+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hakkına girilen hristiyandan helallik istenir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. xxtimelordxx
  Üye
  Reklam

  Hakkına girilen hristiyandan helallik istenir mi?

  Reklam

  Hakkına girilen hristiyandan helallik istenir mi? Mumsema Müdlüman dinine mensup olmayan bir kişinin hakkına girdik mesela ondan helalik istenirmi.Veya yesekde bişey olmazmı

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Hristiyandan helsalik istenirmi


  Reklam


  Müdlüman dinine mensup olmayan bir kişinin hakkına girdik mesela ondan helalik istenirmi.Veya yesekde bişey olmazmı
  kul hakkında fark etmez,herkez için geçerlidir
  hakkına girilen gayri müslim den de
  hakkı ödenerek helallik alınması gerekir


 3. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Ki hatta gayri müslim hakkı daha büyüktür, müslümanla bir şekilde hesaplaşırsın, çünkü derdinden anlıyor, ahiret, kul hakkı...ama hristiyanla nasıl hesaplaşıcaksın, senin sevabından alsa ona faydası yok, sen onun günahından alsan ona yine faydası yok. gayri müslim ve hayvan haklarından bilhassa kaçınmak gerek

 4. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.
  Müslim veya Gayrimüslüm, alınan KUL HAKKI'dır. Bu dünyada iken helallik istemek gerekir.

  Ancak her şey Rab'bimin indinde hoş ve güzeldir.

  Gayrimüslüm'ün yaptığı tüm hoş iş boşa gitmiştir. Allah ve Resul(S.A.V.)'i tanımadığı için. Ancak Rab'bimin Rahmetide geniştir.

  Siz Rab'binizi orada size vekillik edecek bir hal ile gayrimüslüm karşısında pazarlık yapar mahiyette bırakmak istermisiniz....????

  Kuluma hakkını helal et, O'nu cennetime alayım.

  ETMEM.... Zira sizin adalet sıfatınız var. Yargılayıp üstüne benim hakkımıda ilave ediniz. Der.

  Dermi.....???? Der.

  Sizin vekiliniz Evvel Allahu Taala.... Hükmü kesecek olanda muhakkaktır ki; O

  Sizin Cennete girmeniz adına, O Gayrimüslümle sizin adınıza vekillik makamında. O size KULUM dedi. O sizden Razı. Ancak Adalet sıfatı var.

  Bir müslüman olsa hakkına girdiğiniz, Cennetteki köşkler, saraylar vesaireler vaadler kolay mesele ancak karşınızdaki müslüman değil. Bir gayrimüslüm.

  O azabı görünce o KAFİR ilk sarılacağı hazine, sizin imanınız olacaktır. İmanınızı isteyecektir bedel olarak. Ancak imanlar satılık değil.

  RAB'bim bu KAFİR karşısında bize vekillik yapma. Mustahak olduğumuza hükmet, O gün onlar kendileri için ne bir yardımcı nede bir müjde bulamasınlar diyeceksinizdir. Cehenneme Rıza göstereceksiniz dir ki; Bu da imanınızın gereğidir. Rab'binizin karşısında KAFİR'in pazarlık payının bulunmamasını isteyeceksinizdir.

  Ancak Allahu Taala öyle bir azap gösterir ki; O KAFİR'e, hastalığa razı ediverir Cehennemin yedinci katındaki azabı gösterirde, belki altıncı katındaki azaba kefaret olmak üzere size hakkını helal etmesini sağlar. Olabilirmi.....???? Takdir RAB'bimin. O daha ne RAHMET'ler çıkartır ortaya bilemeyiz.

  O cehennemin altıncı yada beşinci katı, o gayrimüslüm için hak olandır da, Rab'bim sizin cennetinizin kefareti olarak o'na O'nu veriyor gibi görünürde. Aslında o hak ettiği yeri bulmuş olur. Orada dahi RAB'biniz sizin hakkınızda hayr olanı tahakkuk ettirirde. Her iki tarafta RIZA ile ayrılır.

  Ancak aslı şudur ki; asla MAHLUK'ların hiç biriyle hakkınızda HAK hususunda alacak verecek bırakmayınız. Bırakmamaya gayret ediniz. Kendileri yoksada, ÖLÜM HAK MİRAS HELAL deyip, MİRASÇILARI'na haklarını tevdi ediniz. Ancak illaki tevdi ediniz. Gayret etsenizde hakkı tevdi edemezsenizde üzülmeyiniz. Sizi, hakkı sizin üzerinizde kalanla, birbirinize sebep kılan RAB'bim, illaki her ikiniz içinde RAHMET KAYNAĞI OLMAK ÜZERE, çok güzel bir vekil olarak yanınızda olacaktır.

  RAB'bim kendisinden Razı Olduğu Kulları sınıfına ilhak eylesin hepimizi. Amin.

+ Yorum Gönder
kafirden helallik istenir mi,  gayrimüslimden helallik,  ahirette kafirden hak nasil alinacak,  hristiyana kul hakki,  ahirette gayrimüslimden helallik almak,  hristiyandan helallik almak,  kafirlerin kul hakkı