+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Nafile oruçta ihtilam olmak orucu bozarmı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. baran1905
  Üye
  Reklam

  Nafile oruçta ihtilam olmak orucu bozarmı

  Reklam

  Nafile oruçta ihtilam olmak orucu bozarmı Mumsema Selamün Aleyküm Mumsema ben 2 gündür muharrem ayı münasebetiyle oruç tutuyodum bu sabah ihtilam oldum.Bildiğim kadarıyla da nafile orucuyla ramazan orucu arasında farklar var. Mesela nafile oruçta unutup bişey yediğimizde orucumuzun bozulması gibi. Benim ihtilam olmam orucum bozulduğu anlamına mı geliyo? Huzursuzum cevap verirseniz sevinirim.

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Nafile oruç


  Reklam


  Nafile oruçta ne ihtilam ne de unutarak yemek orucu bozar.
  Halk arasında unutarak yemek yenirse buzulur deniyor ama öyle bir şey yok.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  ya neden araştırmıyoruz.başkalarından duyduğumuzla amel etmeye çalışıyoruz.allah unutarak ya da bilmeyerek yaptığımız şeylerden bizi sorumlu tutmaz.geçen arkadaşa camiye gidelim dedim küçük abdestimi yaptım taharet almadım dedi.bunun gibi bir sürü örnek var.hiç araştırmıyoruz hiç

 4. Galus
  Devamlı Üye
  sevgili malt1,,, kardeşimizde başkalarına danışarak öğrenmektedir sence bu araştırma değilde nedir,kaldıki burası dini bir sitedir bizler nden varız.

 5. baran1905
  Üye
  Alıntı Galus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  sevgili malt1 kardeşimizde başkalarına danışarak öğrenmektedir sence bu araştırma değilde nedir,kaldıki burası dini bir sitedir bizler nden varız.
  Hay ağzına sağlık Galus kardeş dün yazıcaktım kardeşimize kalbini kırmaktan korktuğum için yazmak istemedim. Ama başkasının yazması daha anlamlı olmuş. Allah razı olsun kardeşim.

+ Yorum Gönder
nafile oruçta rüyalanmak,  nafile oruçta ihtilam,  nafile oructa ihtimal olunursa ne yap,  nafile oructa uykuluyken ruyalanma,  ihtilam nafile orucu bozar mı