+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şafii mezhebinde namazda ellerin bağlanma şekli nasıldır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ziyad Şafi
  Devamlı devama Devam :)
  Reklam

  Şafii mezhebinde namazda ellerin bağlanma şekli nasıldır ?

  Reklam

  Şafii mezhebinde namazda ellerin bağlanma şekli nasıldır ? Mumsema Şafii mezhebinde namazda Tekbir getirib namaza başlarken ellerin bağlanma şekli Hanefi mezhebindeki gibi serçe parmak ile baş parmak sol elin bileğinde halka yapacak şekildemi bağlanır ?

 2. İKTİBAS
  Devamlı Üye

  Cevap: Şafii mezhebinde namazda ellerin bağlanma şekli nasıldır ?


  Reklam


  Allah Rasulünün Sünnetine göre eller göğse bağlanır. Konu hakkındaki bütün hadisleri tarayın göreceksiniz ki bütün bu bağlama şekilleri caizdir. İster ellerinizi bileklere bağlarsınız isterseniz dirseğe bağlarsınız hiç fark etmez. Yeter ki bağlayın : ))

 3. o_nur34
  Üye
  benim bildiğim kadarıyla elleri bağlamak farz değildir. Eller yanlara salık bir şekilde de namaz kılınabilinir. Yanlışım varsa düzltilsin lütfen.

 4. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Şafii mezhebinde, sağ eli sol elin üzerine koymak hey'ettir (sünnettir).
  Bunun şekli şöyledir: Sağ eli sol elin üzerine koyup sağ elin parmak*larıyla sol elin bileğini tutmalı, elleri göbeğin üstüne göğsün de altına koymalıdır.
  Vail b. Hucr şöyle rivayet ediyor: 'Hz. Peygamber namaza başladığı zaman ellerini kaldırıp tekbir alır, sonra sağ elini sol bileği üzerine ko*yardı'

+ Yorum Gönder