+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül alırken ağzı yıkamanın ölçüsü nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Losof
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gusül alırken ağzı yıkamanın ölçüsü nedir?

  Reklam

  Gusül alırken ağzı yıkamanın ölçüsü nedir? Mumsema arkadaşlar benim dişimin arkasında küçük bir et var doktor zamanla geçer dedi bende gusül alırken dilimle kaldırıp o etin altını yıkıyorum buna gerek varmı yoksa bol su alıp çalkalamak yeterlimidir?

 2. İKTİBAS
  Devamlı Üye

  Cevap: Gusül alırken ağzı yıkamanın ölçüsü nedir?


  Reklam


  Aslolan ağza dolu dolu su vermektir bunu yaptığınız takdirde hiç bir sorun olmaz gereksiz vesveselere girip tereddüt etmek doğru değildir. Allah size guslü farz kılmış ve bunun yolunu da göstermiş siz de buna riayet ediyorsanız hiç bir sorun yok demektir. Ayrıca guslü gerektiren haller bir Müslümanı pis/necis yapmaz. Allah'ın Rasulü "SubhanAllah! müslüman hiç necis olur mu diyor". Yani guslü gerektiren halleri yapanlar yemek yiyemez, şuna dokunamaz buna dokunamaz şeklindeki tutuma karşı Allah'ın Rasulünün söylemiş olduğu sözdür bu.

  Kişi iki namaz arası vaktini geçirmediği sürece o halde Kuran okuma, namaz kılma dışında herşeyi yapabilir. Yine burada dikkat etmemiz gereken husus kalkar kalkmaz önce normal bir abdest almaktır.

 3. Losof
  Devamlı Üye
  arkadaşlar cevap verin lütfen benden sonra yazanlara cevap geliyor bana gelmiyor

 4. Losof
  Devamlı Üye
  pardon arkadaşlar

+ Yorum Gönder