+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Vesvese açıklamaa kısacası ve öz. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. DinimiSevdim
  Devamlı Üye
  Reklam

  Vesvese açıklamaa kısacası ve öz.

  Reklam

  Vesvese açıklamaa kısacası ve öz. Mumsema 1) Vesvese : 2 türlüdür:
  I - Melekten : Şüphe kaldırmak İman güçlendirmek içindir
  II - Şeytandan : Şüphe düşürmek İnanç azaltmak
  Kurtulmak ALLAH'ı çokça zikredeceksin


 2. mümin
  Devamlı Üye

  Cevap: Vesvese açıklamaa kısacası ve öz.


  Reklam


  VESVESE VE STRESS`IN ÇÂRESI

  1- Önce derdinizin tıbbı ilgilendiren yönünü uzman ve tercihen inançli bir doktora (çünkü ruh hastalıklârını tedavide inançlı doktorlar daha başarılı oluyor) sağlam bir teşhis yaptırın ve tavsiye edeceği tedavi yöntemini titizlikle uygulayın.2- Günahlarınızâ tevbe edin, sağlam bir tevbe ile affedilemeyecek hiçbir günahın olmadığını bilin. Bu arada annenizden babanızdan helallik ve dua isteyin.

  3- Namazlarınızı kılmaya ve kılmadıklarınızı kaza etmeye başlayın; namazların arkasından çokça dua edin.4- Hergün tekrarladığınız belli bir zikriniz olsun. Meselâ günde yüz defa, manasını düşünerek "Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah" deyin. Bu, sıkıntılardan kurtulmak için Rasulullah Efendimizin (s.a.s.) öğrettiği mübarek bir duadır. Yine günde yüz defa "istigfar", yüz defa da "salatü selam" okursanız çok iyi olur.5- Her cuma günü öğle namazının farzından sonra yerinizden kalkmadan yedişer defa "Ihlâs", "Felak" ve "Nas" surelerini okuyun. Bu sayede diğer Cumaya kadar Allâh sizi şerli ruhların şerrinden korur.

  6- Her sabah ve her akşam, üç defa manasını düşünerek "bismillahillezî lâ-yedurru me`asmîhi şey`un fi`1-ardı velâ fi`s-semâ" duâsını okuyun.

  7- Kimse kimsenin, günahının cezasını çekmez: Ancak "belâ" okumak kötü bir iştir. Belâ okunan o belâya müstehak değilse "belâ" döner okuyanın başına gelir. Bu yüzden okuduğunuz belâlara tevbe edin, size belâ okuyanlardan helâllık alın ve bir daha okumamaya çalışın.
  8- Allâh`a güvenin.

+ Yorum Gönder