+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Küfür ile ilgili. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  Reklam

  Küfür ile ilgili.

  Reklam

  Küfür ile ilgili. Mumsema Merhaba saygı değer büyüklerim. Şu zamanlar, yeni bir okula geçtim. Lise 1.Sınıf. Çevrem değişti, arkadaşlar. Ve davranışlarım değişmeye başladı. Kızlara farklı şekilde bakmaya başladım, küfür eder oldum, ister istemez aileme saygısızlık yapar oldum. Çok utanıyorum, özürde diliyorum. Ama kendimi nasıl dizginleyeceğim bilemiyorum.

 2. İKTİBAS
  Devamlı Üye

  Cevap: Küfür ile ilgili.


  Reklam


  Meal okuyun. Allah'ın kelamını okuyun ve unutmayın kendinize çeki düzen vermez ve Allah'ın yapmayın dediği şeyleri yapmaya devam ederseniz bu bir süre sonra katlanarak önüne geçilemez hale gelecektir. Onun için yol yakınken Rabbimizin sözlerine kulak verin ve bunlardan kurtulun. Namaz kılın ve dua edin.

 3. Ebu Muhammed
  Devamlı Üye
  Okul, ilim, edep ve terbiye yeri demektir.
  Fonksiyonunu kaybeden okuldan uzaklaşmak en doğrusudur.
  Ahlaksızlığı öğreten ortamları değiştirin uzak durun.

 4. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Okul insanı çok bozuyor. Benim de yazınki halimden eser yok, çok gevşedim. İnsan ne kadar karşı koymaya çalışsa yine olmuyor. Mesela şimdi arkadaşım bana bir laf attı, kafamı mı çevireceğim hiçbir şey olmamış gibi? Çevirmesen birbirinden nahoş sohbetler, nefsin de hoşuna gidiyor tabi.. Zihin boş işlerle dolunca ibadete yer kalmıyor haliyle. İşimiz zor yani.

 5. Snowdrop
  Elhamdülillah
  Bizim sınıf da çok bozuldu.Kızları da oğlanları da.hepisinden nefret ediyorum. 3,4 terbiyeli oğlan ve 1,2 terbiyeli kız var.kalan hepsi bozuk.İnşallah bende onümüzdeki yıl okuldan çıkıcam.

 6. Snowdrop
  Elhamdülillah
  Amma bozuk bir sınfın varsa o demek değilki sende bozulmalısın.Her bir insan duzgun yolla irelilemeli,başkalarının tesiri altına düşmemelidir.

+ Yorum Gönder