder