+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ben vesvese ile uğraşırken küfre mi girdim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  Reklam

  Ben vesvese ile uğraşırken küfre mi girdim ?

  Reklam

  Ben vesvese ile uğraşırken küfre mi girdim ? Mumsema bana geçen gün aklıma kafir olan bir insan aklıma geldi sonra vesvese geldi bu müslüman bu müslüman diye sonra istemeden veya istemsiz olarak kafa salladım yada göz kırptım "müslüman" diye sonra aklım artık durmadı sürekli vesvese sürekli vesvese geldi sonra bende aklıma getirdim aklımda o adam müslüman diye sonra kafa salladım ama içimden biliyordum müslüman olmadığını yani müslüman diye düşünüp kafaq salladım ama içim sıkıntıdan patlayacak gibi oluyordu sadece amacım kafa sallamanın göz kırpmanın dinden çıkarmayacağı kalbin önemli olduğunu kendime anlatmaktı şimdi ya küfre girdiysem diye korkuyorum dün gece uyuyamadım

 2. kral2a_1988
  Devamlı Üye

  Cevap: Ben vesvese ile uğraşırken küfre mi girdim ?


  Reklam


  kimse cevap yazmayacaqk mı?

 3. RedveKabul
  Emekli
  SubhanAllah ne küfrü sayın kardeşim. Kafir insan değil mi? Kafada sallayabilirsin, tokalaşabilirsin de hatta hal hatır dahi sormalısın. Bunda küfre düşecek bir durum yok. EbuTalip'in iman etmediği noktasında İslam alemi aşağı yukarı hemfikirdir ama Allah'ın Rasulü kendisine "ey amcacığım" diye hitap etmiştir.

  Vesvese şeytandır ve fazlası da lütfen yanlış anlamayın ilmin zayıflığındandır.

  Saygılarımla

+ Yorum Gönder