+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda huzur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. YunusC
  Üye
  Reklam

  Namazda huzur

  Reklam

  Namazda huzur Mumsema Selamün Aleyküm ,
  Ben 5 vakit namazımı Allah'a şükür kılabiliyorum.Sabah kalkıp kıldığımda içime bir huzur doluyor.Ama geri kalan vakitlerde dünyavi işlere kafam gidiyor.Bazen namazımı 3 defa tekrar kılıyorum.Fakat yinede sabah ki kadar huzurlu olamıyorum.Ve bazen Efendimiz (S.A.V.)'in Hadis'i Şerifleri aklıma geliyor.Ve kendimi kötü hissediyorum.Namaz kılarken ne düşünmemi önerirsiniz?

 2. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.

  Cevap: Namazda huzur


  Reklam


  Peygamber Efendimiz (S.A.V.) ASHAB'ına seslenir.

  İçinizden biri hiç bir şey düşünmeden NAMAZ kılabilirmi diye.... HIRKAMI hediye edeceğim eğer bu şekilde namaz kılabilen biri çıkarsa..... dediğinde Hazreti Ali (R.A.)' ben talibim YA RESULULLAH der.

  Hazreti Ali (R.A.) Namaz'a başlar ve hitamında Peygamber Efendimiz (S.A.V.), Hazreti Ali (R.A.)'na sorar.

  Ya Ali (R.A.) hiç bir şey düşünmeden namazını kılabildinmi.....????

  Cevap şu şekildedir.

  Hayır Ya RESULULLAH(S.A.V.) Acaba ESKİ HIRKA'sınımı verecek, yoksa YENİ HIRKA'sınımı diye düşündüm.

  Peygamber Efendimiz (S.A.V.)'in ASHAB'ı eğer bu şekilde düşünmüş ise, Size önerimiz, çarşı pazar dolaşırken, biraz daha az dolaşmaya gayret etmenizdir. Ancak asla çarşı pazar dolaşmadan namaz kılabilirseniz eğer ki; bu durumda mümkün olmadığı görünüyor. Bazı istisnalar hariç. Bu hususda sizinde bu tür düşüncelerde bulunmanız gayet normal.

 3. YunusC
  Üye
  Allah Razı olsun kardeşim.Sen bu konuda bana neyi düşünmeyi önerirsin?

 4. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.
  Eğer yaradılmışsan ki; RAB'binin KUL'usun..... O halde her KUL gibi eksikliğini bilecek ve hata ve eksiklerden dolayı RAB'bine her daim TÖVBE hali içerisinde olacaksın ki; Acziyetini bilip, NEFS'inin belini kırıp, RUH'unu terbiye ile, MABUD'a MAHLUK sunabilesin..... Hemde EŞREFUL MAHLUK, Yaradılmışların en şereflisini.....

  Hatasızım ve hatasız olmalıyım diye yola çıkan. Hatasını görmeyip, hatasız olduğunu sandığı sürece RAB'binden uzaklaştığının ve NEFS'inin hükmü altına girdiğinin şuuruna varamaz.

  Siz hata yaptım diyorsanız İnşaAllah, MAHLUK olmanın ve KUL olmanın hazzını taddınız demektir. Şeytan Aleyyullana'ya bakmayın siz. O lanetullah, öyle bir azgınlık yaptı ki; İNSAN'ıda o hal içerisinde görüp, RAB'bimize delil olarak sunmak gayretinde..

  Biz hiç Şeytan Aleyyullana'nın elinde, RAB'bimize karşı delil olarak sunulacak kadar azgın bir toplum olurmuyuz hiç....????

  MAHLUK isek, gayretimiz KUL'luk olur. RAB'bine KUL. HABİBİ'ne ÜMMED....

  İŞTE MABUD, İŞTE MAHLUK bundan büyük şerefmi var....????

 5. YunusC
  Üye
  Allah razı olsun kardeşim

+ Yorum Gönder
hz alinin namazda dusunmesi