Konusunu Oylayın.: Tövbe nasıl olur

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Tövbe nasıl olur
 1. 20.Kasım.2012, 16:46
  1
  tövbekarr
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 15.Ekim.2012
  Üye No: 98141
  Mesaj Sayısı: 17
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 29

  Tövbe nasıl olur


  Tövbe nasıl olur Mumsema slm lutfen bana yardım edın ben gercekten tovbe almak ıstıyorum kendım cok kez aldım ama bazı ınsanlar bır baska bırınden tovbe almak daha ii olur dıyolar kafam cokk karısık lutfen yardımcı olurmusunuz lutfennn . Bırde soyle bısey duydum tovbe almadan namaz kılınmazmıs dogrumudur ben namaz kılıyorum kendım tovbe ettım RABBIME namazım olurmu sızce off kafam cokk karısık lutfen bılen bırı tovbe nasıl olur yazarmıı ALLAH razı olsun...


 2. 20.Kasım.2012, 16:46
  1
  tövbekarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  slm lutfen bana yardım edın ben gercekten tovbe almak ıstıyorum kendım cok kez aldım ama bazı ınsanlar bır baska bırınden tovbe almak daha ii olur dıyolar kafam cokk karısık lutfen yardımcı olurmusunuz lutfennn . Bırde soyle bısey duydum tovbe almadan namaz kılınmazmıs dogrumudur ben namaz kılıyorum kendım tovbe ettım RABBIME namazım olurmu sızce off kafam cokk karısık lutfen bılen bırı tovbe nasıl olur yazarmıı ALLAH razı olsun...

 3. 20.Kasım.2012, 17:23
  2
  İsmailAbi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 26.Ekim.2012
  Üye No: 98294
  Mesaj Sayısı: 221
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 3

  Cevap: tovbe
  Saçma sapan hurefeler uyduruyor insanlar.Kardeşim kalbinden pişman olarak ALLAHA dua edersen ve o günaha bir daha dönmezsen inşAllah tövben kabul olur.En iyisini Allah bilir.Tövbe almak, başkasından almak nedir?Hiç duymadım böyle bişi.Tövbe eden bir kafir bile tövbeden sonra tertemiz oluyorda sen neden olmayasında namaz kılamayasın.Namazlarına ve duaya devam.


 4. 20.Kasım.2012, 17:23
  2
  Devamlı Üye  Saçma sapan hurefeler uyduruyor insanlar.Kardeşim kalbinden pişman olarak ALLAHA dua edersen ve o günaha bir daha dönmezsen inşAllah tövben kabul olur.En iyisini Allah bilir.Tövbe almak, başkasından almak nedir?Hiç duymadım böyle bişi.Tövbe eden bir kafir bile tövbeden sonra tertemiz oluyorda sen neden olmayasında namaz kılamayasın.Namazlarına ve duaya devam.

 5. 20.Kasım.2012, 18:04
  3
  tövbekarr
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 15.Ekim.2012
  Üye No: 98141
  Mesaj Sayısı: 17
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 29

  Cevap: tovbe

  Allah razı olsunn kardesım bende öle dusunuyorum ama malesef kımı zaman kafamızı karıstıran kısı veya kısıler cıkabılıyor


 6. 20.Kasım.2012, 18:04
  3
  tövbekarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Allah razı olsunn kardesım bende öle dusunuyorum ama malesef kımı zaman kafamızı karıstıran kısı veya kısıler cıkabılıyor

 7. 20.Kasım.2012, 20:40
  4
  çelebiler
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 15.Ağustos.2012
  Üye No: 97474
  Mesaj Sayısı: 406
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: tovbe nasıl olur

  Kimsenin ne dediğine aldırmadan Kuran oku.O zaman Rabbimizin bizlerden ne istediğini bilirsin ve kimsenin seni yönlendirmesine müsaade etmezsin.Rabbimizin bizlerden ne istediğini bilirsen Kendine güvenin gelişir.Neyi neden ve nasıl yapacağını bilirsin.Kafandaki tüm karışıklılar böylece silinir gider.

  Aşşağıdaki ayetlere bir bak,tövbe etmek için bir başka kişiye ihtiyaç olmadığını anlarsın.

  Bakara Sûresi
  37 Derken, Âdem (vahy yoluyla) Rabbinden birtakım kelimeler aldı, (onlarla amel edip Rabb'ine yalvardı. O da) bunun üzerine tövbesini kabul etti. Şüphesiz O, tövbeleri çok kabul edendir, çok bağışlayandır.

