+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Takıntı hastasıyım hergün kahroluyorum bana yardım edebilecek varmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  Reklam

  Takıntı hastasıyım hergün kahroluyorum bana yardım edebilecek varmı?

  Reklam

  Takıntı hastasıyım hergün kahroluyorum bana yardım edebilecek varmı? Mumsema ben zamanında işlediğim çok büyük bir günah sebebiyle çok üzüldüm tövbe ettim ama üzüntüm ve stresim sebebiyle takıntı hastası oldum. şimdi ben dururp dururken beynime birşey takılıp kalıyor kalbim beynimle çelişiyor sürekli mesela haşa birinin küfre girmesini istemek ne kadar kötü birşey değilmi bende öyle düşünüyorum ve bundan çok korkarım. mesela en yakının en sevdiğin annen hakkında birden bu aklına takılıveriyor en çok istemediğin şey sanki istermiş gibi oluyorsun. sonra kalbin düşünceye diyorki dur sen kötü bir düşüncesin ama sen kendini alamıyorsun "annenin küfre düşmesini düşünceye nefret duyarak istiyorsun gibi oluyor " yani bu durumu tasavvur ediyorsun annenin küfre girmesini düşünüyorsun ama kalbin korku içinde yani bu sana dikte ediliyor aklından atamıyorsun intihar etmeyi çok düşündüm ama bu belki benim sınavım deyip devam ediyorum hayata

 2. sons
  Üye

  Cevap: takıntı hastasıyım hergün kahroluyorum bana yardım edebilecek varmı?


  Reklam


  kardeş senın bu anlattıkların tamamen vesvese bızede oluyo boyle seyler itibar ettıkce coğalır ve senı ıstenmeyen sonuclara ıtebılır ancak bunu namazla ibadetle duayla yenebılırsın Hadı kendın yapamıyorsun mutlaka bı psıkologa falan gıt.Bide cok fazla boş kalma kıtap okumanı tavsıye ederım.bırde kesınlıkle ıntıhar falan sakın oyle seyler dusunme senın hayatın cok değerlı bunu unutma ve öldüğümüz gune kadar bı sınavın ıçındeyız ok kardeşim.Sabırlı olmamız lazım.Allah yardımcın olsun.

 3. sevgiii
  Devamlı Üye
  selamun aleyküm buna benzer takıntılar bendede oluyor.bir iş yaparken mesela içimden birine haşa kafir lafı geçiyor sonra tövbe tövbe diyorum dinden çıktım haşa diye düşünüp elhamdülillah müslümanım deyim kelimeyi tevhit ve şaadet getiriyorum.salavat getiriyorum sonra içimden birses olmadı diyor başa dönüyorum yine olmadı diyor benyine selavat getirmeye çalışıyorum artık okadar uğraşıyorumki dilşim sürtüşüyor napcamı bilmiyorum.banada ve bu arkadaşa yardımcı olursanız sevinirim.haşa isyan etmiyorum ama bir bıkkınlık var hiçbir işimi bitiremiyorum takıntılar yüzünden.

 4. ugurdogan
  Emekli
  Tek çaresi bu takıntıları önemsememek. İçimizden elimizde olmadan geçen bu düşüncelerle dinden çıkmayız; günaha da girmeyiz. Takmamak lazım.

 5. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  şimdi ben de şöyle birşey var benim için iman dünyada en önemli şeydir müslüman ölmek herşeyi yaparım ama benin başıma neden geldi bu diyorum bazen haşa istemeyerek Allah a isyan gibi şeyler geçiyor içimden ben bukadar kötü biri miyim ? bu hastalık imanımı alacak diye korkuyorum hep iman tazeliyorum

 6. Muhasibi
  Editör
  Allah yardımcın olsun kardeş...Bu konuyla ilgili tüm mesajlar kapatılacak yada silinecektir...

  Konu Kapalı...


+ Yorum Gönder
takıntı hastasıyım