+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allaha tam olarak inanamıyorum tavsiye kitaplar istiyorummm Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. AdidasS9494
  Üye
  Reklam

  Allaha tam olarak inanamıyorum tavsiye kitaplar istiyorummm

  Reklam

  Allaha tam olarak inanamıyorum tavsiye kitaplar istiyorummm Mumsema Merhaba arkadaşlar ihl öğrencisiyim 5 vakit namazımı kılarım Kur'anımı okurum ancak iman meselesine gelince tam olarak iman edemiyorum sürekli içimde tereddütler var Ah keşke peygamber efendimizin mucizelerini canlı canlı gören o sahabeler kadar şanslı olabiliseydik ama değiliz sizden Allah'a iman etmekte yardımcı olacak kitap tavsiyeleri istiyorum fakat yalın dille yazılmış olsun anlaşılır şekilde olsun yani teşekkür ederim.

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Allaha tam olarak inanamıyorum tavsiye kitaplar istiyorummm


  Reklam


  Insan kainat bu muazzam düzen bir mucize olarak yetmez mi?
  Daha kolay bir yol... Aynanın önüne git ve en büyük mucizeyi gör !!

  Allahın varlığı ile ilgili şüphe eden hiç kimseyi görmedim

 3. AdidasS9494
  Üye
  Bakın herkez Allah'a inanıyor dolaylı olarakta cehhennemede inanıyor bir elimiz yansa 2 gün acısını çekiyoruz ama neden kimse namaz kılmıyor sabah kalkmak zor geliyor bu nasıl müslümanlık anlamıyorum herkez için söylemiyorum tabi ama baktığımda annem babam bile namazlaırnı kılarlar ama babam mesela sabah namazına kalkmaz uykusunu kesipte bu nasıl müslümanlık anlamıyorum

 4. cihad38
  Emekli
  birilerinin islamı güzel yaşamıyor olmasına,gafletle farz olan ibadetleri yerine getirmiyor olmasına takılmayın,
  insanın karşısında iki büyük düşman var; bunlar nefis ve şeytan,. o kadar güçlülerki insan aklı bazen almıyor yapabildiklerine.
  babanızın namaza kalkmayışı nesfin arzusu ve şeytanın vesvesesidir.sizin Allah'a tam inanmıyorum demeniz şeytanın vesvesesidir.aklınıza gelen kötü düşüncelere takılmayın,bu düşünce şeytanın işidir,ben şeytana kulak asmam deyin geçin.
  Allah'a tam olarak inanmak için kitap okumanıza gerek yok,vesveselere aldırmadan ibadete sarılın. sabah namazına kalkmak zormu geldi bilinki şeytan ve nefis devrede bunu bilin ve onların kafasının üstüne bastığınızı düşünerek kalkın namaza durun,pc başındayken ezanı işitince şuraya bakayım,veya oyunu bitireyim diye düşünmeyin(tabi atıyorum örnekleri,kelimelere takılmadan anlatmak istediğimi düşünün) basın çıkış düğmesine yada kapatma tuşuna şeytana ve nefse tekme attığınızı düşünün. onlar bizimle alay eder,dalga geçerler biz onlara uydukça, nefse ve şeytana en ağır gelen şey kulun onların isteklerine uymaması,Allah'ın emrine yerine getirmek için harekete geçmesidir.
  bence siz Allah!a tam olarak inanıyorsunuz ama bu düşüncenizin şeytanın size fısıldadığı ve sizin dilinizden dökülen vesvesesinden başkası olmadığının farkında değilsiniz.

 5. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı AdidasS9494 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba arkadaşlar ihl öğrencisiyim 5 vakit namazımı kılarım Kur'anımı okurum ancak iman meselesine gelince tam olarak iman edemiyorum sürekli içimde tereddütler var Ah keşke peygamber efendimizin mucizelerini canlı canlı gören o sahabeler kadar şanslı olabiliseydik ama değiliz sizden Allah'a iman etmekte yardımcı olacak kitap tavsiyeleri istiyorum fakat yalın dille yazılmış olsun anlaşılır şekilde olsun yani teşekkür ederim.
  Nefis terbiyesi ile ilgili kitablar okumanızı tavsiye ediyorum....

 6. AdidasS9494
  Üye
  Evette her yazarı okumak istemiyor tavsiye edebileceğiniz şeyler yokmu hiç mesela fetullah hocanın kitabını okudum ama yalın değil bana öyle yalın güzel anlatımlı kitaplar laızm teşekkür ederim hepinizin yorumlar için çok zor çok tam iman etmek çok zor

 7. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı AdidasS9494 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Evette her yazarı okumak istemiyor tavsiye edebileceğiniz şeyler yokmu hiç mesela fetullah hocanın kitabını okudum ama yalın değil bana öyle yalın güzel anlatımlı kitaplar laızm teşekkür ederim hepinizin yorumlar için çok zor çok tam iman etmek çok zor
  imamı gazalinin kimyayı saadeti okuyabilirsiniz...

 8. ugurdogan
  Emekli
  Allah'a olan imanını kuvvetlendirmek istiyorsan bence Kuran Meali oku. O'nu kendisinden dinle. İnsan her okuduğunda önceden fark edemedikleri şeyler olduğunu görüyor; yani yeniden anlıyor.
  Bir de Mucize demişssin şu kısa video Kuran Mucizelerini gösteriyor bir kısmını.
  http://www.youtube.com/watch?v=qQLwm...feature=g-hist

 9. avamdan
  Üye
  http://www.ilmedavet.com/category/allah-c-c/allaha-iman
  İnşallah link paylaşınca forum için sorun olmuyordur. Bu site güzel bir dille anlatıyor.

 10. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  İnsan ve İslam'ı Doğru Anlamak adlı kitabı öneririm.Genelde genç kesim için uygun sade bir anlatımı var.Ya da Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar da olabilir.

 11. AdidasS9494
  Üye
  Hepinize teşekkür ederim söylediğiniz kitapları okuyacağım

 12. DinimiSevdim
  Devamlı Üye

  Reklam


  Kardeşim bende öyle idim. Şimdi ise ELHAMDÜLİLLAH.
  1) Öncelikle (?) Bu Soru İşaretini kim yazdı. Ben. Bu Soru işaretide var, bende. Evren bir Soru İşaretinden ibarettir. Evrende var. Ona şekli veren kıvıran düzenleyen güzelleştiren kimdir?

  2) Şimdi ateistlerede gelsin cevabım. İnsan içinden konuşabilir. Düşünebilir. Bu nasıl evrimleşsin. İlla ki buna o yeteneği veren biri var ve oda bunun farkında.

  3) Diyelimki insanlar tesadüfen maymundan geldi. Big Bang oldu. O zaman kim o etkiyi oraya koydu.

  4) Yaratıldığınıza inanıyorsunuzda Birdaha yaratılacağınıza ve kimin yarattığına mı inanmıyorsunuz? İnsan nasıl elini oynatıyor düşün????

  Müslüman kardeşim imanını ve inancı güçlendir. Bunu yapabilmek için namazı dosdoğru kılmaya çalış. Duaları uzun yap. Kuranı güzel okumaya çalış.


+ Yorum Gönder