+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şehitlik Nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. pars06
  Devamlı Üye
  Reklam

  Şehitlik Nedir?

  Reklam

  Şehitlik Nedir? Mumsema Ben medyanın etkisiyle şehit i savaşta ölen kimse sanıyordum.Ama cennete gideceğine şahitlik yapılan demekmiş.Şehit olmak için ne yapmak nasıl olmak gerekir?

 2. ELHAMDULİLLAH
  İnşaAllah Devamlı Üye.

  Cevap: Şehitlik Nedir?


  Reklam


  Şehid olmak için ilk şart, MÜSLÜMAN olmak.
  Sonra Emir beklemek. Bir komutandan ülke savunması için ve O memleketteki MAZLUMLARI ve MÜSLÜMANLARI korumak için emir beklemek.
  Emir aldıktan sonra, şehid olacağım diye kurşunun önüne atlamamak. Her kör kurşunun önüne koşmamak ve Allah Rızası için çarpışırken atılan her adımın ecrinin çok büyük olduğunu bilmek. Nasibinde var ise, kendini sakındığın, canını sakındığın halde bir kurşun veya herhangi bir hal ile öldürüldü isen ve RAB'bin HOŞ GELDİN KULUM diye size mukabil oldu ise, muhakkak ki; kazananlardan oldunuz. Dünyada amaç RAB'binin rızasını kazanmak değilmiydi..... Eğer dirilerden oldunuz ve KULUM diye hitab duyduysanız, bizim bilmediğimiz yönlerden de rızıklanıyorsanız. İnşaAllah bizede dualarınızla makamınıza erişmeyi nasib etmesi için Rab'binize dua ediniz. Zira sizin duanız asla geri çevrilecek olanlardan değildir.

 3. mum
  Administrator
  Şehit, Allah için can veren ve cenneti hak eden yüce bir makam ulaşan kişidir.

+ Yorum Gönder