  Bakara Sûresi
  128 "Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş kimseler kıl. Soyumuzdan da sana teslim olmuş bir ümmet kıl. Bize ibadet yerlerini ve ilkelerini göster. tövbemizi kabul et. Çünkü sen, tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametli olansın."

  Bakara Sûresi
  160 Ancak tövbe edip durumlarını düzeltenler ve gerçeği açıkça ortaya koyanlar (lânetlenmekten) kurtulmuşlardır. Çünkü ben onların tövbelerini kabul ederim. Zira ben tövbeleri çok kabul edenim, çok merhamet edenim.

  Âl-i İmran Sûresi
  89 Ancak bundan sonra tövbe edip kendilerini düzeltenler müstesnadır. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Âl-i İmran Sûresi
  90 Şüphesiz iman ettikten sonra inkâr eden, sonra da inkârda ileri gidenlerin tövbeleri asla kabul edilmeyecektir. İşte onlar sapıkların ta kendileridir.

  Âl-i İmran Sûresi
  128 Bu işte senin yapacağın bir şey yoktur. Allah, ya tövbelerini kabul edip onları affeder, ya da zalim olduklarından dolayı onlara azap eder.

  Nisâ Sûresi
  16 Sizlerden fuhuş (zina) yapanların her ikisini de incitip kınayın. Eğer onlar tövbe edip ıslah olurlarsa, onları incitip kınamaktan vazgeçin. Çünkü Allah, tövbeleri çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

  Nisâ Sûresi
  17 Allah katında (makbul) tövbe, ancak bilmeyerek günah işleyip sonra çok geçmeden tövbe edenlerin tövbesidir. İşte Allah, bunların tövbelerini kabul buyurur. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

  Nisâ Sûresi
  18 Yoksa (makbul) tövbe, kötülükleri (günahları) yapıp yapıp da kendisine ölüm gelip çatınca, "İşte ben şimdi tövbe ettim" diyen kimseler ile kâfir olarak ölenlerinki değildir. Bunlar için ahirette elem dolu bir azap hazırlamışızdır.

  Nisâ Sûresi
  26 Allah, size (hükümlerini) açıklamak, size, sizden öncekilerin yollarını göstermek ve tövbelerinizi kabul etmek istiyor. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

  Nisâ Sûresi
  27 Allah, sizin tövbenizi kabul etmek istiyor. Şehvetlerine uyanlar ise sizin büyük bir sapıklığa düşmenizi istiyorlar.

  Nisâ Sûresi
  146 Ancak tövbe edenler, durumlarını düzeltenler, Allah'ın kitabına sarılanlar ve dinlerini Allah'a has kılanlar müstesnadır. Bunlar mü'minlerle beraberdirler. Allah, mü'minlere büyük bir mükâfat verecektir.

  Mâide Sûresi
  39 Her kim de işlediği zulmünün arkasından tövbe edip durumunu düzeltirse kuşkusuz, Allah onun tövbesini kabul eder. Şüphesiz Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Mâide Sûresi
  71 (Bu yaptıklarında) bir belâ olmayacağını sandılar da kör ve sağır kesildiler. Sonra (tövbe ettiler), Allah da onların tövbesini kabul etti. Sonra yine onlardan çoğu kör ve sağır kesildiler. Allah, onların yaptıklarını hakkıyla görendir.

  Mâide Sûresi
  74 Hâlâ mı Allah'a tövbe etmezler ve O'ndan bağışlanma istemezler? Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  En’âm Sûresi
  43 Hiç olmazsa onlara azabımız geldiği zaman yakarıp tövbe etselerdi ya.. Fakat (onu yapmadılar) kalpleri katılaştı. Şeytan da yapmakta olduklarını zaten onlara süslü göstermişti.

  En’âm Sûresi
  54 Âyetlerimize iman edenler sana geldikleri zaman, de ki: "Selâm olsun size! Rabbiniz kendi üzerine rahmeti (merhameti) yazdı. Şöyle ki: Sizden kim cahillikle bir kabahat işler de sonra peşinden tövbe eder, kendini düzeltirse (bilmiş olun ki) O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir."

