+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Muharrem ayında kılınacak 6 rekatlik namaz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. cihad38
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Muharrem ayında kılınacak 6 rekatlik namaz

  Reklam  Cevap: Muharrem ayında kılınacak 6 rekatlik namaz ile ilgili yazı Yudumla.com
  buna göre muharremde 6 rekat namaz kılmak isteyen kılar,niyeti Allah rızası olur,kıldığı takdirde Allah rızasından başka birşeyde ummazsa sorun yok
  niyetin Allah rızası olduğu,ve Allah rızasından başka birşey de umulmayan bir namazın ister 6 ister 6 bin rekat kılınabileceğini milyon kere söylerim.

  Niyeti Allah rızası da olsa böyle bir namaz bidattır ve Allah bunu reddeder
  artık sapıtmaya başladınız,lüzumundan fazlaca konuştuk bu konu hakkında, kimse sadece Allah rızası için kılınan namaza (dediğimiz gibi,belli bir gün veya aya mahsus olmadan) bidat diyemez ve kimse de Allah adına konuşamaz,edep ya hu, bu kadar da inadının üstünde durulmaz ki.

 2. sevgiii
  Devamlı Üye

  Muharrem ayında kılınacak 6 rekatlik namaz


  Reklam


  selamun aleyküm Muharrem ayında kılınacak bir namza var komumuzun hkkını yediysek die kılınacak namz bunamaları kılmalımıyız yani bu namazlar varmı? birde Muharrem ayında Peygamber efendimiz s.av hangi günlerinde oruç tutmuş ve hangi namzları kılmışdır.neler yapmalıyız bu on günde?

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  Sahih diye kabul etttiğimiz kaynaklarda Muharrem ayında kılınacak olan bir namazdan bahsettiğini görmedim açıkçası.

  Ramazandan sonra en faziletli oruç Muharrem ayı orucudur.Bu ayda tutabildiğimiz kadar oruç tutmalıyız.Saatlerde geriye alındı,işimiz daha da kolaylaştı

  Ben hastayım,dayanamıyorum çok oruç tutamıyorum,bana bir gün söyleyin sadece o gün tutacağım diyenlere ya Muharrem 9-10 tutsunlar,ya da Muharrem 10-11 tutsunlar derim.

 4. Misafir
  muharrem ayında özellikle de 10. gününde kılınacak çok namaz var.

  Muharrem ayının biri ile onu arasında bir defa olmak üzere, 2 rek'atte bir selam vererek 6 rek'at namaz kılınır.

  Bu namaz akşamla yatsı arasında kılınır. Bu vakitte kılınamadığı takdirde yatsıdan sonra da kılınabilir.

  Namaza şöyle niyet edilir:

  "Niyet eyledim yâ Rabbî senin rızâ-i şerîfin için namaza. Her hangi bir komşumun ve din kardeşimin veya her hangi bir kimsenin bana hakkı geçmiş ise, bu hakkın ödenmesi için; Allâhü Ekber"
  1'inci rek'atte: 1 Fâtiha-i şerîfe, 1 Âyetü'l-Kürsî, 11 İhlâs-ı şerîf, 2'nci rek'atte: 1 Fâtiha-i şerîfe, 10 İhlâs-ı şerîf, 3'üncü rek'atte: 1 Fâtiha-i şerîfe, 1 "El-hâkümüt-tekâsür...", 11 İhlâs-ı şerîf, 4'üncü rek'atte: 1 Fâtiha-i şerîfe, 10 İhlâs-ı şerîf, 5'inci rek'atte: 1 Fâtiha-i şerîfe, 1 "Kul yâ eyyühel-kâfirûn...", 11 İhlâs-ı şerîf, 6'ncı rek'atte: 1 Fâtiha-i şerîfe, 10 İhlâs-ı şerîf
  okunur. Namazdan sonra dua edilir.

  Muharrem'in 9 ve 10'uncu geceleri birer tesbih namazı kılmalıdır. Yine 9 ve 10'uncu geceleri teheccüd vaktinde rızâ-i ilâhî için 4 rek'at namaz kılınır. Her rek'atte 50'şer İhlâs-ı şerîf okunur. bu namazı kılan kişiye ahirette nurdan yapılmış 1000 minber verilir. 50 sene geçmiş 50 sene gelecek günahı affolunur. (SADECE BİRKAÇI) ARAŞTIRIRSANIZ BAŞKA NAMAZLARDA VAR

 5. bana bak
  Devamlı Üye
  muharrem ayı namazı diye bir namaz ne şafii de var ne hanefi de

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34