+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tövbe nasıl olur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. çelebiler
  Emekli
  Reklam

  Cevap: tovbe nasıl olur

  Reklam  Cevap: tovbe nasıl olur isimli yazı www.Mumsema.comCevap: tovbe nasıl olur
  Alıntı tövbekarr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  cokkk guzel bı cevapp saolun celebı bey sabah namazına uyandım ve cokkk mutlu oldum dunyalar benım oldu tesekkur ederım sızlere yhaa bı sorum daha olcak ben bı olaydan dolayı 41 yasın okutucam dıe nıyet eettım pekı ben yasın suresını 41 defamı okutmam lasım cevap verıırsenız sevınırım ...
  Kendiniz okursanız daha iyi olur.Okumayı bilmiyorsanız,açın internetten bir yerden Yasin Suresini bir yandan dinleyin bir yandan Kuran'dan takip edin.Okumayı bilmeseniz bile başkasına okutmanızdan daha iyidir.Bir süre sonra yazıları takip etmeye alışırsınız ve 41 kere dinledikten sonra Yasin suresinin bir kısmı aklınızda kalacak ezberliyeceksiniz.Belki ezberlemek hoşunuza gider dinlemeye devam edersiniz bakarsınız ki böylece tüm Yasin Suresini ezberlemişsiniz.

  Ben yaptım oldu.

 2. tövbekarr
  Üye

  Cevap: tovbe nasıl olur


  Reklam


  ben kuranı kerım okumayı bılıyorum cok sukur 7 yasında ogrendım .. Allah herkese de nasıp etsın ınsallah 41 defa okumam lasım ozamn yasın suresını dımı cevap verdıgınız ıcın ALLAH razı olsun celebı beyy..

 3. islamyolu
  Emekli
  yav ayetlerde sabit. Sahaberde Tövbe etmek için Peygamberimizin huzuruna gelmiyorlar mıydı. onu aracı yapmıyorlarmıydı. Allahta o zaman ben daha bağışlayan olurum demiyor mu. Saçmalamayın lütfen. Gidip oradaki hocaya veya mürşide tövbe etmiyor ki. Gidecen onu şahit tutup Allaha Tövbe edecen. şuan Peygamberimiz yok. ve Onun varisleri alimler var.

  ''Eğer gerçek onlar (
  günahlar işleyerek) nefislerine zulmettikleri zaman sana gelseler ve Allahtan (af ve ) mağfiret dileseler , o resul de kendileri için bağışlanma talebinde bulunsa , elbette Allah'ı (tevbelerini çokça kabul eden bir ) Tevvab ve (lutfuyla kendilerine çok acıyan bir ) Rahim olarak bulurlar (Nisa süresi :64 )

  işte bu ayete Dayanılmalıdır. ve Mürşidin huzurunda tövbede bu şekildir.

  ayrıca hadisi şeriflerde Buharide geçer. Ondada sahabeler bir günah işlediklerinde Peygamberimizin yanına gelirlerdi. Allahtan af isterlerdi onuda şahit tutarlardı.
+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12