  A’râf Sûresi
  153 Kötülükleri işleyip de sonra ardından tövbe edenler ile iman(larında sebat) edenlere gelince şüphe yok ki, Rabbin ondan (tövbeden) sonra elbette çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Tövbe Sûresi
  3 Hacc-ı ekber gününde(1), Allah ve Resûlünden bütün insanlara bir bildiridir: Allah ve Resûlü, Allah'a ortak koşanlardan uzaktır. Eğer tövbe ederseniz, bu sizin için hayırlıdır. Ama yüz çevirirseniz, şunu iyi bilin ki, siz Allah'ı âciz bırakabilecek değilsiniz. İnkârcılara, elem dolu bir azabı müjdele!

  Tövbe Sûresi
  11 Fakat tövbe edip, namazı kılar ve zekâtı verirlerse, artık onlar sizin din kardeşlerinizdir. Bilen bir kavme âyetleri işte böyle ayrı ayrı açıklarız.

  Tövbe Sûresi
  74 Bir şey söylemediklerine dair Allah'a yemin ediyorlar. Hâlbuki o küfür sözünü söylediler ve (sözde) müslüman olduktan sonra inkâr ettiler. Ayrıca başaramadıkları şeye (peygamberi öldürmeye) de yeltendiler. Sırf, Allah ve Resûlü kendi lütfu ile onları zengin kıldığı için intikam almaya kalktılar. Eğer tövbe ederlerse, kendileri için hayırlı olur. Şayet yüz çevirirlerse, Allah onları dünyada ve ahirette elem dolu bir azaba çarptıracaktır. Artık onlar için yeryüzünde ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır.

  Tövbe Sûresi
  102 Diğer bir kısmı ise, günahlarını itiraf ettiler. Bunlar salih amelle kötü ameli birbirine karıştırmışlardır. Umulur ki Allah tövbelerini kabul eder. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Tövbe Sûresi
  104 Onlar, kullarının tövbesini kabul edenin ve sadakaları alanın Allah olduğunu; tövbeyi çok kabul edenin, çok merhametli olanın Allah olduğunu bilmediler mi?

  Hûd Sûresi
  3 Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra da O'na tövbe edin ki sizi belirlenmiş bir süreye (ömrünüzün sonuna) kadar güzel bir şekilde yararlandırsın ve her fazilet sahibine faziletinin karşılığını versin. Eğer yüz çevirirseniz, ben sizin adınıza büyük bir günün azabından korkuyorum.

  Hûd Sûresi
  52 "Ey kavmim! Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin ki, üzerinize bol bol yağmur göndersin ve gücünüze güç katsın. Günahkârlar olarak yüz çevirmeyin."

  Hûd Sûresi
  61 Semûd kavmine de kardeşleri Salih'i peygamber gönderdik. Dedi ki: "Ey kavmim! Allah'a kulluk edin. Sizin O'ndan başka hiçbir ilâhınız yok. O, sizi yeryüzünden (topraktan) yarattı ve sizi oranın imarında görevli (ve buna donanımlı) kıldı.(6) Öyle ise O'ndan bağışlanma dileyin; sonra da O'na tövbe edin. Şüphesiz Rabbim yakındır ve dualara cevap verendir.

  Hûd Sûresi
  90 "Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Şüphesiz Rabbim çok merhametlidir, çok sevendir."

  Nahl Sûresi
  119 Sonra, şüphesiz ki Rabbin; cahillik sebebiyle kötülük yapan, sonra bunun ardından tövbe eden ve durumunu düzeltenlerden yanadır. Şüphesiz Rabbin bundan sonra da elbette çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.(7)

  İsrâ Sûresi
  25 Rabbiniz, içinizde olanı en iyi bilendir. Eğer siz iyi kişiler olursanız, şunu bilin ki Allah tövbeye yönelenleri çok bağışlayandır.

  Meryem Sûresi
  60,61 Ancak tövbe edip inanan ve salih amel işleyenler başka. Onlar cennete, Rahmân'ın, kullarına gıyaben vaad ettiği "Adn" cennetlerine girecekler ve hiçbir haksızlığa uğratılmayacaklardır. Şüphesiz O'nun va'di kesinlikle gerçekleşir.

  Tâhâ Sûresi
  82 "Şüphe yok ki ben, tövbe edip inanan ve salih ameller işleyen, sonra da doğru yol üzere devam eden kimse için son derece affediciyim."

  Nur Sûresi
  5 Ancak tövbe edip bundan sonra ıslah olanlar müstesna. Çünkü Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Nur Sûresi
  10 Allah'ın size lütfu ve merhameti olmasaydı ve Allah tövbeleri kabul eden, hüküm ve hikmet sahibi olmasaydı, hâliniz nice olurdu?

  Furkân Sûresi
  70 Ancak tövbe edip de inanan ve salih amel işleyenler başka. Allah işte onların kötülüklerini iyiliklere çevirir. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Furkân Sûresi
  71 Kim de tövbe eder ve salih amel işlerse işte o, Allah'a, tövbesi kabul edilmiş olarak döner.

  Kasas Sûresi
  67 Ama tövbe edip iman eden ve salih amel işleyen kimsenin kurtuluşa erenlerden olması umulur.

  Ahzâb Sûresi
  24 Bunun böyle olması Allah'ın, doğruları, doğrulukları sebebiyle mükâfatlandırması, dilerse münafıklara azap etmesi yahut onların tövbesini kabul etmesi içindir. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Şûrâ Sûresi
  25 O, kullarından tövbeyi kabul eden, kötülükleri bağışlayan ve yaptıklarınızı bilendir.

  Hucurât Sûresi
  11 Ey iman edenler! Bir topluluk bir diğerini alaya almasın. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Kadınlar da diğer kadınları alaya almasın. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Birbirinizi karalamayın, birbirinizi (kötü) lakaplarla çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir namdır! Kim de tövbe etmezse, işte onlar zâlimlerin ta kendileridir.

  Hucurât Sûresi
  12 Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

  Nasr Sûresi
  1,2,3 Allah'ın yardımı ve fetih (Mekke fethi) geldiğinde ve insanların bölük bölük Allah'ın dinine girdiğini gördüğünde, Rabbine hamd ederek tespihte bulun ve O'ndan bağışlama dile. Çünkü O, tövbeleri çok kabul edendir.


 8. 20.Kasım.2012, 20:40
  4
  çelebiler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli
  Kimsenin ne dediğine aldırmadan Kuran oku.O zaman Rabbimizin bizlerden ne istediğini bilirsin ve kimsenin seni yönlendirmesine müsaade etmezsin.Rabbimizin bizlerden ne istediğini bilirsen Kendine güvenin gelişir.Neyi neden ve nasıl yapacağını bilirsin.Kafandaki tüm karışıklılar böylece silinir gider.

  Aşşağıdaki ayetlere bir bak,tövbe etmek için bir başka kişiye ihtiyaç olmadığını anlarsın.

  Bakara Sûresi
  37 Derken, Âdem (vahy yoluyla) Rabbinden birtakım kelimeler aldı, (onlarla amel edip Rabb'ine yalvardı. O da) bunun üzerine tövbesini kabul etti. Şüphesiz O, tövbeleri çok kabul edendir, çok bağışlayandır.

  Bakara Sûresi
  128 "Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş kimseler kıl. Soyumuzdan da sana teslim olmuş bir ümmet kıl. Bize ibadet yerlerini ve ilkelerini göster. tövbemizi kabul et. Çünkü sen, tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametli olansın."

  Bakara Sûresi
  160 Ancak tövbe edip durumlarını düzeltenler ve gerçeği açıkça ortaya koyanlar (lânetlenmekten) kurtulmuşlardır. Çünkü ben onların tövbelerini kabul ederim. Zira ben tövbeleri çok kabul edenim, çok merhamet edenim.

  Âl-i İmran Sûresi
  89 Ancak bundan sonra tövbe edip kendilerini düzeltenler müstesnadır. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Âl-i İmran Sûresi
  90 Şüphesiz iman ettikten sonra inkâr eden, sonra da inkârda ileri gidenlerin tövbeleri asla kabul edilmeyecektir. İşte onlar sapıkların ta kendileridir.

  Âl-i İmran Sûresi
  128 Bu işte senin yapacağın bir şey yoktur. Allah, ya tövbelerini kabul edip onları affeder, ya da zalim olduklarından dolayı onlara azap eder.

  Nisâ Sûresi
  16 Sizlerden fuhuş (zina) yapanların her ikisini de incitip kınayın. Eğer onlar tövbe edip ıslah olurlarsa, onları incitip kınamaktan vazgeçin. Çünkü Allah, tövbeleri çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

  Nisâ Sûresi
  17 Allah katında (makbul) tövbe, ancak bilmeyerek günah işleyip sonra çok geçmeden tövbe edenlerin tövbesidir. İşte Allah, bunların tövbelerini kabul buyurur. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

  Nisâ Sûresi
  18 Yoksa (makbul) tövbe, kötülükleri (günahları) yapıp yapıp da kendisine ölüm gelip çatınca, "İşte ben şimdi tövbe ettim" diyen kimseler ile kâfir olarak ölenlerinki değildir. Bunlar için ahirette elem dolu bir azap hazırlamışızdır.

  Nisâ Sûresi
  26 Allah, size (hükümlerini) açıklamak, size, sizden öncekilerin yollarını göstermek ve tövbelerinizi kabul etmek istiyor. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

  Nisâ Sûresi
  27 Allah, sizin tövbenizi kabul etmek istiyor. Şehvetlerine uyanlar ise sizin büyük bir sapıklığa düşmenizi istiyorlar.

  Nisâ Sûresi
  146 Ancak tövbe edenler, durumlarını düzeltenler, Allah'ın kitabına sarılanlar ve dinlerini Allah'a has kılanlar müstesnadır. Bunlar mü'minlerle beraberdirler. Allah, mü'minlere büyük bir mükâfat verecektir.

  Mâide Sûresi
  39 Her kim de işlediği zulmünün arkasından tövbe edip durumunu düzeltirse kuşkusuz, Allah onun tövbesini kabul eder. Şüphesiz Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Mâide Sûresi
  71 (Bu yaptıklarında) bir belâ olmayacağını sandılar da kör ve sağır kesildiler. Sonra (tövbe ettiler), Allah da onların tövbesini kabul etti. Sonra yine onlardan çoğu kör ve sağır kesildiler. Allah, onların yaptıklarını hakkıyla görendir.

  Mâide Sûresi
  74 Hâlâ mı Allah'a tövbe etmezler ve O'ndan bağışlanma istemezler? Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  En’âm Sûresi
  43 Hiç olmazsa onlara azabımız geldiği zaman yakarıp tövbe etselerdi ya.. Fakat (onu yapmadılar) kalpleri katılaştı. Şeytan da yapmakta olduklarını zaten onlara süslü göstermişti.

  En’âm Sûresi
  54 Âyetlerimize iman edenler sana geldikleri zaman, de ki: "Selâm olsun size! Rabbiniz kendi üzerine rahmeti (merhameti) yazdı. Şöyle ki: Sizden kim cahillikle bir kabahat işler de sonra peşinden tövbe eder, kendini düzeltirse (bilmiş olun ki) O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir."

  A’râf Sûresi
  153 Kötülükleri işleyip de sonra ardından tövbe edenler ile iman(larında sebat) edenlere gelince şüphe yok ki, Rabbin ondan (tövbeden) sonra elbette çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Tövbe Sûresi
  3 Hacc-ı ekber gününde(1), Allah ve Resûlünden bütün insanlara bir bildiridir: Allah ve Resûlü, Allah'a ortak koşanlardan uzaktır. Eğer tövbe ederseniz, bu sizin için hayırlıdır. Ama yüz çevirirseniz, şunu iyi bilin ki, siz Allah'ı âciz bırakabilecek değilsiniz. İnkârcılara, elem dolu bir azabı müjdele!

  Tövbe Sûresi
  11 Fakat tövbe edip, namazı kılar ve zekâtı verirlerse, artık onlar sizin din kardeşlerinizdir. Bilen bir kavme âyetleri işte böyle ayrı ayrı açıklarız.

  Tövbe Sûresi
  74 Bir şey söylemediklerine dair Allah'a yemin ediyorlar. Hâlbuki o küfür sözünü söylediler ve (sözde) müslüman olduktan sonra inkâr ettiler. Ayrıca başaramadıkları şeye (peygamberi öldürmeye) de yeltendiler. Sırf, Allah ve Resûlü kendi lütfu ile onları zengin kıldığı için intikam almaya kalktılar. Eğer tövbe ederlerse, kendileri için hayırlı olur. Şayet yüz çevirirlerse, Allah onları dünyada ve ahirette elem dolu bir azaba çarptıracaktır. Artık onlar için yeryüzünde ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır.

  Tövbe Sûresi
  102 Diğer bir kısmı ise, günahlarını itiraf ettiler. Bunlar salih amelle kötü ameli birbirine karıştırmışlardır. Umulur ki Allah tövbelerini kabul eder. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Tövbe Sûresi
  104 Onlar, kullarının tövbesini kabul edenin ve sadakaları alanın Allah olduğunu; tövbeyi çok kabul edenin, çok merhametli olanın Allah olduğunu bilmediler mi?

  Hûd Sûresi
  3 Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra da O'na tövbe edin ki sizi belirlenmiş bir süreye (ömrünüzün sonuna) kadar güzel bir şekilde yararlandırsın ve her fazilet sahibine faziletinin karşılığını versin. Eğer yüz çevirirseniz, ben sizin adınıza büyük bir günün azabından korkuyorum.

  Hûd Sûresi
  52 "Ey kavmim! Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin ki, üzerinize bol bol yağmur göndersin ve gücünüze güç katsın. Günahkârlar olarak yüz çevirmeyin."

  Hûd Sûresi
  61 Semûd kavmine de kardeşleri Salih'i peygamber gönderdik. Dedi ki: "Ey kavmim! Allah'a kulluk edin. Sizin O'ndan başka hiçbir ilâhınız yok. O, sizi yeryüzünden (topraktan) yarattı ve sizi oranın imarında görevli (ve buna donanımlı) kıldı.(6) Öyle ise O'ndan bağışlanma dileyin; sonra da O'na tövbe edin. Şüphesiz Rabbim yakındır ve dualara cevap verendir.

  Hûd Sûresi
  90 "Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Şüphesiz Rabbim çok merhametlidir, çok sevendir."

  Nahl Sûresi
  119 Sonra, şüphesiz ki Rabbin; cahillik sebebiyle kötülük yapan, sonra bunun ardından tövbe eden ve durumunu düzeltenlerden yanadır. Şüphesiz Rabbin bundan sonra da elbette çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.(7)

  İsrâ Sûresi
  25 Rabbiniz, içinizde olanı en iyi bilendir. Eğer siz iyi kişiler olursanız, şunu bilin ki Allah tövbeye yönelenleri çok bağışlayandır.

  Meryem Sûresi
  60,61 Ancak tövbe edip inanan ve salih amel işleyenler başka. Onlar cennete, Rahmân'ın, kullarına gıyaben vaad ettiği "Adn" cennetlerine girecekler ve hiçbir haksızlığa uğratılmayacaklardır. Şüphesiz O'nun va'di kesinlikle gerçekleşir.

  Tâhâ Sûresi
  82 "Şüphe yok ki ben, tövbe edip inanan ve salih ameller işleyen, sonra da doğru yol üzere devam eden kimse için son derece affediciyim."

  Nur Sûresi
  5 Ancak tövbe edip bundan sonra ıslah olanlar müstesna. Çünkü Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Nur Sûresi
  10 Allah'ın size lütfu ve merhameti olmasaydı ve Allah tövbeleri kabul eden, hüküm ve hikmet sahibi olmasaydı, hâliniz nice olurdu?

  Furkân Sûresi
  70 Ancak tövbe edip de inanan ve salih amel işleyenler başka. Allah işte onların kötülüklerini iyiliklere çevirir. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Furkân Sûresi
  71 Kim de tövbe eder ve salih amel işlerse işte o, Allah'a, tövbesi kabul edilmiş olarak döner.

  Kasas Sûresi
  67 Ama tövbe edip iman eden ve salih amel işleyen kimsenin kurtuluşa erenlerden olması umulur.

  Ahzâb Sûresi
  24 Bunun böyle olması Allah'ın, doğruları, doğrulukları sebebiyle mükâfatlandırması, dilerse münafıklara azap etmesi yahut onların tövbesini kabul etmesi içindir. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  Şûrâ Sûresi
  25 O, kullarından tövbeyi kabul eden, kötülükleri bağışlayan ve yaptıklarınızı bilendir.

  Hucurât Sûresi
  11 Ey iman edenler! Bir topluluk bir diğerini alaya almasın. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Kadınlar da diğer kadınları alaya almasın. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Birbirinizi karalamayın, birbirinizi (kötü) lakaplarla çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir namdır! Kim de tövbe etmezse, işte onlar zâlimlerin ta kendileridir.

  Hucurât Sûresi
  12 Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

  Nasr Sûresi
  1,2,3 Allah'ın yardımı ve fetih (Mekke fethi) geldiğinde ve insanların bölük bölük Allah'ın dinine girdiğini gördüğünde, Rabbine hamd ederek tespihte bulun ve O'ndan bağışlama dile. Çünkü O, tövbeleri çok kabul edendir.

 9. 20.Kasım.2012, 20:58
  5
  karadamlalar
  Kesintili Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Temmuz.2012
  Üye No: 96809
  Mesaj Sayısı: 1,619
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 17

  Cevap: tovbe nasıl olur

  gönülden pişman oldu isen günahlarından, "Allahım beni affet" diyerek başlayablirsin.


 10. 20.Kasım.2012, 20:58
  5
  karadamlalar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kesintili Üye
  gönülden pişman oldu isen günahlarından, "Allahım beni affet" diyerek başlayablirsin.

 11. 22.Kasım.2012, 04:38
  6
  tövbekarr
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 15.Ekim.2012
  Üye No: 98141
  Mesaj Sayısı: 17
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 29

  Cevap: tovbe nasıl olur

  Rabbım hepınızden razı olsun bır sorum daha olacak ben sabah namazına uyanamıyorum cogu zaman cok nıyet edıyorum kalkmak ıcın ama uyanamıyorum kımı zamn ruyamda kılıyorum sabah uyandıgım vakıt kendımı kılmıs gıbı hıssedıyorum bıraz zaman gectıkten sonra ruya oldugunun farkına varıyorum kaza edıyorum ama ben gercekten sabah uyanıp kılmak ıstıyorum erken yattıgım gunlerdede bole oluyo ısde bu yuzden uyumamaya calsıyorum artık sabah namazını kılıp uyumak ıcın bu nekadar dogrudur yada bana sabah namazına uyanmamm ıcın yapabılecegım bırseyler varmı dua gıbı vs vs yardımcı olursanız sevınırım umarım sorularımla kımseyı sıkmıyorumdur saygılar...


 12. 22.Kasım.2012, 04:38
  6
  tövbekarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Rabbım hepınızden razı olsun bır sorum daha olacak ben sabah namazına uyanamıyorum cogu zaman cok nıyet edıyorum kalkmak ıcın ama uyanamıyorum kımı zamn ruyamda kılıyorum sabah uyandıgım vakıt kendımı kılmıs gıbı hıssedıyorum bıraz zaman gectıkten sonra ruya oldugunun farkına varıyorum kaza edıyorum ama ben gercekten sabah uyanıp kılmak ıstıyorum erken yattıgım gunlerdede bole oluyo ısde bu yuzden uyumamaya calsıyorum artık sabah namazını kılıp uyumak ıcın bu nekadar dogrudur yada bana sabah namazına uyanmamm ıcın yapabılecegım bırseyler varmı dua gıbı vs vs yardımcı olursanız sevınırım umarım sorularımla kımseyı sıkmıyorumdur saygılar...

 13. 22.Kasım.2012, 22:34
  7
  çelebiler
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 15.Ağustos.2012
  Üye No: 97474
  Mesaj Sayısı: 406
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: tovbe nasıl olur

  Uyandığında hemen euzu besmele çek ve kalk.İki,üç gün böyle devam edersen vücud dengesi namaza göre kendini ayarlar,alışkanlık oluşur kendiliğinden kalkarsın.


 14. 22.Kasım.2012, 22:34
  7
  çelebiler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli
  Uyandığında hemen euzu besmele çek ve kalk.İki,üç gün böyle devam edersen vücud dengesi namaza göre kendini ayarlar,alışkanlık oluşur kendiliğinden kalkarsın.

 15. 23.Kasım.2012, 02:13
  8
  tövbekarr
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 15.Ekim.2012
  Üye No: 98141
  Mesaj Sayısı: 17
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 29

  Cevap: tovbe nasıl olur

  Allah razı olsun cok saolun pekı ben uyurken okuyacagım dua varmı sabah namazına uyanmamm ıcın SN:CELEBI tekrar tsk ederım ...


 16. 23.Kasım.2012, 02:13
  8
  tövbekarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Allah razı olsun cok saolun pekı ben uyurken okuyacagım dua varmı sabah namazına uyanmamm ıcın SN:CELEBI tekrar tsk ederım ...

 17. 23.Kasım.2012, 03:38
  9
  Kırlangıç.
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 12.Temmuz.2012
  Üye No: 96892
  Mesaj Sayısı: 584
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 6
  Yaş: 21
  Bulunduğu yer: Mümine zindan, kafire cennet.

  Cevap: tovbe nasıl olur

  Tövbe almak nedir yahu? Tövbe pişmanlık demektir, kulla Allah arasında olur. Dinimizde Allah ile kul arasında aracı yok unutmayın. Sadece yola ışık tutan müridler var. Onlar ışık tutsa bile yürümeye gayret etmek yine bize kalıyor.


 18. 23.Kasım.2012, 03:38
  9
  Devamlı Üye
  Tövbe almak nedir yahu? Tövbe pişmanlık demektir, kulla Allah arasında olur. Dinimizde Allah ile kul arasında aracı yok unutmayın. Sadece yola ışık tutan müridler var. Onlar ışık tutsa bile yürümeye gayret etmek yine bize kalıyor.

 19. 23.Kasım.2012, 03:50
  10
  çelebiler
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 15.Ağustos.2012
  Üye No: 97474
  Mesaj Sayısı: 406
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: tovbe nasıl olur

  tövbekarr Nickli Üyeden Alıntı
  Allah razı olsun cok saolun pekı ben uyurken okuyacagım dua varmı sabah namazına uyanmamm ıcın SN:CELEBI tekrar tsk ederım ...
  Bence uyurken okuyamazsın ama uyumadan önce Ayet el Kürsi okumak en iyi duadır.Sağına,soluna,önüne.arkana,yukarıya ve aşşağıya doğru bir tane de okuyarak ellerine doğru üfle ve ellerini göğsünden aşşağı doğru sür ve sağına dönerek,sağ elini sağ yanağının altına koyarak,dizlerini de biraz karnına doğru çekerek yat.Allah rahatlık versin.


 20. 23.Kasım.2012, 03:50
  10
  çelebiler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli
  tövbekarr Nickli Üyeden Alıntı
  Allah razı olsun cok saolun pekı ben uyurken okuyacagım dua varmı sabah namazına uyanmamm ıcın SN:CELEBI tekrar tsk ederım ...
  Bence uyurken okuyamazsın ama uyumadan önce Ayet el Kürsi okumak en iyi duadır.Sağına,soluna,önüne.arkana,yukarıya ve aşşağıya doğru bir tane de okuyarak ellerine doğru üfle ve ellerini göğsünden aşşağı doğru sür ve sağına dönerek,sağ elini sağ yanağının altına koyarak,dizlerini de biraz karnına doğru çekerek yat.Allah rahatlık versin.

 21. 23.Kasım.2012, 14:35
  11
  İKTİBAS
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 17.Kasım.2012
  Üye No: 98591
  Mesaj Sayısı: 161
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: tovbe nasıl olur

  : ))) ilginç

  ellerini şuraya koy dizlerini karnına çek, göbeğini hafif dışarı çıkar, ayaklarını kıbırdatma, parmaklarını birleştir, saçlarını sağa tara...

  kardeşim alarmı kur alarmı, onu da yatağın yanına değil uzağa koy bak nasıl kalkıyorsun


 22. 23.Kasım.2012, 14:35
  11
  İKTİBAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Devamlı Üye
  : ))) ilginç

  ellerini şuraya koy dizlerini karnına çek, göbeğini hafif dışarı çıkar, ayaklarını kıbırdatma, parmaklarını birleştir, saçlarını sağa tara...

  kardeşim alarmı kur alarmı, onu da yatağın yanına değil uzağa koy bak nasıl kalkıyorsun

 23. 26.Kasım.2012, 04:19
  12
  tövbekarr
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 15.Ekim.2012
  Üye No: 98141
  Mesaj Sayısı: 17
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 29

  Cevap: tovbe nasıl olur

  cokkk guzel bı cevapp saolun celebı bey sabah namazına uyandım ve cokkk mutlu oldum dunyalar benım oldu tesekkur ederım sızlere yhaa bı sorum daha olcak ben bı olaydan dolayı 41 yasın okutucam dıe nıyet eettım pekı ben yasın suresını 41 defamı okutmam lasım cevap verıırsenız sevınırım ...


 24. 26.Kasım.2012, 04:19
  12
  tövbekarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  cokkk guzel bı cevapp saolun celebı bey sabah namazına uyandım ve cokkk mutlu oldum dunyalar benım oldu tesekkur ederım sızlere yhaa bı sorum daha olcak ben bı olaydan dolayı 41 yasın okutucam dıe nıyet eettım pekı ben yasın suresını 41 defamı okutmam lasım cevap verıırsenız sevınırım ...
+ Yorum Gönder
Git 12 Son